bilge-unver-2-one-cikan

Şehir Hayatını Bırakıp Çorak Topraklarda Kiraz Yetiştirmeyi Başaran Azimli Kadın

Favorilerime
Ekle

Hani herkesin kurduğu şu "biraz para biriktireyim, güneyde küçük bir sahil kasabasına yerleşeceğim" ya da "bu şehir hayatından kurtulup doğaya döneceğim, küçük bir köye yerleşeceğim" cümleleri var ya...

İşte bugün o cümlelerden birini tüm içtenliğiyle yaşamak isteyen, hayalini kurduğu her şey uğruna çokça çaba sarf eden enfes bir kadınla tanıştıracağız sizi.

Bilge Ünver, pek çoğumuzun hayalini kurduğu o hayatı yaşayanlardan...

Tabii, bunun için sadece hayal kurmakla kalmamış, bu isteği uğruna çokça çalışmış, emek vermiş ve hayalini hayata geçirmeyi başarmış.

Anlayacağınız, hepimizin bu başarılı ve azimli kadından öğrenecek çok şeyi var!

Bilge Ünver, İstanbul'da yaşayan başarılı bir iş kadınıyken hayatını değiştirmeye karar veriyor...

sabah

Bilge Ünver, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun olduktan sonra kendini İstanbul'da bulmuş ve kariyerinde oldukça büyük başarılar yakalamış eski bir iş kadını.

Ancak 37 yaşına geldiğinde hayatında köklü bir değişiklik yapmaya karar vermiş. Çünkü birçoğumuz gibi yoğun iş hayatından, kalabalık ve zorluklarla dolu şehirden, sürekli bilgisayar başında durmak zorunda olmasından sıkıldığını fark etmiş.

Ancak bu farkındalığın ardından bilge Ünver, birçoğumuzun yaptığı gibi bu hayalini ötelemek yerine hayata geçirmiş ve nefis işlere imza atmış.

Manisa'da, üzerinde ot bile yetişmeyen arazilerde tarım yapmaya başlıyor...

sabah

Kendisi gibi başarılı bir iş hayatı olan eşiyle birlikte Manisa'ya taşınmış Bilge Ünver. 15 dönümlük bir arazi satın alıp burada tarım ve hayvancılıkla uğraşmak istemiş. Tabii işler hayal edildiği kadar kolay ilerlemediğinden birçok zorlukla karşılaşmış.

Yeni taşındığında herkes ona bunun geçici bir heves olduğunu, başaramayıp şehir hayatına geri döneceğini söyleyip durmuş. Üstelik aldığı arazi de ne yazık ki üzerinde ot bile yetişmeyen çorak bir araziymiş ve Bilge Hanım toprağı o zamanlar çok da iyi tanımıyormuş.

Başlarda oldukça zorluk çeken bu başarılı kadın, azmi sayesinde nefis bir çiftlik kuruyor...

sabah

Yaşadığı tüm zorluklara ve aldığı tüm olumsuz eleştirilere rağmen yılmayan azimli kadın, sonunda toprağı tanımış, yaşadığı yere iyiden iyiye adapte olmuş ve arazisinde kiraz ağaçları yetiştirmeye başlamış. Azmi sayesinde çorak bir araziyi bile başarılı bir şekilde kullanmayı bilen bu genç kadın, zamanla kiraz ağaçlarına ek olarak zeytin ağaçları ve üzüm de yetiştirmeye başlamış üstelik.

İşin içine bir de hayvanlar girince Bilge Ünver, kocaman bir çiftlik kurmuş.

Yakın zamanda kendi markasını da kuran Bilge Hanım, artık tüm dünyaya ürünlerini ulaştırıyor...

bursadabugun

Çiftliğine "Sancaklı Aile Çiftliği" adını veren Bilge Hanım, yakın bir zamanda bu isimle kendi markasını da kurmayı başarmış üstelik. Artık yetiştirdiği kirazlar, üzümler ve zeytinler birçok eve girer olmuş. Öyle ki sadece Türkiye'den değil dünyanın farklı yerlerinden müşterileri varmış Bilge Hanım'ın.

Kendini yorucu, boğucu ve tekdüze şehir hayatından kurtarıp doğanın orta yerinde yaşama hayalini hayata geçiren Bilge Ünver, bu severek yaşadığı hayatı sayesinde bir de severek yaptığı bir işe kavuşmuş anlayacağınız.

Bilge Hanım, hayallerinin peşinden gitmek isteyen herkese tek bir şey tavsiye ediyor...

hayalimbiciftlik

Bu başarısı için biz de kendisini tebrik ediyor, tıpkı Bilge Hanım gibi köye yerleşme, daha huzurlu ve doğayla iç içe bir hayat kurma hayali olanlara da ilham olmasını diliyoruz. Kendisi de bu konuda şöyle diyor ve başta kadınlar olmak üzere hayallerinin peşinden gitmek isteyen herkese nefis bir öneride bulunuyor:

"Kadınlar önce kendilerine ve yapabileceklerine inansınlar. O inançlarını da asla kaybetmesinler. Ne istiyorlarsa yapabilirler. Kendileri inandıkları sürece emin olun başarılı olurlar. Ben buna gerçekten inanıyorum."

Kaynak: Milliyet


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?