banu-manset

Yemek.com Okuyucularının Dünyanın En İyisi Olduğunun Pek Sevimli Kanıtı

Favorilerime
Ekle

Geçtiğimiz hafta.

Sıradan bir cuma günüydü, ekibin bir kısmı bahçede video çekmekle uğraşıyor, bir kısmı akşam ne yemek yapsak acaba şeklinde tartışmalara giriyor, bir kısmı yazılarını yetiştirmeye çalışıyor, geri kalanı da hafta sonu gidecekleri yerler üzerinden muhabbet çeviriyordu. Havadaki nem dışında geçtiğimiz bütün cumalardan hiçbir farkı yoktu.

Sonra Yemek.com Facebook sayfasına bir mesaj geldi. Mesajı gönderen Banu Soysal isminde, daha önce paylaşımlarımıza bıraktığı yorumlardan bildiğimiz ve hatırladığımız kadarıyla sitemizi çok beğenen bir hanımefendiydi. Aslında her gün onlarca mesaj alıyorduk hatta bazen yanıt vermekte gecikiyorduk ama bu mesajda bir şey vardı... Sıradan olmayan... Her zamankilerden farklı...

Bu bir veda mesajıydı.

"Ben bu satırları yazarken..." diye başlamıştı söze, güzel şeyler söylüyordu sanki, mutlu oluyorduk ama "Sorun sende değil bende" diyordu ardından...

banu-sosysal-01

Daha neler olduğunu anlayamadan, o kesin cümleyi kuruyordu: "Bitirdin beni Yemek.com"...

banu-sosysal-02

Çok net konuşuyordu, üzerinde şairane bir veda havası vardı, "Beni sen bitirdin Yemek.com"

banu-sosysal-03

Ve duymaktan korktuğumuz, okuduktan sonra iki kez Facebook'u kapatıp açmamıza neden olan o söz çıkmıştı ağızdan "Zor olsa da unlike edeceğim seni..."

banu-sosysal-04

Şıktı, kibardı, açıklama yapıyordu bir yandan...

banu-sosysal-05

Ama bu kararını değiştirmiyordu sonuçta...

banu-sosysal-06

Son bir ricamız vardı ondan...

banu-sosysal-07

Aynı tavır ve ruh haliyle cevap vermiş olsa da kırmadı bizi...

banu-sosysal-08

Ve dönüp arkamızı giderken, son sözümüzü söyledik... sandık...

banu-sosysal-09

Değilmiş, son diyeceğimiz başkaymış: "İyi ki varsın!"

banu-sosysal-10

Kendine iyi bak güzel insan, bizi 'unlike' ettin ama umarız bu yazıyı görürsün!

banu-sosysal-11

Banu Hanım özelinde, tariflerimizi sofrasına konuk eden, gittiğimiz mekanlara neredeyse bizimle birlikte giden, "Kilo aldım sizin yüzünüzden" diye bize kızan ve binlerce yorumla yaptığımız işi mutlu kılan tüm okuyucularımıza, takipçilerimize teşekkür ederiz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

RRugeyye14 Temmuz 2015 03:27
Bayıldımm bayıldımmm. Ne de tatlı dille dökmüş içini. Ama hak verdim Banu Hanım'a. Yemekleriniz çok iştah açıcı görünüyor ve insana yedirtiyor da yedirtiyor. Aman aman yanlış anlamayın, Allah'tan gördüğüm bir tarifi yapmak için markete gidene kadar ortalama bir ay düşünen bir okumuş ev hanımı olarak tariflerinizi yapıp-yiyip-kilo alma problemine denk düşmedim yani ben size veda etmeyeceğim yemek.com Paylaşımlarınızı heyecanla bekliyorum :)))
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?