Sürpriz Yumurtanın Atası: İskoç Köfte [İZLE]

yemek.com
Tugay Güntekin
Bana bir kamera verin bir de mikrofon!
Tugay Güntekin
1 takipçi118 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Yılmaz
Temmuz 21, 2014
Neşe Gülmez
Ağustos 6, 2015
Pepsi Badge
Pepsi Max
Temmuz 14
Neşe Gülmez
Şubat 5, 2015

Lavaş pizza ile İtalyanlara meydan okuyan biz, gidip İskoç köftesi yaptık bu videoda. Ne kadar da zengin bir mutfak anlayışı değil mi? İşin esprisi bir tarafa sürpriz yumurtanın atası olduğunu düşündüğümüz nefis bir tarifle, İskoç Köfte ile karşınızdayız.

1700'lü yıllara dayanan geçmişi, hardal ile harmanlanmış köftesi ve içinden çıkan sürpriz yumurtası videoyu izledikten sonra sizi zorla mutfağa sokturacak. Dayanamayacak, merak edecek ve yapmak isteyeceksiniz. Lafı daha fazla uzatmadan İskoç köftenin malzemelerine bakalım, sonrasında nasıl yapıldığını videoyu izleyerek hep birlikte öğreneceğiz.  

iskoc-kofte-gf-1

Malzemeler:
• 500 gram kıyma
• 2 dal taze soğan
• 1 tatlı kaşığı hardal
• 1 tatlı kaşığı kimyon
• 1 tatlı kaşığı tuz
• 1 çay kaşığı karabiber
• 4 yumurta

Damağınızda unutulmayacak bir tat bırakacak İskoç köftenin yapılışı:
Öncelikle derin bir kapta kıymanızı, taze soğanınızı, 1 tatlı kaşığı hardal, kimyon ve tuzunuzu, son olarak da 1 çay kaşığı karabiberinizi karıştırıyor ve kıymanız kıvam alana kadar bu işleme devam ediyorsunuz. Ardından haşlamış olduğunuz yumurtaları una bulayarak kıymalara hapsediyorsunuz. Son olarak içinde yumurta olan kıyma toplarınızı una ve yumurtaya tekrardan bulayarak kızartmak için tavaya alıyorsunuz. Tarifin geri kalanına videoda devam edelim.

Şimdiden afiyet olsun.

İzlenmeyi bekleyen videomuz da şurada:

Her hafta yayınladığımız tarif videolarımızdan haberdar olmak ve bize önerilerde bulunmak için YouTube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?