cem-karakus-instagram

Yemek.com'un Instagram Hesabı Cem Karakuş Tarafından Hacklendi!

Favorilerime
Ekle

Yemek.com'un Instagram hesabında çok farklı olaylar yaşanıyor. Instagram hesabımızı bir türlü elimizde tutmayıp başaramayıp kendi alanlarında mis gibi işler yapan Instagram kullanıcılarına kaptırıveriyoruz.

Her şey Çizenbayan yani Elif Tanverdi'yle başladı, ardından Türkiye Barista Şampiyonu Özkan Yetik geldi. Son olarak kendisini artık neredeyse yakından tanıdığınız, kendi üslubuyla daha önce Yemek.com'da da yazılarıyla karşılaştığınız Cem Karakuş açıkça Instagram hesabımızı ele geçirdi, hatta "hack"ledi!

Biz bu hacklenmeden bu kadar memnunken Cem de karlı bir İstanbul gününün keyfini Yemek.com Instagram hesabında çıkardı. Hacklenmesini keyifle izlediğimiz hesabımızda yaşanan olaylarsa çok fazla lezzetliydi.

Bakalım Cem Karakuş, Yemek.com'un Instagram hesabında neler karıştırmış?

Soğuk, karlı ve hatta buzlu bir İstanbul sabahına, M.O.C. kahvesiyle merhaba dedi ve içimizi ısıttı Cem Karakuş

Menemen soğanla mı yapılır soğansız mı tartışmasına girmeden taze biber kokan bir öneride bulundu

Uzak Doğu mutfağının arka kapısından bizi gizlice Shangri-La İstanbul'a soktu

Pek çok Uzak Doğu Restoranı Pekin Ördeği yaptığını iddia eder. Ancak gerçekten Pekin Ördeği yapan mekanlar bir elin parmaklarını geçmez. Ördek severlerin Pekin'e kadar gitmesine gerek yok. Beşiktaş'taki @Shangrilaistanbul size gerçek Pekin Ördeği deneyimi sunuyor. Sadece ördek pişirmek için kullanılan ördek fırınında yaklaşık bir saat kadar pişirilen ördek, tam pişmeye ulaşmadan fırından alınarak kızgın yağ ile yakılıyor. Bu sayede dışı karamelize bir hal alıyor. İlk course ile sadece kıtır deri servisi yapılırken ikinci course ise fotoğrafta gördüğünüz et. O diğer kuru ve lezzetsiz ördekler gibi değil. Özel sosu ile yeşilliklere sarıp yediğinizde, ne tantunileri feda edersiniz uğruna bir bilseniz...- @c_karakus #yemekcom

Yemek.com (@yemekcomm) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

İyi bir et nasıl yapılır, el kaç saniye döküm tavanın üzerinde durmalıdır onu açıkladı

Beni tanıyanlar ve hatta elimden bonfile yiyenler “et” konusunda hiç de fena sayılmadığımı bilir. En güzel yemek evde yapılandır diyerek akşama hazırlık: Havası alınmış vakumlu poşetlerde +4 derecede iki hafta boyunca dinlendirdiğim bonfilelerin ızgaraya düşmeden önce lezzetlerini arttıracak birkaç püf noktası... Taze biberiye, taze kekik ve taze fesleğen, biraz hardal, zeytinyağı ve kırmızı şarap. Eliniz ile küçük parçalara ayırdığınız taze fesleğeni ve dallarından kopardığınız taze biberiye ve kekiği zeytinyağı ilavesi ile bonfilelere yediriyoruz. Ardından bu karışıma bir tatlı kaşığı hardal, yarım çay bardağı kırmızı şarap ilave ederek 2 saat kadar dinlendiriyoruz. Döküm tavanızın sıcaklığı burada ölümcül rolde!? Elinizi 3 saniye kadar tavanın üzerinde tutabiliyorsanız tavanız yeterli sıcaklığa erişmiş demektir. Şimdi bir parmak kalınlığındaki 3 dilim bonfilenin her yüzünü birer dakika mühürlemek için ızgaraya atıyoruz. Cızzzzzzz. Bu sesi duyduğunuzda kendinizi harika hissedeceksiniz. Etleri ızgaradan aldıktan sonra hemen tüketmek yerine yaklaşık 3 dakika bekletmeniz lezzetinin zirve yapmasını sağlayacaktır. Afiyet olsun. Et pişirme konusunda daha derin bilgiler için www.cemkarakus.com ‘u ziyaret edebilirsiniz. Bir bonfileyi nasıl pişirmeniz gerektiğini artık biliyorsunuz. Yatak olarak ıspanak, patates püresi ya da kendinize güveniyorsanız risotto kullanabilirsiniz. Bu yan ürünler hem lezzet hem de görsel bakımdan herkesi memnun edecektir. - @c_karakus #yemekcom

Yemek.com (@yemekcomm) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Son olarak hacklenmeyi tatlıya bağlayıp gönlümüzü bal kabağıyla aldı

Cem'e bu güzel iş birliği ve hesabımızı alenen hacklediği için teşekkür ediyoruz Bundan sonraki seferde Instagram hesabımızı sizce kim ele geçirsin? Önerilerinizi yorum olarak bekliyoruz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?