upper-crust-editor

Kaldırın Çatal-Bıçakları, Pizzayı Tabii ki Elle Yiyeceğiz: Upper Crust

Favorilerime
Ekle

Hikayemiz Muzo Berberoğlu ve Mert Yılmaz’ın eğitim için Amerika-Boston’a gitmesiyle başlıyor. Mert’in okul sonrası mimari ofisteki ilk projesi Upper Crust’ın ilk şubesi. Bu sayede Upper Crust’ın sahibi Jordan Tobbins ile yakın bir arkadaşlık ilişkisi kuruyor. Bu ilişkiyle Jordan’ın Miami’deki ilk şubesini açmasına yardım ettikten sonra bu hayali İstanbul’a taşımaya karar veriyorlar.

2009 yılında Mert kardeşi Koray ve Mert ilk şubeyi Çırağan’da açıyorlar. Bu lezzet için yetişemiyor olacaklar ki ilerideki yıllarda Bebek ve Maslak şubesini açarak yollarına tam gaz devam ediyorlar. Biz Bebek şubesini tercih ettik. İşletmenin giriş kısmının (her pizzacıda olacağı gibi) dar olmasına rağmen içi gayet iyi dekore edildiğinden kaliteli bir hafta sonu kaçamağı sundu bizlere. Yiyeceklerin dillere destan tadı ve servis elemanlarının gayet işinin ehli pozitif insanlar olması bizi bizden aldı doğrusu.

Menüye gelirsek 41 çeşit pizza haricinde makarnalı, zeytinyağlı ve salatalı aperatifler mevcut. Farklı tercihlere de saygı duyan Uppercrust ailesi size kepekli, glutensiz ve vegan olmak üzere üç seçenek sunuyor. Kendisini diğerlerinden farklı kılan özelliklerden biri de domates soslu taban sevmeyenler için mozzarella tabanı sunuyor olması. Alerjisi olanlar dışında aşk elmasının o muhteşem sosunu sevmeyen birinin yaşıyor olabileceğini düşünemiyorum. Pizzaları L ve XL olarak sunuyorlar. Eğer iki seçenek arasında kalırsanız pizzanızı ikiye ayırıp farklı çeşitlerde servis edebiliyorlar.

Biz Bebek şubesini tercih ettik. Gayet yemeyi seven ve bununda hakkını etkili şekilde veren biri olduğumdan XL Çırağan pizzayı sipariş edip arkadaşlarımın beni pizzayla baş başa bırakmasını rica ettim. Arkadaşlarım ise XL Medi Pesto pizza ve lazanya sipariş etti.

Hamurun kalınlığı, malzemelerin kalitesi ve ürünün tadının hat safhada olduğunu es geçmek elde değil. Peynirin o akışkan yapısı ve kokusu beni benden aldı doğrusu. Garip olan durum ise bir pizzayı ilk defa bitirememiş olmam. Pizza gerçekten çok büyük ebatlarda; L pizza 37 XL pizza ise 47 santim. İşletmeye aç gitseniz dahi bu durumu gözden geçirin derim. Diğer arkadaşımın tercih ettiği lazanya ve lazanyanın sunumu üzerinde hala çalışmaları gerektiğine inanıyorum. Böyle kaliteli işlerin ülkemizde yayılması dileğiyle esen kalın.

Adres: Küçük Bebek Cad. No:6 Bebek, İstanbul Tel: +90 (212) 265 0 266


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?