Kullandığı Öksürük Şurubu Yüzünden Eşini Öldürdüğünü İddia Eden Adam

Favorilerime
Ekle

Tüm dünyayı şaşkına uğratan ve yaklaşık bir aydır özellikle Amerika'da büyük tartışmalara ve endişelere neden olan bir olay var karşımızda.

Konu, ne yazık ki fazlasıyla üzücü. Biliyoruz, ölümden söz etmek bile yeteri kadar can sıkıcıyken böyle gizemini koruyan ve vahşi bir olaydan söz etmek çok daha yürek burkuyor. Ortada ne yazık ki henüz tam olarak aydınlatılamamış bir cinayet var ve eğer iddia edilenler doğruysa bu cinayetin ucu hemen hepimizin kış aylarında sıkça kullandığı öksürük şuruplarına dayanıyor.

Amerika'da yaşayan Matthew ve Lauren, geçtiğimiz yıl sonbaharda evlendiler

Amerika'nın Kuzey Karolina eyaletinde yaşayan Matthew James Phelps ve Lauren Phelps, birbirlerini yıllar sonra sosyal medya aracılığıyla bulan iki çocukluk arkadaşı. Her ikisi de 29 yaşında olan çiftin bir araya gelmesi, Matthew'un Lauren'i yıllar sonra tesadüfen internet üzerinden bulmasıyla başlamış.

Uzun yıllar birlikte yaşayan çift, geçtiğimiz yıl Kasım ayında da evlenmiş. Çevresindeki herkesin "Birbirlerini çok seven, mutlu bir çifttiler" diye tanımladığı bu çift, sosyal medya hesaplarında da birbirlerine olan aşklarını her an dile getirmiş.

Ancak bir gün herkesi şok eden çok üzücü bir olay yaşanıyor ve Matthew, eşinin hayatına son veriyor

Geride bıraktığımız Eylül ayında yaşanan korkunç olay, Matthew'un 911'i, yani acil durum hattını aramasıyla ortaya çıkıyor. 6 Eylül Cuma günü sabaha karşı acil durum hattını arayan Matthew, konuştuğu görevliye ağlayarak bir rüyadan uyandığını, ışığı açtığında eşinin yerde kanlar içinde yattığını söylüyor ve ekliyor: "Her yerde kan var, yatakta da kanlı bir bıçak. Sanırım ben yaptım."

Duydukları üzerine şok olan görevli, ilgili ekipleri olay yerine gönderene kadar Matthew'u telefonda tutmaya ve ondan bilgi almaya çalışıyor ve konuşmaları sırasında Matthew içtiği öksürük şurubu nedeniyle bilinç kaybı yaşamış olabileceğini söylüyor. Bazı geceler hiç uyuyamadığı için uyumadan önce gereğinden fazla öksürük şurubu içtiğini ve bunun onu iyi hissettireceğini düşündüğünü söyleyen adam, neredeyse tüm konuşma boyunca ağlamaya devam ediyor.

Lauren Phelps'in hastaneye kaldırıldıktan sonra hayatını kaybettiği anlaşılınca da araştırmalar ve dava süreci tüm hızıyla başlıyor. Matthew'un acil durum hattını aradıktan sonra söyledikleri üzerine, özellikle Amerika'da öksürük şuruplarının böyle bir etki yapıp yapmayacağı tartışma konusu oluyor.

Matthew James Phelps'in yaşadığı eyalet kuralları gereği ölüm ya da ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezası alacağı söyleniyor

newsobserver

newsobserver

Yaptığı korkunç saldırı nedeniyle tutuklanan Matthew, çıktığı duruşmada hiçbir savunma yapmazken alacağı cezanın da ölüm ya da ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezası olacağı söyleniyor. Ancak şu an için dava, öksürük şurupları üzerine araştırma yapan bilim insanlarının vereceği kararı da bekliyor.

Matthew'un fazlaca içtiğini söylediği öksürük şuruplarının üreticisi de konuyla ilgili Lauren'in ailesine üzüntülerini bildirirken ürettikleri ilacın şiddet davranışıyla ilişkili olduğunu ileri sürmek için hiçbir kanıt olmadığının altını çizdi.

Matthew'un avukatı bu durumun çok trajik ve üzücü olduğunu, olayla ilgili daha fazla bilgi alana dek herkesten yargılayıcı olmamasını istediğini söyledi ve ileride bu hikayenin ardından çok fazla şey söyleyebileceklerine inandığını, Matthew'un korkunç bir travma içinde olduğunu ve ilerleyen adımlarda olayın daha net bir şekilde aydınlanacağına inandığını da ekledi.

Bahsi geçen öksürük şurubunun aşırı dozda alınması durumunda ortaya bu denli korkunç sonuçlar doğurabilecek bilinç kayıplarına neden olup olmadığıysa hala araştırılıyor.

Kaynak: 1, 2, 3

Görsel kaynağı: Attn


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?