Türkiye'nin İlk Gece Pikniği Urban Picnic Katılımcılarının Bilmesi Gereken 11 Şey

Favorilerime
Ekle

Artık sayılı saatler kaldı desek abartmış olmayız. Heyecandan klavyenin tuşlarına yanlış basıyor, pişmiş yemeğe su katıyor, tuz diye pul biber ekiyoruz. Öyle heyecanlıyız ki teknolojisi mümkün olsa şu an bu yazıyı okuduğunuz ekran kalp atışı gibi atardı. Nasıl olmayalım, Yemek.com olarak ilk kez bu kadar büyük bir etkinlik düzenliyor, Türkiye'de ilk kez bir gece pikniği etkinliği görüyoruz.

Şimdi bu yazıyı tıkladığınıza, bu yazıyı merak ettiğinize göre muhtemelen etkinliğe bilet aldınız. O yüzden biz bize konuşacağız. Aklınıza takılanları cevaplamaya çalışacağız. Benzer etkinliklerin sıkı katılımcıları bilirler ama etkinliğe gelmeden neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Şimdiden herkese iyi eğlenceler, orada görüşmek üzere.

Not: Henüz bilet almadıysanız Biletix sayfamızdan alabilirsiniz. Herkes böyle söyler ama biletler gerçekten tükenmek üzere.

Hybrid ve Yemek.com'un düzenlediği, Renault ve Yemeksepeti'nin ana partnerleri arasında olduğu, 24 Kitchen, Golf Dondurma, Gurme CarrefourSa, Hellmann’s, Klein, Tefal, Peyman, Pepsi Co, Hayat Bu Kapağın Altında ve Radyo Eksen'in destekçileri arasında olduğu Urban Picnic'e gelen, bizimle birlikte tıka basa yiyip içen, ağız dolusu gülüp eğlenen ve bizimle bu büyük heyecanı paylaşan herkese çok teşekkür ederiz! Çok güzeldiniz, iyi ki varsınız!

İlk sıraya yazalım: Uniq nerede, oraya nasıl ulaşacağız?

Urban Picnic, Uniq'de gerçekleşiyor. Maslak'ta. Volkswagen Arena'nın yanında.

Etkinliğe ulaşmanın en rahat yolu metro olacaktır. İTÜ - Ayazağa durağında inip, Windowist Tower çıkışında çıkmanız ve ardından Uniq'in belirli aralıklarla kaldırdığı ring'lere binmeniz ya da oradan bir taksiye atlamanız yeterli.

Ayrıca, otobüsle ya da taksiyle gelmek isteyenler için Uniq'in belirli merkezlere uzaklıkları şöyle.

Levent: 4 km
Mecidiyeköy: 7 km
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü: 8 km
Boğaziçi Köprüsü: 8 km
Beşiktaş: 8 km
Taksim: 11 km

+18: Etkinlik yaş sınırlaması var mı?

arti-onsekiz-yas-sinirlamasi

Pek değil: Yanımızda kredi kartı, nakit para vb. getirmemize gerek var mı?

Etkinlikte her şey aldığınız bilete dahil. Yani içeride herhangi bir şeye para harcayamayacaksınız. Bunu düşünerek bir planlama yapmayın. Bir tek güvenlik açısından kimlik kartınızı yanınızda getirmenizi öneriyoruz.

Cemre düştü tabii ama: Hava sıcaklığı nasıl olacak?

Malumunuz İstanbul'un havası zaman zaman karasal iklime selam çakıyor. Yani gündüz sıcak olan hava, akşam bozabiliyor biraz. Mayıs ayındayız inanılmaz bir soğuk beklemiyoruz ama siz yanınıza mutlaka bir ceket alın.

Not: An itibarıyla etkinlik saatleri içerisinde yağmur beklenmiyor. Etkinlik ekibi olarak da olası sulu durumlara karşı hazırlıklıyız. Ancak yine de kapşonlu bir ceket getirebilirsiniz isterseniz.

Var diyemeyiz: Etkinliğin bir kıyafet kuralı var mı?

Her ne kadar kostüm partilerini sevsek de Urban Picnic'de böyle bir durum söz konusu değil. Biraz klişe olacak, şık ama rahat kıyafetler tercih etmeniz naçizane önerimizdir. Müzik var, konser var, çimlerin üzerindeyiz; rahat olmak isteyebilirsiniz.

Mutlaka uğrayacağız haliyle: Peki tuvalet?

Tuvalet Uniq'in içinde. Etkinlik alanına 1 dakikadan yakın. Daha açık ifadeyle, taşınabilir wc, tuvalet sırası vb. dertlerden biraz uzak olacağız.

Hiç merak etmeyin: Etkinlikte bir küçük kaza oldu ya da rahatsızlandım?

ambulans

Gönlünüz ferah olsun, alanda etkinlik boyunca, 2 gün ambulans bekleyecek.

Zahmet etmeyin: Piknik dediniz o zaman biz örtü getiriyoruz?

Her katılımcıya girişte bir adet piknik sepeti vereceğiz. Örtü dahil olmak üzere etkinlik esnasında ihtiyacınız olacak küçük yardımcıları barındıracak o sepet. Aynı zamanda restoran ikramlarını yine o sepetinizde taşıyabileceksiniz.

Onlar rahatsız olmayacaksa biz mutlu oluruz: Pikniğe evcil hayvanımızla katılabiliyor muyuz?

Eğer minik dostumuz uslu bir arkadaşımızsa ve kalabalıktan, müzikten rahatsız olmayacaksa en minnoş davetlimiz olarak katılabilir.

The music never stopped: Pinhani'yi biliyoruz süper. Peki başka ne dinleyeceğiz?

psbrasilia.com.br

psbrasilia.com.br

Çok fazla detay verip sürprizini kaçırmak istemiyoruz ama söylemeden de geçmeyelim. Pinhani'den başka, Latin Orkestrası, Sokak Çalgıcısı, Urban Picnic Orkestrası, Radyo Eksen DJ'leri, Klein After Party bizi müziğe doyuracak.

Hepsine gitmeye kalksan 3 yıl sürer: Etkinlikte hangi restoranlar olacak?

facebook-urban-picnic-restoranlar

Cuma ve Cumartesi günleri bize yaklaşık 40 restoran eşlik edecek. Şimdi buraya yazmaya kalsak, yazı Göktürk Kitabesi'ne döner; uzar gider.

Biz sizi en iyisi bu yazımıza alalım: 5-6 Mayıs’ta Urban Picnic’te Yer Alacak Restoranlar ve Lezzetler


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?