Su İçerek Zayıflamak Hayal Değil

Favorilerime
Ekle

"Su içerek zayıflama" diyeti son zamanlarda popüler olan bir diyet ve bazı önemli noktalara dikkat ettiğimizde su içerek kilo vermenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Su ile ilgili yapılan son çalışmalar özellikle kadınlar arasında sıkça kullanılan ‘Su İçsem Yarıyor’ tabirinin anlamını kökten değiştireceğe benziyor.

Tüm diyetlerde günde ortalama 1,5 - 2 litre su içilmesi önerilir ancak bunu alışkanlık haline getirenimiz son derece azdır. Oysa ki dokulara oksijen taşınmasını sağlayan su; tükürük ve mide salgısında besinlerin sindirilmesinde görev alır, 0 kaloridir ve bu işleyiş sayesinde yağ yakımını hızlandırır. Sindirimi kolaylaştırır. Cildi güzelleştirir, vücudun nem dengesini korur.

Bu ve bunun gibi pek çok nedenden ötürü su tüketiminizi arttırıp, ağırlıklı olarak ham sebze ve meyvelerden oluşan bir beslenme modelini takip ederseniz kısa sürede vücuttaki toksin ve ödemden kurtularak daha ince ve sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı bir kadının günde ortalama 2, erkeğin ise 3 litreye yakın su tüketmesi doktorlar tarafından öngörülüyor.

Su içmek zayıflatır mı? Nasıl?

  • Katkısız ve saf içecek olan suyu nescafe ve çayın yanında tüketerek vücut işleyişinize yardımcı olabilirsiniz. Uzmanlar fazladan taşıdığımız her 5 kg. için günde fazladan 1 bardak su içmek gerektiği konusunda hem fikirler.
  • 1 bardak ılık suyu çubuk tarçın ile karıştırarak tükettiğiniz takdirde anlık gelen tatlı krizini baskılayabilirsiniz.
  • Yemeklerden yarım saat önce 1 bardak su içerek porsiyonlarınızı küçültebilir, suyun midenizde yarattığı hacim nedeniyle daha çok enerji harcayıp, metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.
  • Çalışma masanız ve yatak odanızda su bulundurarak kendinize hedefler koyabilirsiniz.
  • Taze meyve parçacıklı, naneli, baharatlı hatta çiçekli içme suları hazırlayarak göze hitap edebilir su tüketim alışkanlığını eğlenceli hale getirebilirsiniz.
  • Mümkün oldukça yürüyüş ve egzersiz yaparak su isteğinizi arttırabilir ter ile toksinlerden kurtulabilirsiniz.

Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?