"Getirin Beyefendilerin Yemeğini" Diyerek Sokak Köpeklerini Doyuran Güzel Restoran

Favorilerime
Ekle

Gün geçmiyor ki sokak hayvanlarına kötü davranan, onları uzaklaştırmak için tekmeleyen, döven, zehirleyen ve hatta onlara yemeklerinden veren müşterilerle bile tartışan mekanlarla ilgili haberler duymayalım. Üstelik yenmeyen ve çöpe atılan onca yemek artığı varken...

Ama bu sefer güzel bir haberle karşılaştık ve paylaşmadan edemedik. Alper Erhan'ın şahit olduğu ve sosyal medya hesabından paylaştığı bu olay kalpleri eritme garantili.

Buyursunlar.

Sokak köpeklerini kovalamak yerine onları doyuran güzel yürekli insanlar

lezzetlerdunyasi

Alper Erhan, bir müşteri olarak gittiği Günaydın Et'de bahçede çay içerken sokak köpeklerinin içeri girdiğini görüyor ve mekanın "Müşterileri rahatsız ediyorsunuz" diye köpekleri kovalayacağını düşünüyor.

Ancak öyle olmuyor. Çünkü buranın hem kibar hem de hayvansever bir işletme olduğu ortaya çıkıyor.

"Getirin beyefendilerin yemeğini!"

facebook

Gerisini Alper Bey anlatsın:

"Cumartesi akşamı Viaport AVM'de yemek için Günaydın'ı tercih ettik. Yemekleri, garsonların nezaketi vs çok iyiydi ama bahsetmek istediğim konu bu değil. Bu koşulları sağlayabilen binlerce lokanta var. Ancak sokak hayvanlarını tekmeleyip mekanlarına sokmayan, kedilerin üzerine dökmek için kenarda şişeyle su bekleten işletmelerden o kadar sıkıldık ki böyle güzel insanları görünce fotoğraflayıp paylaşmadan edemedik.

Şöyle oldu; yemeği yedikten sonra bahçe kısmında çay içiyorduk ki iki tane sokak köpeği gelip içeri bakmaya başladı. Bir tanesi çok yaşlı, belli ki açlar. "Tamam" dedim şimdi müşteri rahatsız oluyor diye köpekleri kovacaklar, ben niye böyle yapıyorsunuz diyeceğim, tartışma çıkacak vs. O sırada şef garson köpeğe doğru yürüdü, dönüp bağırdı "Getirin beyefendilerin yemeğini" diye. Genç garson koştu içeri bir kap dolusu pirzola kemiği, et, köfte getirdi. Müşterilerin yemediklerini biriktirip bu iki köpek dosta veriyorlarmış meğer :) Akşam nevalesini almaya gelmişler o yüzden içeri bakıyorlarmış yani.

Buradan bu vesileyle tekrar teşekkür etmiş olalım kendilerine. Dinlediğiniz için sağolun."

Böyle hayvansever restoranların artması dileğiyle... İyi ki varsınız.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?