Sarhoştum Hatırlamıyorum: Her Üç Vejetaryenden Biri Sarhoş Olunca Et Yiyor!

Favorilerime
Ekle

Vejetaryenlik saygı duyulması gereken bir olaydır. Duyuyoruz da. Evet bazen, ara sıra, yer yer üzüldüğümüz de oluyor. Biz cheeseburger’leri, acılı tavuk parçacıklarını löp löp yerken yemeyen arkadaşlarımıza üzülüyoruz.

Ancak düşününce bahsettiğimiz gibi saygı duyuyoruz, et sevmedikleri için ya da duygusal sebeplerden ötürü, yemeyen yemez arkadaş.

Ancak şimdi gelelim Morning Advertiser'ın yaptığı bir araştırmaya ve onun ilginç sonuçlarına.

Her 3 vejetaryenden 1’i sarhoşken et yiyor.

Gece dışarı içmeye çıkan vejetaryenler üzerinde ve onların arkadaşlarına danışılarak yapılan araştırmalar sonucu her 3 vejetaryenden 1’i sarhoşken et ve et ürünlerini tüketildiği ortaya çıkmış.

Burada akıllara şu geliyor: Alkollüyken atılan mesajlar, söylenilen şeyler, edilen itiraflar aslında içten gelerek yapılan şeylermiş ya, bu durumda içten içe bir et yeme istekleri mi varmış o et yiyen kişinin, yoksa gerçtekten yanlışlıkla mı yemiş?

Bu araştırma aynı zamanda şunun cevabını da veriyor. Gece içmeye çıkan vejetaryenlerin %52’si sarhoş olduklarında et yediklerini peşinen kabul ediyor. %26’sı bunun ara sıra olduğunu, %22 ise nadiren de olsa olduğunu kabul ediyor.

En çok yedikleri de: Dana eti, hamburgerler, kızarmış tavuk ve pastırma

ev yapımı hamburger

ev yapımı hamburger

"Alkol aldıktan sonra vejetaryenlerin ruhları gece atıştıran canavarlar tarafından ele geçiriliyor" diye de vurguluyor araştırmayı yapan kişiler. Çünkü sanıyoruz alkolün de vermiş olduğu yetki hatta etkiye dayanarak soluğu hamburgerci, fast food restoran zincirleri hatta kebapçılar da alıyorlar.

Vejetaryenler et yiyince yalancı olmuyorsunuz üzülmeyin?

Diyet Salata Tarifleri

Diyet Salata Tarifleri

Sonuç olarak bu araştırma “Sarhoş olduğunuzda et yiyor musunuz?” sorusuna şaşırtıcı olmayan bir şekilde %69’unun “Tabii ki de hayır!” cevabını verip atarlanmasına rağmen dünyanın daha iyi bir yer olması adına hayvanları korumaya çalışan bu insanların sarhoş olduklarında et yedigi gerçeğini değiştirmeyecek ancak korkmayın bu sizi yalancı ya da suçlu da yapmayacak.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Aslı K.9 Ekim 2015 21:00
Beyninle vejetaryensen, düşünüp taşınıp olduysan olasıdır. Kalbinle olduysan, bu içsel bir anlayışsa problem çıkmaz. Siz sarhoş olunca dostlarınızı yer misiniz? Bahsi geçen hadisenin sebebi de; alkolün ruhsal seviyeyi aşağı çekmesidir.
Yanıtla
İdil8 Ekim 2015 23:19
Vejetaryenim, dünyayı daha iyi bi yer yapmak adına değil, sadece daha iyi ve dürüst bir insan olmak ve daha iyi ve dürüst bir yaşama sahip olmak için bunu seçiyorum. Yazınızın başından sonuna alaya alma amacını, sarfettiğiniz saygı kelimeleriyle saklayamamışsınız üzgünüm.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?