feast-oscar-animasyon

Feast: Oscar Ödüllü (ve Köpekli) Nefis Animasyon Filmi

Favorilerime
Ekle

Hazır 87. Oscar ödüller sahiplerini bulmuşken, bugün sizlere Birdman'lerin Grand Budapest'lerin arasında kaynamamasını dilediğimiz, "aa, izlemeden olmaz!" diye gerekirse yakanıza yapışıp izlemenizi isteyeceğimiz Feast'ten bahsedeceğiz.

Bu yıl "En İyi Kısa Animasyon" dalında Oscar ödülü kazanan Feast, 7 Kasım 2014'te Disney yapımı Big Hero 6 animasyon filminin eki olarak çıktı ve üstelik yönetmeni Patrick Osborne'un ilk yönetmenlik deneyimi.

Feast, Winston isimli bir Boston Terrier'in gözünden sahibi James'in hayatının dönüm noktasını anlatıyor. Bir yandan Winston, pizzadan cupcakelere ne bulursa yerken bir yandan James'in aşkı bulmasını, kaybetmesini, tekrar kavuşmasını izliyoruz. Bütün bunlar olurken kimi zaman Feast'in rengarenk sahneleri ile mutlu oluyor, kimi zaman ise üzülüyoruz, hatta heyecanlanıyor ve merak ediyoruz. Sadece altı dakikada tüm duyguları hissettirmeyi başaran, başrolünde bir köpeğin olduğu bir yapım olacak deseler, kestirip atmadan önce filmin yapımcı şirketine bakın deriz. Eğer Disney (Pixar) yapımıysa, yapmışlardır.

Spoiler vermemek için ayrıntılara girmesek de sevgili bulunca hemen değişen James'i kınıyor, Feast izleyip köpeğinizi Winston gibi beslememeniz için de "çikolata köpekler için zararlı mı" yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Hadi izleyelim.

Videoyu çalıştıramayanlar şu sitede de izleyebilirler.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?