insani-kizdiran-cumleler

Yemek Yapmaya Yeni Başlayan Birine Söylenmemesi Gereken 10 Heves Kırıcı Cümle

Favorilerime
Ekle

Yeni yeni mutfağa girmeye başlamış, mutfak yeteneklerinizi bir yumurta kırmaktan omlet yapmaya, fırından hamur satın almaktan pizza hamuru açmaya yükseltmişsiniz.

Deniyor, yanılıyor, yeniliyor, yeniden deniyor ve en iyisini bulmaya çalışıyorsunuz. Hatta mutfakta olmaktan büyük bir keyif alıyorsunuz. Ta ki...

Ta ki birisi çıkıp yanınızda bilmiş bilmiş konuşana, tabiri caizse bik bik ötene kadar. Çünkü o anda yapmak istediğiniz şey genelde çalışma alanınızda yer alan herhangi bir şeyi elinize alıp tehditvari bir kovalamaca oyunu oynamak ve o elinizdekini fırlatı fırlatıvermek.

Nasıl da ağızlarını gerip gerip söylerler bir de o cümleleri. Ağızlara biber sürülesi, yeni yemek yapmaya başlayan ya da yemek yapan kişiye söylenen heves kırıcı cümleler dosyamızı açıyoruz.

Bırak bana ben yapayım

Yapma canım, eğer ben yemek yapacaksam mutfağı terk et, eğer sen yemek yapacaksan gel şu tencerenin başına geç.

Nasıl yani, hiç mi makarna yapmadın?

Aslında bir önceki hayatımda Gordon Ramsey olarak yaşıyordum ama bu yeni yaşamda maalesef ki tek bir yumurta kırmışlığım bile yok. Makarna neydi? Bir tür oda spreyi?

Bunun tuzu eksik kalmış, tuz atmadın mı?

Kime göre neye göre? Ben yaparken tattım müthiş güzel olmuş, sen diyorsun tuzu eksik. E tuz ekilebilen bir şey. Serpsene üstüne biraz. La havle vela ya.

O yemek öyle yapılmaz

Sen çok biliyorsun, biliyorsun da pedagojik formasyon sıfır. O ağız da öyle yayılarak konuşulmaz ama biz bir şey demiyoruz. İçimizden diyoruz en azından.

Ocağı kapattın di mi?

Tabii ki de hayır, grizu patlaması nasıl olabiliyor diye merak edip kendime ödev verdim. Patlayınca grşrz cnm. Sçs, aeo, kib, bye.

Tarife gerek yok, ne uğraşıyorsun ya

Doğru diyorsun, bunu nasıl düşünemedim çok merak ediyorum. Dünya üzerinde gelişigüzel dolaşan her madde bir dizim üzerine hazır değil diye duymuştum. Einstein sayende şok.

Ooo senin bunu yapabilmen için kırk fırın ekmek yemen lazım

Onu da yaparız, bunda hiç gocunulacak bir şey yokken bunu gocunulacak bir şeymiş gibi gösterenler utansın. Gocunception.

Bir Pekin ördeği de yaparsın artık he

konuthaberleri

konuthaberleri

Bak bak, gülüşe bak. Sen Alaycı Kuş musun, Lord Baelish misin, nesin? Game of Thrones çakması seni.

Sen bu gidişle insanları zehirlersin

kedi-sinirli-sekerli

Senden başlamayı planlıyorum. Menümü de açıklıyorum: Fare zehri yatağında sinek ilacı sosuyla servis edilen bubi tuzağı kavurması.

Bırak bu işi sen, başka heveslere dadan

rihanna-kizgin

Bir kez hata yaptığında çalışmayı bıraksaydı Nikola Tesla, şu an ışıksız kalıyordun o zaman hadi dur o kara odalarda durabilirsendin. Gelmiş bilmiş bilmiş konuşuyorsun.

Öpmiyim canım, hiç öpmiyim sinirliyim.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?