TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Sadece Kahveden Vazgeçerek 7 Beden İncelen Kadının Hikayesi

yemek.com
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.

Sıkça Yenen Konular

Kim ne derse desin kilo vermek sancılı bir süreç. Karar vermesi ayrı dert, kendine göre doğru diyeti bulmak ayrı dert, o diyete uymak ayrı dert... Ama o hayallerimizdeki kiloya düşmek için hepsine de değmiyor mu günün sonunda?

Şimdi ne yaparsa yapsın bir türlü istediği kiloya ulaşamayan, kendine güvenini yavaş yavaş kaybetmeye başlayan ve "su içsem yarıyor" diyenleri ilham verici bir hikayeye davet ediyoruz.

Çünkü belki de "kahve içseniz yarıyor"dur?

Lorraine O'Loughlin, İrlanda'da yaşayan 3 çocuklu bir ev kadını. 28 yaşındaki Lorraine hayatı boyunca kilolarıyla başı dertte olanlardan. Son dönemde 127 kiloya ulaşan kadın bunun beraberinde büyük bir depresyona girmiş ve evden bile çıkamamaya başlamış.

Depresyonla birlikte daha çok yemeye başlamış Lorraine. Öğünleri atlama, geceleri aşırı cips ve çikolata tüketme döngüsünde sıkışmış olan Lorraine'in kötü bir alışkanlığı daha varmış: Günde 15 bardak kahve içiyor olması...

Geceleri uykusuzluk çektiği için kahvelerden medet uman Lorraine'in gün içinde içtiği kahve 15'i bulmakla kalmıyor, bunların her birine de üçer şeker atıyormuş. Gerisini siz düşünün. Lorraine, kahvenin onu ayakta tutan tek şey olduğunu düşündüğünü ve bu sebeple kilo vermeden önce ona umutsuzca bağlı olduğunu söylüyor.

Lorraine'in hayatını değiştiren şey ise çocukları olmuş. Herkes anneleriyle parka giderken neden onlarla gelmediğini soran çocukları için hayatında bir değişiklik yapmaya karar vermiş Lorraine ve büyük aşkı kahveyi azaltmaya yönelmiş.

Her gün içtiği şekerli 15 fincan kahveyi 4 fincana düşürmüş Lorraine ve şeker yerine de tatlandırıcı kullanmaya başlamış. Ve sonuç: 127 kilo olan Lorraine artık 73 kilo! Yani deli gibi kahve tükettiği günlerde 54 beden giyen Lorraine artık 42 ya da duruma göre 40 beden kıyafetleri rahatlıkla satın alıp giyebiliyor.

Son sözü Lorraine'in kendisine bırakalım:

"Kilo verdiğimden beri her şey çok farklı geliyor. Daha önce çok utangaçtım ve asla evden çıkmak istemiyordum. Neden dışarı çıkıp oyun oynayamadığımız hakkında çocuklarıma hep bahaneler uydurmak zorunda kalıyordum ama şimdi artık hep beraber sürekli parka gidebiliyoruz.

Eski günleri hiç özlemiyorum. Artık sağlıklı beslendiğim ve uykumu iyi aldığım için kafeine de ihtiyaç duymuyorum.

Kilo vermeden önce kimsenin beni görmesini ve hatta bana bakmasını dahi istemiyordum. Şimdi kendime olan güvenim beni bile şaşırtıyor. Tüm ailem daha aktif ve neşeli biri olduğumu, çok büyük bir değişim geçirdiğimi söylüyorlar."

Tebrikler Lorraine!

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?