cocuklari-kafesine-sokmayan-adam-2-one-cikan

Çocukların Dükkanına Girmesini Yasaklayarak Büyük Tepki Çeken Kafe Sahibi

Favorilerime
Ekle

Bir kafeye gittiğinizde o kafeden en büyük beklentiniz ne olur?

İstediğiniz yiyecek ve içeceklerin lezzetli olması mı, bolca huzur ve sakinlik mi yoksa samimi ve herkesin iç içe olduğu eğlenceli bir ortam mı?

Elbette bu sorunun cevabı hepimiz için her an değişiklik gösterebilir. Ancak birazdan okuyacağınız yasakla birlikte fikirlerinizi yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Bir kafe sahibinin 12 yaşın altındaki çocukları kafesine sokmak istememesi üzerine koyduğu yasak ve ardından yaşanan tartışmalar...

Olayı tüm detaylarıyla öğrendikten sonra bakalım siz hangi tarafa hak vereceksiniz?

Her şey bir kafe sahibi olan Bob'un 12 yaşın altındaki çocukların kafesine girmesini yasaklamasıyla başladı...

Bob Higginson adlı adam, sahibi olduğu kafeye koyduğu kuralla bu aralar gündemde. The Chart Room adlı kafenin sahibi olan adam, seyahat tutkusunu yansıttığı kafeyi birçok vintage eşya ile donatmış, müşterileri için huzurlu ve sakin bir kafe ortamı hazırlamış.

Ancak zamanla kafede bulunan değerli eşyalara zarar veren ve ortamın huzurlu atmosferini bozan çocuklarla baş edemeyeceğini fark edip geçtiğimiz günlerde yeni bir kural koymaya karar vermiş.

İnsanların köpeklerini alıp geldiği, ihtiyaç duyduklarında çalışabildikleri, arkadaşlarıyla hoş vakit geçirebildikleri bu kafeye 12 yaşın altındaki çocukların girmesini yasaklamış.

Tabii ardından tepkiler de gecikmemiş.

Kahve dükkanında huzurlu ve sakin bir ortam olmasını isteyen adam büyük bir tartışma konusu oldu

boredpanda

boredpanda

Kafenin kapısına 12 yaşın altındaki çocukların giremeyeceğine dair küçük bir tabela asan adam, hiç beklemediği kadar büyük bir tepkiyle karşılaşmış.

Kendisini ince düşündüğü, malını ve müşterilerinin huzurunu korumaya çalıştığı için destekleyenler de var, böyle bir şey yapmasının akıl alır gibi olmadığını düşünenler de.

Kimilerine göre çocukların her yere alınmaması gayet normal ve kendileri de çocuklardan uzak bir ortam bulmakta zorlanıyor. Bu nedenle Bob'un bu kararını oldukça yerinde buluyor. Kimileriyse Bob'un bu yasağının bir ayrımcılık olduğunu düşünüyor. Öyle ki konuyla ilgili sosyal medya üzerinde örgütlenip kafeye bir daha asla gitmeyeceklerini söyleyenler, kafeyi protesto edenler bile var.

Bob ise bu kararını şöyle özetliyor: "Öncelikle müşterilerimize güzel ve rahat bir atmosfer yaratmak istedik. Kafede değerli eserler var ... Ve geçmişte çocuklar tarafından parçalanmış olanlar da var. Ben sadece huzuru ve sakinliği sağlamak istedim."

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce kafe sahibi haklı mı?

Kaynak: Boredpanda


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Demeter Demeter23 Eylül 2017 21:31
Adam sonuna kadar haklı cafede kahvenizi yudumlarken çocuk sesi duymamak güzel olurdu gerçekten
Yanıtla
TC Özlem Akyol Karaoğuz16 Eylül 2017 12:28
Bence adam çok çok haklı. Kafa dinleye gittiğim bir ortamda çocuk gürültüsü olmamalı. Zaten evde yeterince var. Çocuklu aileletde büyüktene kadar sabretsin veya başka seçenek bulsun.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?