Soğuk Kış Gecelerinde Köpeklerin Evi Olan Yardımsever Kafe

Favorilerime
Ekle

Günde en az bir kere kurmamız, duymamız veya yazmamız gereken cümle: Bu gezegende yalnız değiliz. Her gün bir kez daha hatırlamalıyız çünkü unutanlarımız var. Karda kışta apartmana kedi girdi diye ortalığı inleten var. Köpek giren evde yemek bile yenmez gibi talihsiz beyanatlar verenler var. Ne kadar çok tekrar edersek o kadar iyi bu nedenle.

Yukarıda kurduğumuz haklı cümleleri bizden daha iyi bilen bir mekana gidiyoruz şimdi. Yunanistan'a. Hepimizin en azından kulak aşinası olduğu Midilli'ye. Hott Spott adında bir mekana.

Son yıllarda köpeklerini sokağa salan ortalama insan sayısındaki artışın ciddi bir kısmını Yunanistan sahipleniyor. Nedeniyle birlikte söyleyecek olursak, ekonomik krizden dolayı hayvanlarına daha fazla bakamayan insanlar, onları sokağa bırakıyor. Bu da karda kışta sokakta daha fazla hayvan olması anlamına geliyor.

boredpanda

boredpanda

Bu vicdanı güzellikten parlayan insanlar da gece kafeyi kapatmadan önce sokaktan alabildikleri kadar köpeği kafeye alıp, bir geceliğine köpek oteli sahibi oluyorlar. Ertesi sabah kafeyi açmaları gerektiğinde köpekler de yeniden sokağa dönüyorlar. Böylece en azından gece soğuğundan kurtarmış oluyorlar kendilerini. Nefis iş, nefis hikaye.

"Ama onun tüyleri insanı hasta etmez mi bla da bla" diyecekler için hızlıca not düşelim. Hott Spott, Temmuz ayından beri köpeklere ev sahipliği yapıyormuş ve şu ana kadar herhangi bir müşteriden tepki ya da olumsuz bir sağlık haberi almamışlar ki zaten köpeklerin 'yatakları' her sabah temizleniyormuş.

Kapı girişindeki klimadan dolayı girişte yatan kedileri kovan onlarca mekanı düşününce filmi bile çekilir bu kafenin. Sağ olsunlar.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?