Patlayan Şeker Tadında Spotify Listemiz Geldi: 80'ler Rock Mutfağı

yemek.com
Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
253996 takipçi2058 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Mart 8, 2017
Zeynep Çetin
Eylül 16
YENİ
5
Sütaş
Eylül 25
15 dakika
Öznur Doğan
Ocak 14, 2015

Her hafta yeni bir listeyle ruhunuzu da doyurmaya kararlı olduğumuzu göstermek istediğimiz Yemek.com Spotify hesabını bu hafta da boş bırakacak değildik.

Hatırlarsınız, daha önce sizinle 70'li yıllara doğru nostaljik bir yolculuğa çıkmış, 90'lı yılların hala ezberimizde olan şarkılarıyla coşmuştuk. Bu kez de 80'li yıllara geri dönelim, tüm dünyayı sarıp sarmalayan, 1980'lerin hala "rock müziğin zirve yaptığı yıllar" olarak anılmasına sebep olan o şarkılara uzanalım istedik.

Bu liste, belki sizi gençlik yıllarınıza geri götürecek, belki sonradan tanıyıp hayranı olduğunuz o grupları yeniden hatırlatacak, belki de "keşke hala böyle müzikler yapılıyor olsa" diye hafiften bir isyan ettirecek. Ama eminiz ki hepsi, kulağınıza bir yerden tanıdık gelecek, hepsi kendini yeniden ve yeniden dinletecek.

Guns N’ Roses gibi bir efsaneye ev sahipliği yapmış; AC/DC, Queen, Bon Jovi, The Rolling Stones ve daha niceleriyle kendini dünya rock tarihinin en önemli yerlerinden birine koymayı başarmış yıllardan bahsediyoruz ve daha fazla uzatmadan sözü 80'ler efsanelerine bırakıyoruz.

Buyursunlar: 80'ler Rock Mutfağı

Küçük bir not: Artık hepiniz biliyorsunuz ama bilmeyenler varsa hatırlatmadan geçmeyelim istedik. Birbirinden nefis diğer çalma listelerimize ulaşmak için Yemek.com Spotify Hesabını takip edebilirsiniz.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?