Helal Olsun: Hamile Eşi İçin Aldığı Meyvelerin Parasını Ağaca Asan Güzel İnsan

Favorilerime
Ekle

Bazen tüm insanlığa umudunuzu kaybettiğiniz anda öyle bir şey oluyor, öyle güzel hikayeler karşınıza çıkıyor ki tekrardan insanlığa ve daha güzel bir dünyaya inancımız bir anda tazeleniyor.

Küçükken en sevdiğimiz şey komşu amcanın bahçesindeki erik ağacına dalıp ona yakalanana kadar erikleri kütür kütür yemek ve mahalledeki arkadaşlarımızla paylaşmaktı. Tonton komşu amca da bizi yakalayınca sert tatlı bir şekilde bizi kovalar, "Erikleri bitirdiniz keratalar" diye hafif hafif azarlardı.

O yüzden biliriz ağaçta duran taze meyvenin çekiciliğini, nasıl insanın canını çektirdiğini...

"Kayısı ve erikten aldık, eşim hamile"

Olay Bursa'nın İznik ilçesinde gerçekleşiyor. Meyve bahçelerinin içinden geçen genç bir çift, ağaçlarda gördüğü kayısı ve eriklere karşı kayıtsız kalamıyor, çünkü genç kadın hamile ve aşeriyor.

Adam, bahçeden meyveleri topluyor ama etrafta kimseyi göremiyor. İşin ilginci sonrası...

Helal olsun

hurriyet

hurriyet

Bahçenin sahibi gelince ağaçlardan birinin dalında şu cümlelerin yazılı olduğu notu görüyor: "Hayırlı bayramlar abi. Kayısı ve erikten aldık. Hakkını helal et. Eşim hamile."

Ve bu nota iliştirilmiş 5 lirayı buluyor. Aldığı meyvelerin parasını güzel bir notla ödemeyi tercih eden bu güzel çifte "Helal olsun" demekten başka bir şey bulamıyoruz.

İyi ki varsınız.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?