instagram yemek fotoğrafı

2015'te Takip Edilmesi Gereken En Lezzetli 19 Yerli Instagram Hesabı

Favorilerime
Ekle

Önceden uyaralım, son birkaç saattir bir şey yememiş olanlar sayfayı sonradan tekrar ziyaret etmek üzere kapatabilirler. Az sonra biraz iştah açacağız.

Ama sadece iştah açmakla kalmayacağız. Hepinizin gözüne ve gönlüne de hitap edecek, 2015'te takip etmeniz gerektiğine inandığımız nefis Instagram hesaplarını önereceğiz. Hem de hepsi Türk, hepsi bizden.

Bu listeyi oluştururken -fotoğraflarının güzel ve yemekle ilgisi olması gerekliliğinden öte- birkaç kriterimiz vardı. Birincisi Türk olmaları. İkincisi düzenli bir şekilde fotoğraf paylaşıyor olmaları. Üçüncüsü de -henüz- 10 binlerce takipçilerinin olmaması.

Buyrun efendim, hep beraber keşfe çıkıyoruz ve beğendiklerimizi anında takibe alıyoruz. 2015'te konuşacağımız ve bol bol beğeneceğimiz Instagram hesapları hemen aşağıda.

Neden takip edilmeli: Çok yeni bir hesap ve epey potansiyeli olduğunu düşünüyoruz. Kimseler keşfetmeden siz keşfedin istedik.

Neden takip edilmeli: Hiçbir fotoğrafında yiyeceklerin odak noktasında olduğunu söyleyemeyiz ama birçok fotoğrafında aslında önemli bir yer kaplıyor. Bizim asıl hoşumuza giden ise istikrarlı bir şekilde fotoğraflarında hep aynı tarz filtreyi kullanması.

Neden takip edilmeli: Sadece kırmızı et. Bizce takip etmek için yeterli bir sebep.

Neden takip edilmeli: Yurt dışında gördüğümüz ve hayranlıkla takip ettiğimiz konsept tasarım hesaplarını kıskandıracak fotoğrafları ve ürünleri var mojabuka'nın. Klasik tabaklardan sıkılmaya meyilli olanlar özellikle baksın.

Neden takip edilmeli: İyi geziyor, iyi yiyor ve iyi fotoğraflıyor. Oğuz, haftada bir idare eden fotoğraf atanlardan değil, her gün iştah açan fotoğraf atanlardan.

Neden takip edilmeli: Fotoğraflarında renklerin canlı olmasına hep dikkat ediyor ve özellikle iştah açan kareler yakalıyor. Bol efekt kullanıyor ama fotoğraflar bozulmadan daha da iştah açıcı hale geliyor. Alp Artam'ın web sitesine de mutlaka göz atın: lokantalarim.net

Neden takip edilmeli: Pow Collectibles'ın içindeki kek ve pasta markası olan Pow Bakery'nin hesabını içindeki çocuğu ve süper kahraman meraklısını yaşatan herkes ağzı sulanarak takip etmek isteyecektir.

Neden takip edilmeli: Önce Karaköy'de, şimdi de Bebek'te mekan açan Dem'in hesabını çay sevenler takip etmek "zorunda", bu kadar da iddialı konuşuyoruz.

Neden takip edilmeli: Bekarevi, listedeki diğer Instagram hesaplarından bir tık daha profesyonel diyebiliriz. Işık kullanımı, fotoğraf kalitesi ve kendi yaptığı ve fotoğrafladığı yemekleri kendiniz tek tek görmeniz lazım.

Neden takip edilmeli: Eda İldam, nam-ı diğer Geraldine Cooks, vakit bulduğunda Yemek.com okuyucularıyla da tariflerini paylaşan, tarzına bayıldığımız, kendisini de çok sevdiğimiz pek sevimli bir yemek ve Instagram insanı. Sitesine de mutlaka göz atın deriz.

Neden takip edilmeli: Çünkü kurabiyeler, pancakeler, muffinler... Yemek fotoğraflarını muazzam bir sevimlilikte sunmayı harika bir şekilde başaran kitcheninred ile tanışın.

Neden takip edilmeli: Üsküdar'daki Akdeniz mutfağı Kaserol'un inanılmaz aktif bir Instagram hesabı var. Her gün epey fotoğraf paylaşıyor ve hepsi de epey lezzetli gözüküyor.

Neden takip edilmeli: Cem Karakuş tam bir yeni mekan insanı. Her gün başka bir mekanın yemeklerinin tadına bakarken, içeceklerini denerken görebilirsiniz onu. İçimizi açan Instagram hesabı öyle söylüyor, biz değil.

Neden takip edilmeli: Mutfağını "aşırı batılılaşmış Osmanlı mutfağı olarak" tanımlayan Mösyö Şokola'nın hesabında alışılagelmişin dışında yemekler, tarifler ve fotoğraflar bulabilirsiniz.

Neden takip edilmeli: Yalnızca çay ya da kahve fincanı ve biraz çiçek desteği ile ne kadar harika kompozisyonlar oluşur? Dokuzuncukat her fotoğrafında daha da nefis işler çıkartıyor.

Neden takip edilmeli: Tuğçe Öztürk, fotoğraflarında yemeği arada kabul eden ama ettiği zaman da harika işler çıkartan, hepimize ilham veren, içimizi açan bir insan. Instagram hesabında iPhone ve Nikon'u ile çektiği fotoğraflarını yayınlıyor.

Neden takip edilmeli: Bir başka yeni Instagram hesabı da Özge Yılmaz'ın çay fotoğraflarından oluşan inteawetrust hesabı. Söz veriyoruz içiniz açılacak.

Neden takip edilmeli: Ekmek, tatlı, kek, tart, ekmek, tart, kek... Yakın zamanda Armut Lokanta'yı açan Burak Zafer'in hesabını hem estetik hem de iştah açtığı için takip etmelisiniz.

Neden takip edilmeli: Bir nevi bonus olarak Yemek.com hesabı, 2015 için iddialı planlarımız var. Bizi takip edin

Sizin de eklemek istediğiniz nefis Instagram hesapları varsa yorumlarda görmek isteriz, mutlaka radarımızdan kaçmış olanlar vardır.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

4

Sefika14 Aralık 2015 00:57
Ve ben tabiki video'lu anlatım ile
Yanıtla
Seda27 Ocak 2015 02:26
Her bir fotoğrafını çok beğendiğim ve instagramın hakkını verdiğini düşündüğüm, nefis @gurukahveci hesabını da incelemenizi tavsiye ederim.
Yanıtla
GezerkenYemek28 Aralık 2014 22:26
İştah açıcı lezzet destinasyonları için @gezerkenyemek hesabına da bekliyoruz sizleri. Afiyetli günler dileriz :)
Yanıtla
Sezgi26 Aralık 2014 18:13
Eşime maddi destek için başladığım bu yolda etrafımdaki yeni evli ve yemek yapmayı bilmeyen arkadaşlarimin susmak bilmeyen nasil yaptin telefonlari uzerine olusturdugum blogumda mutfak tecrubelerimi paylasiyorum.İnstagram hesabimda sadece facebook arkadaslarim varken su anda 600 civari takipcim var "sezgice"sayfama beklerim
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?