bartin-uni-rektoru-ev-ziyareti

Bütünlemeleri Geçen Öğrencilerin Evine Kestane Yemeye Giden Bartın Üniversitesi Rektörü

Favorilerime
Ekle

Yakın zamanda üniversite öğrencileri finallerine girdi, başarılı olanlar tatillerine başlarken başarılı olmayanlar ise bütünleme sınavlarında notlarını yükseltmek için canla başla çalıştı.

Bu üniversitelerden biri de Bartın Üniversitesi. Ama geçtiğimiz günlerde Bartın Üniversitesi öğrencileri ve sempatik rektörü arasında öyle nefis bir diyalog geçti ki onları bu dönemin yıldızı yaptı.

Üniversitenin rektörünü evlerine kestane yemeye çağıran öğrenciler ile onlara bütünleme sınavları için tam destek verip onların davetini geri çevirmeyen rektör Orhan Uzun'un bu hikayesi kalbinizi ısıtacak.

Her şey Bartın Üniversitesi öğrencilerinden Faruk Çelik ve arkadaşlarının attığı şu tweet'le başladı

Vizeler ve finallerden yeterli puan alamayan ve bütünlemeye kalan Faruk Çelik ve arkadaşı soba başında kestane pişirirken attıkları tweet'e büyük olasılıkla üniversitelerinin rektörü olan Orhan Uzun'unun cevap vereceğini düşünmüyordu.

"Bütlere kaldık, yüzümüz yok ama hocam yine de kestane yerken yanımızda olmanız moral olurdu."

Ama kim bu kadar samimi bir talebe kayıtsız kalabilirdi ki?

Bartın Üniversitesi rektörü Orhan Uzun'dan destek ve ziyaret sözü gecikmedi

Rektör Orhan Uzun da bu samimi tweet'e kayıtsız kalamıyor ve aynı gün içinde nefis bir cevap vererek öğrencilerine destek vermeyi ihmal etmiyor.

"Moral bozmaya gerek yok. Şimdi yapılması gereken daha çok çalışıp notlarınızı yükseltmek. Bütünleme sınavları bittiğinde çayınızı içmeye, sınav notlarınızı görmeye ziyaretinize geleceğim" diye yazarak sözünü de veriyor.

Ve mutlu son: Öğrenci evinde kestaneler yenildi, çaylar içildi

Sözünü de tutuyor rektörümüz. Bütünleme sınavları bittikten sonra öğrencilerin evine gidiyor ve bir hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmiyor.

Öğrenciler kendilerini evlerinde ziyaret eden hocalarına bu desteği ve alçak gönüllülüğü için çok teşekkür ederken Orhan Uzun da kendi hesabından paylaştığı şu tweet ile onlara çay ve kestane için teşekkür etmeyi atlamıyor.

Rektör uzun daha sonra verdiği bir röportajda ise şunları söylüyor: "Öğrencilerimiz, bütünleme sınavlarına kalmışlar, ben de sınavlarda başarılı olurlarsa geleceğime dair söz verdim. Onlar da başarılı oldular. Bu, onların başarısında, ders çalışmalarında, daha ileri noktalara gelmelerinde bir motivasyon aracı olduysa bundan da çok büyük mutluluk duyarım."

Çelik’in ev arkadaşı Davut Ceylan ise "Her şey bir anda gelişti, hiç beklemiyorduk. Söz verdiğimiz gibi bütünleme sınavlarını da geçerek hocamızı güzel bir şekilde ağırladığımızı düşünüyorum. Biz şaşırdık, arkadaşlarımıza söylerken onlar da bizden daha çok şaşırdı. Teşekkür ediyoruz Orhan Uzun'a" diyor.

haberturk

haberturk

Sonuçta kestane bahane, sohbet şahane!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?