Ortalık Çok Karışır: Mahkeme Vegan Ailenin Bebeklerini Ellerinden Aldı!

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21704 takipçi441 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Temmuz 10, 2015
Zeynep Çetin
Nisan 19, 2016
Duygu Arslan
Mart 6, 2017
Vestel
Ocak 2

Önümüzdeki yıllarda mutlaka hayatımızın bir kenarından geçecek bir olayın/davanın ilki İtalya'nın Milano kentinde gerçekleşti. Hindistanlı bir baba ve İtalyan bir annenin çocuğu olan 13 aylık Andrew, mahkeme emriyle ailesinden alındı.

Hikayesi ise çok daha üzücü Andrew'in. Büyükannesi ve büyükbabası tarafından hastaneye götürülen Andrew'in 13 aylık olmasına rağmen, gelişimi yaşıtlarının çok daha gerisinde. Ayrıca kalsiyum, demir eksikliği ve kalp rahatsızlığı gibi ciddi ve ileride ciddiyet taşıyabilecek rahatsızlıkları da var. Özetle, Andrew'in muhtemel ameliyat, en azından tedavi görmesi gerekiyor. İşte anne ve babasının veganlığının dahil olduğu noktalardan biri de bu oluyor. Andrew'in ailesi çocuklarının hayvansal ürün bulunan herhangi bir ilaçla çocuklarının tedavi olamayacağını söyleyip, hastaneyi Andrew'le birlikte terk ediyorlar ve işi mahkemeye sıçratan süreci başlatıyorlar.

veganlik-rawfood

Hastane (San Donato), ivedilikle şikayette bulunuyor aileye. Mahkeme de Andrew'in velayetini geçici olarak hastaneye veriyor. Sebep olarak da "Ailenin kalp rahatsızlığını görmezden gelip, tedaviyi reddetmesi"ni gösteriyor. Kararı veren yargıç ise durumu, "Bir aile çocuğunu dilediği beslenme şekliyle büyütmekte özgür ancak çocuğun ihtiyacı olan besinleri eksik etmediği sürece" şeklinde özetlerken, 1 yaşındaki çocuğun kalsiyum ve demir alması gerektiğini söylemeden geçmiyor.

Yolu mutfaktan geçen her konuda olduğu gibi buna da birkaç kelam etmeden bitirmeyelim. İsterseniz her gün taş yiyerek beslenin, küçük bir çocuğun sağlığı her şeyden önemlidir. Evet, sizin çocuğunuz olsa bile.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

0 yorum yapılmış
Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?