havuca-takili-nisan-yuzugu-one-cikan

13 Yıldır Kayıp Olan Nişan Yüzüğünü Bir Havuca Takılı Şekilde Bulan Yaşlı Kadın

Favorilerime
Ekle

Bugün size "Yok artık" dedirten bir hikaye anlatacağız.

Olayın kahramanı ise 84 yaşındaki bir teyzemiz.

Adı, Mary Grams.

Onu dünyanın gündemine taşıyan olay ise 13 sene önce kaybettiği yüzüğünü bahçede toprak altında filizlenen bir havuca takılı şekilde yıllar sonra bulması.

Çok ciddiyiz...

13 sene sonra ortaya çıkan bir yüzük ve bir sır

Diyelim ki bir gün sizin için çok anlamlı ve değerli olan bir şeyinizi kaybettiniz. Bir gün, iki gün, bir hafta, bir ay ararsınız ama bulamayınca ondan ümidi kesersiniz, değil mi?

Ama hayat sürprizlerle dolu. Bazen o ümidinizi kaybettiğiniz şey 13 sene sonra karşınıza çıkabiliyor. Tıpkı Mary Grams'ın başına geldiği gibi.

Bir havucun gövdesine takılı nişan yüzüğü

Her şey bir gün gelininin Mary Grams'ı çağırıp bahçede bir yüzük bulduğunu söylemesiyle değişiyor.

Mary, yüzüğe bakmak istiyor ve gördüğünde şok oluyor. Çünkü karşısındaki 13 sene önce kaybettiği nişan yüzüğü. Ve çok daha ilginci yüzük bir havuca tıpkı parmağa geçirilmiş şekilde duruyor.

"5 yıl önce ölen kocama yeniden kavuştum sanki"

twitter

twitter

Mary Grams, yüzüğü 13 yıl önce kaybediyor ve ne kadar aradıysa bulamıyor. Kocasına da yüzüğü kaybettiğini söyleyemeyen Mary, gidip onun daha küçük bir modelini alıyor. Öyle ki altmış yıl önce evlendiği ve beş yıl önce ölen eşi bunu hiçbir zaman fark etmiyor.

Mary'nin orijinal nişan yüzüğünü kaybettiğini ise bir tek oğlu biliyor. Yüzüğü, 105 senedir ailenin olan çiftliğin bahçesinde bulan gelini ise havuçları toplarken bir tuhaflık hissedip gövdesinde değerli bir yüzük takılı olan havucu koşa koşa kayınvalidesine getirip gösterdiğinde kadının da sırrı böylelikle ortaya çıkıyor.

Kısacası yıllarca toprak altında kalan yüzük filizlenen bir havuç sayesinde böylelikle sahibine kavuşmuş oldu.

Mary ise yüzüğü bularak kaybettiği kocasına yeniden kavuşmuş gibi hissettiğini söyleyerek aile yadigarı olan yüzüğü takmayarak güvenli bir yerde saklayacağını söylüyor.

Umarız artık hiç ayrılmazlar.

Kaynak: delish.com


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?