turkiye-guzel-insanlar-iyi-ki-varlar

Aramızda Hala Güzel İnsanların Var Olduğunun Kanıtı 14 Umut Dolu Görüntü

Favorilerime
Ekle

Şimdi sizi insanlığın öldüğüne dair tüm umutlarınızı yitirdiğinizde, dünyada ve memlekette hiç güzel şeyler olmadığını düşündüğünüz zamanlarda açıp açıp bakacağınız ve yeniden kocaman umutlarla dolmanızı sağlayacak güzel insanlarla tanıştıracağız.

Yürekleri kocaman olan, naiflikleri ve iyi niyetleriyle "İyi insanlar hala varlar ve aramızdalar" diye düşündürten bu kişileri ve yaptıkları iyilikleri gördükçe daha güzel bir dünyanın mümkün olduğuna inanacaksınız.

İşte dünya bu insanların hatrına dönüyor. İyi ki varsınız güzel insanlar!

Bizim de hala umudumuz var

Merak edenler olursa bu tabela Eskişehir-Ankara yolunda Petrol Ofisi'nin yanındaki gözlemeci teyzeye ait.

Üzmeyin tatlı teyzemizi

Adres tarifi için para isteyenlere inat

Yenmeyen yemekleri sokak hayvanları ve barınaklara bağışlayan bu restoran

İnsanlığın ölmediğini gösteren bu simitçi

Borcuna sadık bu güzel insan

Helal olsun dedirten bu sahne

Ellerinden öpülesi bu güzel amca

Güzel kalpli bu mahalle

Bahçe sahibinin helal ettiğinden kuşkumuz olmadığı bu sahne

Naifliğiyle bizi bizden alan bu teyze

Kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için tatlı mı tatlı bir yol bulan bu mekan

Ve kedi yavrularını koruyup sürücüleri uyarmayı kendine görev bilen bu esnaf

Ve askıda ekmek geleneğinin bu en güzel örneği


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

6

Fatih Eroğlu26 Eylül 2017 16:25
dediğiiniz doğruysa o aracı plakasıyla paylaşmanız lazım.. turbanlı diye ozellikle belirttiğiniz bu insanları herkes görsün. yoksa sizi muhafazakar insanları bilerek karalamaya çalışan bir yalancı olarak anımsayacağız.. lutfen paylaşın o aşşağılıkları ki bizde iki satır yazıp yüzlerine tükürelim 'sizin gibiler yüzünden tüm türbanlı ve dindar insanlar mahçup oluyor ' haysiyetsizler diyerek...
Yanıtla
Pars Turan24 Ağustos 2017 01:36
Yukarıdaki konu. İle alakalı gerçek ama utanç verici bir anı: MALESEF MEMLEKETTE BÖYLE İNSANLARDA VAR. Alanya nın Oba beldesinde avokado bahçemizin yanında lüks bir Mercedes otomobil durdu. Bizde ailece evin terasında oturuyoruz. Uzun süre geçmesine rağmen araç hala orada durunca bende merak edip aracın yanına gittim. Adam, türbanlı bir bayan ve iki kız çocuğu bir erkek çocuk ve yaşlı bir teyze. Selamlaştık. Burada ne yaptıklarını sordum, Sadece hatıra için FOTOĞRAF ÇEKİYORUZ, SELFY YAPIYORUZ dediler. Ama hallerinden kuşkulandım ve aracın bagaj kapağını açınca tıka basa avladı ile doldurmuşlar. Sadece bagaj olsa yine iyi, ön ve arka yolcu yerlerinde ayaklarının altında dahi avokado dolusu kadar avakadoyu yemeye kalksalar yiyemezler. Gerek aracın ve plakası ve gerekse kendilerinin videosunu ve fotoğraflarını çektim. Cihan a ibret olsun diye paylaşacaktım. Ama onlar kadar düşmemeye niyet ettim. Yorumu size bırakıyorum.
Yanıtla
Mehmet Çinara Ablay 25 Eylül 2017 15:59
Yanıtla
ondan bundan çala çırpa almışlardır işte o lüks aracı
Fatih Eroğlu 26 Eylül 2017 16:33
Yanıtla
hemen inanma değerl kardeşim.. eger dpğruysa ben onu yapan insanları plakasından, sosyal medyadan bulup tum sülalesine o resimleri atıp rezil etmek için elimden geleni yapacam.. yuzlerine tukureceem... ama bu ülkede neler oluyor heleki günümüzde insanları kutuplaştırmak için ne oyunlar donuyor... bu abimizde madem o resmi koymayacak bu yazıyı niye paylaştı sence?? memleketteki tüm kapalı ve muhafazakar kesimi kötü göstermek için olabilir.. doğru soyluyosa paylaşsın bak ben neler yapacam o hırsızlara...

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?