facebook

Sipariş Ettiği Pasta Hiç Beklemediği Şekilde Gelen Kadının Duygulandıran Hikayesi

Favorilerime
Ekle

Yeni yılı karşılamaya bir kala, size hiç ama hiç unutmamanız gereken nefis bir hikayeden söz edeceğiz.

"Yeni yıl, yeni umutlar" denir ya hep, işte o umutları yeşerten, dünyada hala iyi insanların var olduğunu gösteren bir öykü bu. Anlayışın, öyle bir anda fevri hareketlerde bulunmamanın size aslında nasıl bir mutluluk olarak dönebileceğinin kanıtı.

Ve evet, hepsi sadece bir pasta sayesinde gerçekleşiyor.

Diyeceğimiz odur ki, siz siz olun, hayatın size nasıl sürprizler hazırlamış olabileceğini aklınızdan çıkarmadan hareket edin. Aksi halde, fazlasıyla mahcup olabilir, en önemlisi de bambaşka birinin kalbinde hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar derin yaralar açabilirsiniz, aman diyelim.

Her şey Lisa'nın kız kardeşi için özel bir doğum günü pastası sipariş etmesiyle başladı...

facebook

Amerika Birleşik Devletleri'nin Michigan eyaletinde yaşayan 3 çocuk annesi Lisa Sarber Aldrich, kız kardeşinin doğum günü için bir pasta sipariş etmeye karar verdi ve pastanenin yolunu tuttu.

Lisa'nın kız kardeşi için düşündüğü pasta oldukça sadeydi ve üzerine sadece "İyi ki doğdun Mandy" yazılmasını istemişti.

Ancak Lisa, sipariş ettiği pastayı hiç de hayal ettiği gibi bulamadı.

Karşısına böyle bir pasta çıkmasına rağmen kızmayan, aksine teşekkür eden Lisa, gerçeği öğrenince daha da çok sevindi...

facebook

Lisa'nın kız kardeşi için sipariş ettiği pasta, karşısına tam olarak böyle çıkmıştı. Ama Lisa, hemen hemen hepimizin göstereceğinden çok daha farklı bir tepki gösterdi ve fevri davranmak yerine işin aslını öğrenene kadar teşekkür ederek kasanın yolunu tuttu. Kasaya vardığında da gerçeği öğrendi.

Kasa çalışanı Lisa'ya, pastayı otizmli bir çalışanlarının süslediğini söyledi ve ekledi: "Bu davranışınızla onun gününü güzelleştirdiniz."

Normalde pasta süsleme işiyle meşgul olmayan ancak o gün, o pastayı süslemek isteyen otizmli çalışan, teşekkür edildiğini duyduğunda çok mutlu olmuş. Lisa da birini sevindirmenin mutluluğu ve kendisinin bile hiç ummadığı kadar özel bir pastayla pastaneden ayrılmış ve tüm bu başından geçenleri sosyal medya hesabında paylaşmış.

Hal böyle olunca bu hikaye, hepimizin kendine pay çıkarması gereken mutluluk, iyilik ve güzelliklerle dolu bir hikaye olup çıkmış tabii.

Ve mutlu son... Pasta afiyetle yeniyor elbette :)

facebook

Hikayenin yayılmasının ardından sonunu da merak edenler olacaktır diye eklemek isteriz ki görmüş olduğunuz gibi pasta afiyetle yeniyor ve bu güzel hikayeye nefis bir son yazılıyor. :)

Ne diyelim, dünyada Lisa gibi anlayışlı, temiz kalpli, koca yürekli insanların çoğalması dileğiyle. İyi ki varsınız tüm güzel insanlar, hep var olun e mi?Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?