http://www.mirror.co.uk/news/real-life-stories/family-left-speechless-random-act-11772284 | mirror

Bir Annenin Hiç Tanımadığı Küçük Kıza Aldığı Pastayla Başlayan İyilik Hareketi

Favorilerime
Ekle

Bugün okuyacağınız belki de en duygu yüklü, en umut dolu hikayeye davetlisiniz.

Bir anne, daha önce hiç karşılaşmadığı, adını bile bilmediği küçük bir kıza doğum günü pastası ısmarlıyor ve ardından bu iyilik zincirleme bir mutluluğa dönüşüyor.

"Rastgele iyilik hareketi"nin ne olduğunu öğrenince, eminiz siz de "Bu hareket keşke tüm dünyaya yayılsa!" diyeceksiniz, eminiz.

Buyurunuz, sizi daha fazla merakta bırakmadan anlatmaya başlayalım.

Her şey, kız kardeşine pasta almak için pastanenin yolunu tutan gencin başından geçenleri anlatmasıyla başlıyor

Kyle Jauregui adlı genç, geçtiğimiz hafta Twitter hesabında başından geçen bir olayı anlattı ve tüm dünyadan binlerce beğeni ve paylaşım aldı. Kyle paylaşımında şöyle diyordu:

"Bugün kız kardeşimin doğum günüydü ve siparişini verdiğimiz pastayı almak için gittiğimizde parasının biri tarafından ödendiğini gördük. Ödemeyi yapan şu kartı bırakmıştı. Ailem söyleyecek bir şey bulamadı, sadece McKenna’nın annesine teşekkür edip McKenna’ya mutlu yıllar dilemek istedik. Bu dünyada hala iyilik var."

Aile, pastanın üzerine bırakılan kartı ve notu okuyunca ise ne diyeceğini bilemiyor

Kyle ve ailesi, pastanın üzerine bırakılan kartı ve notu görünce ne diyeceğini bilemez hale geliyor. Çünkü notta tam olarak şöyle yazıyor:

"Sevgili doğum günü kızı ve ailesi,

Kızımın 10. doğum günü anısına sizin doğum günü pastanızın ücretini ödemek istedim. Her yıl, bugün, rastgele bir iyilik yapmaya çalışıyorum çünkü artık kızıma doğum günü pastası alamıyorum. Bugün kızım 10 yaşına girecekti. Ona alamadığımdan sizin pastanızı almak istedim. İyi eğlenceler.

McKenna’nın Annesi

Bu rastgele iyilik McKenna Jodell’in anısına yapılmıştır."

Kyle'nin bu paylaşımı tüm dünyaya yayılınca "Rastgele İyilik Hareketi" hızla çoğalmaya başlıyor

refinery29

refinery29

Kyle'nin Twitter'da yaptığı paylaşım neredeyse tüm dünyadan birçok insanın dikkatini çekince kartın ardındakiler de ortaya çıkıyor. Çocuklarını kaybeden aileler için gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yapan bir kurum tarafından üretilen bu "Rastgele İyilik Hareketi" kartları bir anda daha da popüler hale geliyor ve sosyal medyada herkes bu kartla karşılaştığı anı ya da kartı nasıl kullandığını anlatmaya başlıyor.

Annesiyle birlikte içecek içmeyi çok sevdiği için hemen arkasındaki müşteriye içecek ısmarlayan da oluyor, bir markete gidip çalışanlara yardım etmeyi seçen de... Günün sonundaysa bu iyilik zinciri kırılamayacak kadar güçleniyor ve "Rastgele İyilik Hareketi" bugüne dek hiç olmadığı kadar bilinir ve uygulanır hale geliyor.

Sözün kısası, Kyle'nin de dediği gibi bu dünyada hala iyi kalpli insanlar var!

İyi ki de varlar...

Kaynak: refinery29


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?