cemiyette-piser-sosyal-sorumluluk

İhtiyacı Olan Çocuklar İçin Yemek Paylaşımına Çağıran Güzel Girişim: Cemiyette Pişer

Favorilerime
Ekle

Dünyanın en ama en güzel şeyi birini mutlu etmek, paylaşmak ve en ihtiyaç duyduğu anda onun yanında olmak; sanırız bunda hepimiz hemfikiriz.

Peki size sadece yemek yaparak ihtiyaç sahibi çocukları mutlu edebileceğinizi söylesek?

İşte bunun için yeni oluşturulmuş bir girişim var: Cemiyette Pişer.

Kendisini "Cemiyette Pişer, yemek yapmaktan keyif alan herkesi dezavantajlı çocuklar için yemek yapmaya çağırıyor" diye anlatan bir Facebook grubundan bahsediyoruz ama aslında bu, çok daha büyük bir sosyal sorumluluk projesinin bir parçası.

Şöyle...

Cemiyette Pişer, Nesli Çoğalan Peter Pan'ler Cemiyeti ismindeki bir topluluğun parçası. Yani tam olarak modern Peter Pan'lerden bahsediyoruz.

Ne yapıyor bu cemiyet derseniz; sokakta yaşayan, sığınmacı, çocuk işçi, yetim, engelli, süreğen hastalıkları olan çocukların hayat şartlarını düzeltmek için mücadele ediyorlar.

Nasıl yaptıkları ve yardımları nasıl ulaştırdıklarını ise kendilerinden dinleyelim: "Yardıma ihtiyacı olan insan sayısı internette dolaşan haberler kadar çok değil hatta gerçekten yardıma ihtiyacı olan birini bulmak oldukça zor. Bu yüzden sayfada bir dileği yayınlamadan önce mutlaka ev ziyareti yapıyor ve gerçek ihtiyaçları kontrol ediyoruz. Gönderisini yayınladığımız her çocuğun tüm gerekli ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Gelen yardımların tümünü tek bir adreste toparlıyoruz ve öyle teslim ediyoruz."

Süper yemek yaparım, sarmalarım da dehşettir diyen herkesi "Cemiyette Pişer" ekibine bekliyorlar

facebook/cemiyettepiser

facebook/cemiyettepiser

Bu modern Peter Pan'lerin maharetli, eli lezzetli Pan'lere de ihtiyacı var.

"Bizim kültürümüzde komşu açken tok yatılmaz, evde özel bir yemek pişmişse bir tabakla komşuya da gönderirsin, cenazesi-düğünü olana evlere yemek gönderirsin, lohusaya şerbet kaynatırsın, çocuğunu sokağa elinde yemekle göndermezsin ki aç olan varsa canı çekmesin..." diyen güzel girişim buradan yola çıkarak dezavantajlı çocuklar için bir yemek paylaşımı ekibi kurmuş.

Hastanede tedavi gören, evlerinde mutfağı olmayan, sokakta yaşayan, yemek pişirecek "insan"ı olmayanlar için yemek pişirecek güzel kalpli insanlar arıyorlar.

Gerek haftanın bir günü hastane mutfağınde yemek pişirecek gönüllüler olsun, ister evinde çocuklara sofrasını açıp misafir etmek isteyenler olsun, gerek ihtiyaç sahibi bebeklerin evine yaptığı yemekleri götürebilecekler olsun herkese kapıları açık.

Güzel insanlara olan inancımızı ve umudumuzu tazelemek istediğimiz şu günlerde bu güzelliğe ortak olmak isteyenler için girişimin sayfası hemen şurada: Cemiyette Pişer.

İyi ki varlar, iyi ki varsınız.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?