Şubat Bitmeden Önce Netflix'te Mutlaka İzlemeniz Gereken 8 Bol Yemekli Yapım

Favorilerime
Ekle

Kış bitti bitiyor dedik dedik, soğuklar bir türlü peşimizi bırakmadı. Biz de yemek sevgimizi yanımıza aldık, evlerimizde daha çok vakit geçirir olduk. Mutfakta geçen zamandan arta kalan zamanlardaysa kendimizi en çok dizilere, filmlere, belgesellere kaptırdık tabii.

Hal böyle olunca biz de istedik ki bol yemekli, çok lezzetli, ilham veren yemek programlarından, dizilerden, filmlerden söz edelim size. Hafta sonlarınızı renklendirecek, arkadaşlarla toplanıp izlenecek, ailecek karşısına geçip keyif yapılacak yapımlarla geldik karşınıza ve diyoruz ki: Şubat ayı bitmeden önce Netflix'te mutlaka izlemeniz gereken yapımlar bunlar.

Malumunuz, yıllarca Netflix'in adını hep yabancılardan duyduk, zaman zaman özendik, sık sık "bizde niye yok" dedik. Neyse ki Netflix, yaklaşık bir yıl önce Türkiye'de de hizmet vermeye başladı ve bol yemekli, çok lezzetli yapımları sayesinde bizim gibi yemek tutkunu birçoklarının gönlünü kazandı bile.

Hala bilmeyenler için Netflix'in dünyanın birçok yerinde Internet üzerinden izleyiciyle buluşan bir medya sağlayıcısı olduğunu, yani birçok dizi, film ve televizyon programını kolayca bulabileceğiniz bir platform olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

E hadi o zaman sözü daha fazla uzatmadan, birlikte keşfetmenin tadını doya doya çıkaralım!

Patlamış mısırlarınızı hazır etmeyi unutmayın.

Pişirme teknikleri mi dediniz: Cooked

sfchronicle

Dünyanın en ünlü yemek yazarlarından Michael Pollan'ın aynı isimli kitabından esinlenerek hazırlanan ve başrolde de yine Michael Pollan'ı gördüğümüz Cooked, özellikle yemek pişirme tekniklerine ilgisi olanların hiç vakit kaybetmeden izlemesi gerekenlerden.

IMDb puanı 8.2 olan program, mayalamadan kaynatmaya kadar birçok tekniği anlatmakla da kalmıyor üstelik, bu tekniklerin yemekler, insanlar ve hatta dünya üzerindeki etkilerinden de söz ediyor.

Fragmanını izlemek isteyenleri hemen şöyle alabiliriz.

Şefleri hiç böyle görmemiştiniz: The Mind of a Chef

youtube

IMDb puanı 8.1 olan The Mind of a Chef, dünyaca ünlü şeflerin hiç görmediğiniz hallerini görebileceğiniz, ilham kaynaklarını öğrenebileceğiniz nefis bir yapım.

Kendisi de bir şef olan Anthony Bourdain'in yapımcılığını ve anlatıcılığını üstlendiği bu belgeseller serisi, izleme listenize bir an önce almanız gerekenlerden.

Fragmanını izlemek isteyenleri hemen şöyle alabiliriz.

Şeflerin sofrasına konuk olun: Chef's Table

imdb

IMDb puanı 8.8 olan etkileyici yapım, dünyaca ünlü ve bol ödüllü efsanevi şeflerin hazırladığı olağanüstü yemekler ve nefis sunumlarla sizi ekrana bağlayacak.

Her bölümünde ayrı bir şefi yakından tanıma fırsatı bulabileceğiniz program, yetenek ve tutkunun bir araya gelmesiyle ortaya nasıl şahane eserlerin çıkabileceğini her bölümünde yeniden kanıtlıyor.

Fragmanını izlemek isteyenleri hemen şöyle alabiliriz.

Müdavimi olunur: Midnight Diner: Tokyo Stories

saboresquematan

Japon yemeklerinin sunulduğu sıradan bir Japon lokantası düşünün. Tıpkı dünya üzerindeki birçok mekan gibi onun da müdavimleri olsun, orada sevdiği yemekleri afiyetle yemekten hoşlanan bir grup insan mesela...

"Bunun neresi ilginç olabilir ki?" dediğiniz anda kendinizi bambaşka, çok özel bir hikayenin tam da orta yerinde bulacaksınız işte. IMDb puanı 8.4 olan Midnight Diner: Tokyo Stories, yeni favorilerinizden olacak.

Fragmanını izlemek isteyenleri hemen şöyle alabiliriz.

İzlerken bol bol gülmek ve yemek yemek kaçınılmaz: Master of None

bustle

IMDb puanı 8.2 olan efsane komedi dizisi Master of None, hafta sonu evde doya doya eğlenmek isteyenler için birebir.

Hem sosyal hayatında hem de iş bulma konusunda sorunlar yaşayan Dev'in yaşadıklarını eğlenceli bir şekilde izleyiciyle buluşturan Master of None, kendinizi bir anda New York'ta restoran restoran gezerken bulabileceğiniz bol yemekli bir yapım aynı zamanda.

Fragmanını izlemek isteyenleri hemen şöyle alabiliriz.

İlham olsun: Fat, Sick and Nearly Dead

drakaronline

Obezite başta olmak üzere farklı hastalıklardan muzdarip iki adamın bir araya gelip hayatlarını değiştirmeye başlamalarını konu alan belgeselin IMDb puanı 7.6.

Hayatınızı daha güzel bir hale getirmek için kendinizde yeterli gücü bulamayanlardansanız bu eğlenceli ve bir o kadar da öğretici belgeseli mutlaka izleyin deriz.

Fragmanını izlemek isteyenleri hemen şöyle alabiliriz.

Azim ve kararlılık dolu nefis bir hikaye: For Grace

youtube

Ünlü Şef Curtis Duffy'nin, hayallerini süsleyen restoranı kurmak için canla başla uğraşmasını, bu sırada da hayatının her döneminde karşısına çıkan zorlukları paylaşmasını konu alan For Grace, bu hafta sonu izleyebileceğiniz en güzel belgesellerden.

IMDb puanının 7.4 olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Fragmanını izlemek isteyenleri hemen şöyle alabiliriz.

Yanınıza bol bol çikolata alın tabii: Charlie'nin Çikolata Fabrikası

millicentrogers

Hala izlemeyenlerdenseniz ya da "bir kez izlemek asla yetmez" diyenlerdenseniz hafta sonunuzu Charlie'nin Çikolata Fabrikası ile şenlendirebilirsiniz.

Yoksul bir ailede büyüyen Charlie ve esrarengiz bir çikolata fabrikası olan Willy Wonka'nın eğlenceli ve duygusal hikayesinin anlatıldığı filmin IMDb puanı 6.7.

Fragmanını izlemek isteyenleri hemen şöyle alabiliriz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?