İstanbul'da Sosislinin En Alasını Yemek İçin Gitmeniz Gereken 8 Hot Dog Mekanı

http://www.fooduristik.com/superfriends-besiktas/ | fooduristik
Çağla Gillis
Ben de Yemek.com'un yazarlarından biri oldum. Masa çok geniş, sen de otursana!
Çağla Gillis
490 takipçi314 içerik

Sıkça Yenen Konular

Çağla Gillis
Eylül 8, 2017
Çağla Gillis
Eylül 29, 2018
YENİ
5
Sütaş
Ekim 22
15 dakika
Çağla Gillis
Şubat 21

Bu hafta biraz nostalji yapalım sizlere hot dog’u namıdiğer sosisliyi hatırlatalım istiyoruz.

Ders öncelerinde, sonralarında en ucuz biçimde karın doyurmak adına büfelere koştuğumuz günler çok eskide değil. Amma velakin dünyayı gezip gördükçe, yeni mekanları keşfettikçe anladık ki o hot dog, hot dog değilmiş. Ketçaba, hardala bulanmış isim veremediğimiz başka bir şeymiş.

“Hadi kalkın New York’a, Chicago’ya gidiyoruz!” diyemeyeceğimiz için de kendimize yeni bir görev biçtik ve size İstanbul’daki en iyi hot dog'çuların rotalarını çıkardık. Buyurun.

Doysan da yemek istersin: Superfriends Hot Dog

fooduristik

İki yakın arkadaşın voltranı oluşturarak açtığı bu mekanda Amerika’dakileri aratmayacak hot dog'lar çıkıyor.

Chili cheese, New York, Original, Super Friends, Le Relais isminde 5 çeşit hot dog'ları var. Yine bu seçeneklerin aynısını antrikot ile hazırlanan hot dog'larında da bulabilirsiniz. Bizim favorimiz tabii ki New York! Cheddar, hot chili de leziz mi leziz soslarından. Hot dog'u tek başına düşünemeyen arkadaşları da unutmamışlar; patates kızartması, soğan halkası, cheddar soslu patates ve baharatlı patates de atıştırmalıklarından.

Mekanın bir o kadar leziz burgerlerine hiç girmeyelim bile!

Superfriends Hot Dog adres: Dikilitaş Mahallesi, Yeni Doğan Sokak, No 49/A, Beşiktaş, İstanbul

İçinden geldiği gibi: Beer Hall

twitter

Beşiktaş’ın yeni ve şu sıra pek bir trend mekanlarından Beer Hall’dayız. Hot dog konusunda çeşitlilikleri oldukça iyi. Kendi hot dog'unuzu kendiniz yaratabiliyorsunuz. Mesela ekmeğin klasik mi baguet mi olsun? Üstüne şakşuka mı istersin yoksa karamelize soğan mı? Peki ya sosunuz? Beer Hall bbq sos, tatlı acı bbq sos, cheddar, wasabi, közlenmiş biber, hollandaise de kafanızı karıştıracak soslardan.

Avrupa’daki bira bahçelerini aratmayacak bu mekana en yakın zamanda gidile. Hot dog denendiyse mini burgerlerinin, taco'larının da tadına bakıla.

Beer Hall adres: Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Caddesi, No 46, Beşiktaş, İstanbul

Popülerse boşuna değil: New Frank’s Hot Dog

foursquare

Pek popüler hot dog zincirlerinden New Frank’steyiz. “Türkiye’de ilk kez gerçek Amerikan hot dog!” gibi pek iddialı bir slogana sahip mekanda 4 çeşit hot dog bulabilirsiniz amma velakin original ve slim hot dog yok satanlardan. Eğer bir peynir aşığıysanız bu iki seçeneği cheddar ile buluşturabilirsiniz. Sonrası zaten bir zirve.

Alıp götürebilin, evinizde pişirip afiyetle yiyebilin diye paket paket hot dog'ları da var, bilginize. Sosislerin yüzde 100 dana eti ile hazırlandığını; mekanın Acıbadem, Kanyon, Bağdat Caddesi, Moda, Ataşehir, İç Erenköy gibi İstanbul’un pek çok yerinde şubesi olduğunu da hatırlatalım.

İletişim: New Frank’s Hot Dog

Hangisini seçeceğini şaşırırsın: Carnaval Food & Beer

facebook

Hem yiyecek hem de içecek anlamında menüdeki çeşitlilik insanı mutlu eden boyutlarda bu mekanda. Anlayacağınız biraz Beer Hall tadında.

Benzetmelere doyamasak da buradaki hot dog çeşitlerinin üstüne tanımıyoruz! Chili, wasabi mayo, red, nachos, günahkar, extreme, original, carnaval adında tam 8 çeşit hot dog var. Tabii ki Meksika fasulyesinin, salsanın, jalapenonun kol gezdiği nachos hot dog favorimiz.

Ağız sulandıran mezelerini de bir sayalım isterseniz; peynir topları, soğan halkası, nachos, çerez, turşu, chicken hot shots, ağlayan tavuk ve çeşit çeşit patates kızartmaları.

Carnaval Food & Beer adres: Caddebostan Mahallesi, İskele Sokak, No 36/6, Kadıköy, İstanbul

Tüm gün otursan sıkılmazsın: Palivor Çiftliği

foursquare

Çiftlik kahvaltısı ile gönüllere taht kuran Palivor’dayız şimdi. “Kahvaltıcıda hot dog’un işi ne?” diye aklınızdan binbir türlü soru geçebilir. Telaşa mahal vermeden hemen cevaplayalım; Burası leziz şarküteri ürünleri bulabileceğiniz ve gün boyu atıştırmalıklarıyla karnınızı doyurabileceğiniz bir mekan aslında.

Sepette patates cipsi ile servis edilen hot dog da bu leziz atıştırmalıklarından. Bratwurst ve Frankfurter isminde hot dog'un iki çeşidini bulabileceğiniz mekanda sos seçimi de size ait. İster bbq soslu, organik domatesli ve turşulu seçenek olan sos 3’ü, isterseniz de bir klasik olan ketçap ve hardal seçin.

Hot dog dışında peynir ve füme et tabakları denenesi. Ördek ciğer ezme, dana cotto, Boşnak sucuk, sıcak bruschetta da leziz tapaslarından. Anlayacağınız mekanda her türlü en alasından keyif çatılır.

Palivor Çiftliği adres: Milli Reasürans Çarşısı, Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, No 53, Şişli, İstanbul

Gitmeyen çok şey kaçırır: Dobby’s Burger Place

facebook

http://cdn.yemek.com/wp-content/uploads/2014/08/mutlu-ascilar-mutfak.png |

Kendisi ufacık, lezzetleri dev: Hollywood Burger Diner & Steakhouse

foursquare

Moda’nın harikalar yaratan bu minicik kafe barına merhaba deyin!

Retro, house, cheese, onion ring, yeşilçam, Hollywood mekandaki hot dog çeşitlerinden. Özellikle soğan halkasının hiç de azımsanmayacak bir hayran kitlesi olduğunu söyleyelim.

Mekanın başarılı olduğu bir diğer konu ise isminden de anlayacağınız gibi burgerleri. Hollywood ve Bollywood isminde iki sevilen burgerini de sizlerle paylaşıp geçelim diğer rotamıza.

Hollywood Burger Diner & Steakhouse adres: Caferağa Mahallesi, General Asım Gündüz Caddesi, Keresteci Aziz Sokak, No 29/A, Kadıköy, İstanbul

Hem şık hem de pek sevimli: Jerry’s Hot Dog

foursquare

Listenin en şık ve karakter sahibi hot dog'çusu ile tanışın. Teşvikiye’nin bu minnacık mekanı hem çeşitleriyle hem de sempatik duvar çalışmasıyla sevdirdi kendini. Tabii duvara ilham kaynağı olan Julia’yı da atlamak olmaz.

Bolero, Goralı, klasik hot dog gibi çeşitlerin içinden bol cheddar soslu Ranchero yok satanlardan. Hem parmak yediren hem de sunumu sebebiyle gözü gönlü açan bu hot dog'lara bizden tam puan.

Hot dog'larının lezzetini ikiye katlamak isterseniz yanına mutlaka çıtır soğan veya çıtır patates alın.

Jerry’s Hot Dog adres: Teşvikiye Mahallesi, Güzelbahçe Sokak, No 23/D, Şişli, İstanbul

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?