Youtube Yemek Kanalları

Boş Vakitlerde Ağız Sulandırmaya Sebep 9 YouTube Yemek Kanalı

Favorilerime
Ekle

Bir tarifin inceliklerini görerek öğrenmek, yemek ile ilgili sohbetleri takip etmek veya şehirleri, ülkeleri yiyerek dolaşan muazzam karakterlerin hikayelerine tanık olmak, kabul edelim ki kanımızda var. Engelleyemiyoruz yani.

Bir de konu dünyadan farklı farklı mutfaklar olunca işin şekli iyice değişiyor ve "Japonlar ne yiyormuş, İngilizler ne içiyormuş?" bilmek, öğrenmek için can atıyoruz.

Yılların eskitemeyeceği bu ihtiyacımızı karşılamak için önceleri televizyon programlarını ve yurt dışından gelen akrabalarımızı kullanırken, internet çağına girdiğimiz şu günlerde ise YouTube ilk durağımız oluyor.

Tüm bunları düşünerek bu yazımızı, ufkunuzu açacak, size farklı mutfaklar hakkında bilgi verecek ve eğlendirecek 9 yabancı YouTube yemek kanalına ayırdık. İzleyin, feyz alın, uygulayın diye...

Yemeğe dair her şey: Jamie Oliver’s Food Tube


YouTube'daki büyük bir yemek ağının ana kaynağı olan bu kanal, Jamie Oliver tarafından yönetiliyor. Mutfakta hızınıza hız katacak ipuçları öğrenmek, ağırlıklı olarak Jamie'nin Akdeniz mutfağına göz kırpmak istiyorsanız bu kanalı takip etmelisiniz.

Eğlenirken ögrenmenin yemekli hali: SORTED Food

Sorted, internetteki büyük yemek topluluklarından biri. Kolay yemek tariflerinin havada uçuştuğu, farklı mutfakların lezzetlerinin tanıtıldığı ve doğal olarak bu lezzetlere dair ipuçlarının verildiği YouTube kanalı ise bu topluluğun paylaşımlarını yaptığı alan. Kanala abone olarak her salı ve cuma paylaşılan videoları takip edebilir, birbirinden seksi yemek videolarına biraz daha yakınlaşabilirsiniz.

Ne, nasıl, cidden mi: Popsugar Food

Televizyon programı tadında, içi özel tarif ve bilgilerle dolu, eğlenceli bir YouTube kanalı ile daha karşı karşıyayız. "Her şey yemek yemekle başlar." diyerek yükledikleri videolarda mutfak ipuçlarını, önemli gıda bilgilerini, yemeklerin doğru okunuşlarını ve daha önce görmediğiniz özel tarifleri bir arada bulabilirsiniz.

Sınırları zorlamayı sevenler için: EpicMealTime

Eğer hayatta sınırlarınız varsa bu kanaldan uzak durun. Çünkü buradaki arkadaşlar, aşırıya kaçma konusunda uzmanlar. YouTube kanallarında ufak düşünmeyen ve abartarak iştah açan bu arkadaşları takip edebilir, kalori hesabına takılmadan yemek yemenin zevkine ulaşabilirsiniz.

Bu da yenir mi dedirten, her bulduğunu yemeğe çalışan samimi bir arkadaş: FoodForLouis

 "Misafir umduğunu değil bulduğunu yer." diyerek dünyayı dolaşan Louis, ilginç yemek deneyimi arayanlar için ideal bir kanal olabilir.

Tarif ustası, YouTube’a Kore’den katılan ablamız: Maangchi

Kore mutfağına yakından bakmak ister misiniz? YouTube'da 500 binden fazla abonesi olan bu ablamız, size uzak doğu lezzetlerinden bir köşe sunuyor.

Kapsamlı bir yemek kanalını ziyaret etmeye hazır mısınız: Food Network TV 

Geniş bir şef ağına sahip Food Network Tv, güncel bilgilerin yanı sıra yemek yaparken ihtiyacınız olacak teknik bilgileri de sunan bir kanal. Takip ediniz.

Miniatürk'ün mutfak şubesi: Miniature Space

Japon mutfağından örneklerin yer aldığı bu kanalda malzemeler hesaplı, yemekler biraz küçük. Yemek tariflerini minyatür şekilde veren Miniature Space'ı Japon mutfağını daha yakından ama ufak ufak tanımak isterseniz takip edebilirsiniz.

Kendisi, yaptığı minyatür patates kızartması ile bize de konuk olmuştu.

Sokak yemeklerini evimize taşıyan abimiz: Food Busker

Sokakta yemekleri aslına bakarsanız acıktığımızda imdadımıza yetişen kurtarıcılar gibi. Food Busker kanalı da sokak yemeklerini, eğlenceli ve bir o kadar da lezzetli bir şekilde ekranlarınıza taşıyor.

Heyecanlandıran bonus: Yemek.com YouTube kanalı açıldı!

Size çok güzel bir haberimiz var: Yemek.com YouTube kanalı açıldı!

İştah açan, ilham veren, ağız sulandıran... Sadece yemek tarifleri değil... Güldürürken yediren...

Şimdiden abone olmak ve yeni yüklenen videoları kaçırmamak için tıklayın.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?