makarna-yapan-polisler-manset

Olay Yeri Diye Gittikleri Evde Yaşlı Çifte Makarna Yapan Güzel Yürekli Polisler

Favorilerime
Ekle

İnsanlık olarak istediğimiz kadar savaş çıkaralım, istediğimiz kadar nefret dolu yaşayalım, istediğimiz kadar doğaya zarar verelim, istediğimiz kadar kötü olalım. Her ne olursa olsun, dünyayı sevgi kurtaracak. Birazdan okuyacağınız hikayedeki zarif yürekliler kurtaracak.

Jole ve Michele.

Roma'da yaşayan biri 84 yaşında, diğeri 94 yaşında bir yaşlı çift. Bu minnoş ikili, uzun süredir evden çıkmayıp bir gün evde televizyon izlerken, televizyonda olan onlarca kötülüğe dayanamazlar. Bir de tatil sebebiyle birçok insanın şehir dışında olması, onların yalnızlığına bir yalnızlık daha katmıştır. 70 yıllık evli yaşlı çift, bu kadar üzüntüye dayanamaz ve hüngür hüngür ağlamaya başlar.

Küçük bir apartmanda yaşayan çiftin ağlama sesleri komşuları tarafından duyulur ve komşuları apar topar polisi arar. Roma polisi bir solukta eve geldiğinde kapıyı çalar ve Jole kapıyı açar. Polis şaşırmıştır. Ortada herhangi bir suç, herhangi bir suçlu görünmemektedir. Sadece yalnızlıktan ve üzüntüden ağlayan yaşlı bir çift vardır.

facebook/yemekcom

facebook/yemekcom

Polis yaşlı çiftten bütün hikayeyi, günlerdir evden çıkmadıklarını öğrenir. Derhal çiftin sağlığını kontrol etmek için ambulans çağırırlar. Bu esnada polislerden biri, çiftle sohbet ederken bir diğeri de evde kalan tek tük yiyecekten biri olan spagetti'yi, yaşlı çifte yapmak için kolları sıvar. O küçücük mutfak, parmesanlı spagetti kokmaya başlar. O spagetti'nin içinde iyilik, vicdan, güzellik kokusu da vardır.

Roma polisi Facebook sayfasında yaşlı çiftin herhangi bir problemi olmadığını, bunca yıllık yalnızlıklarında onlara eşlik eden bir tek televizyon kaldığını ve bu sebepten mutsuz olduklarını anlatmış.

Siz kalabalık yaşayın yaşlı çift, siz de çok yaşayın güzel yürekli polisler. Dünyayı güzellik kurtaracak, sizin gibi güzel insanlar kurtaracak.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?