Son Görüntüsüyle Hayranlarını Şaşkına Çeviren Yeşim Ceren Bozoğlu

Favorilerime
Ekle

"Fazla kilolardan kurtulmak" hadisesi hemen hepimiz için zaten yeterince zorlu ama konu bir de ünlüler olunca daha da zorlu bir hal alabiliyor sanki.

Her an kameraların önünde olmalarını geçtik, rol aldıkları diziler, filmler, kısacası işleri için de formlarına özen göstermeleri, zaman zaman da kilo almaları gerekiyor mesela.

İşte bunu sık sık yapan, ekranlarda bir sene formda haliyle bir sene kilolu haliyle görmeye alışık olduğumuz isimlerden biri de Yeşim Ceren Bozoğlu.

Ancak kendisi geçtiğimiz yıl öyle bir karar almış ki bir yıl içinde geçirdiği değişimle şu sıralar çokça gündemde.

Azimli oyuncunun geçirdiği değişime ortak oluyor, bu süreçte yaşadıklarını öğreniyoruz, buyursunlar...

Yeşim Ceren Bozoğlu yıllardır ekranlarda görmeye alışık olduğumuz başarılı bir oyuncu bildiğiniz gibi

1974 doğumlu olan güzel oyuncu, yaklaşık 20 yıldır ekranlarda. Başarılı oyunculuk kariyerinin yanı sıra kendisi aynı zamanda seslendirme ve oyuncu koçluğu da yapıyor ve yaptığı her işte de başarıyı yakalıyor. Tabii bunda işine verdiği önemin büyük bir katkısı olduğunu söylemek mümkün.

Şu sıralar 43 yaşında olan Yeşim Ceren Bozoğlu, fenomen haline gelen Doktorlar dizisinden de hatırlayabileceğiniz gibi yıllar öncesinde bile yaşından çok daha büyük karakterleri hakkıyla canlandırmayı başardı.

Üstelik rolleri için ciddi miktarlarda kilo alıp vermekten hiç çekinmiyordu

Yeşim Ceren Bozoğlu'nun canlandırdığı karakterlerin bu denli başarılı olmasında hiç çekinmeden imaj değişikliği yapması da yatıyordu elbette. Öyle ki rolü gereği kilo alması gerektiğinde alıyor, hepimizi şaşkınlıklara uğratıyordu.

Mutlaka hatırlayanlar olacaktır, sadece Doktorlar'daki Fikret karakteriyle Geniş Aile'deki Sevim karakteri arasındaki fark bile bir uçurumdu neredeyse. Yeşim Ceren Bozoğlu'nun o dönem 20 kilogramdan bile fazla aldığı, ardından yine vermeye başladığı konuşuluyordu.

Kendisi için bu durum son da olmadı.

Rol aldığı başka bir dizi için de hatırı sayılır bir miktarda kilo almıştı kendisi

Yeşim Ceren Bozoğlu, bu değişimle de kalmadı ve geçtiğimiz yıllarda rol aldığı O Hayat Benim adlı dizide canlandırdığı Nuran karakteri için de kilo aldı. 30 kilonun üzerinde kilo aldığı söylenen azimli oyuncu, diziden ayrılmasının ardından yine kilo verme kararı aldı.

Geçen sene aldığı ciddi bir karar sonrası ise mide küçültme ameliyatı oldu

Geçtiğimiz yıl hayatıyla ilgili ciddi kararlar aldığını, bu kararının temelinde fiziksel ve ruhsal sağlığının yattığını söyleyen başarılı oyuncu, başlarda diyet ve egzersiz programları uygulayarak 20 kiloya yakın kilo verdi.

O dönem kendi adıyla birlikte anılan "yeşil iksir" adındaki detoks suyuyla da gündeme gelmişti. Yeşil elma, tere, maydanoz, dereotu gibi yeşil meyve ve sebzelerin yer aldığı bu suyu her gün mutlaka içmeye çalışan sanatçı kilo verme sürecini uzun bir süreye yayacağını, bunun daha sağlıklı bir yöntem olacağını da söylüyordu.

Ancak ardından kan şekeri ve diziyle ilgili çeşitli sağlık sorunları yaşayan oyuncu, son olarak mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdi ve ameliyat masasına yattı.

Bir yıl içinde geçirdiği değişim sonrası yaptığı paylaşımlarla yeniden gündeme geldi

Başarılı oyuncu, geçirdiği ameliyatın ardından da özel diyet programlarını ve egzersizlerini düzenli olarak yapmaktan vazgeçmedi ve sonunda, bu yılın başında müjdeli haberi hayranlarıyla paylaştı. 100-110 kilo arasında gidip gelmeye başlayan kilosundan eser kalmayan azimli oyuncu, bu süreçte 50 kilodan fazla kilo verdi.

Yaptığı sporun etkisiyle cildinde sarkmalar da meydana gelmediği konuşulan Yeşim Ceren Bozoğlu, şimdilerde hayranlarının beğenisini topluyor. Başarılı oyuncu, bundan sonra başka bir rol için kilo almak istemediğini de ekliyor.

Bozoğlu, bu değişimin sadece kiloyla sınırlı olmadığını söylüyor ve kendisi gibi düşünenlere tavsiyeler vermeyi de ihmal etmiyor

instagram

instagram

Aldığı olumlu ve olumsuz eleştirilerinin ardından geçtiğimiz gün yeniden açıklama yapan Yeşim Ceren Bozoğlu, aldığı kararın sadece kilo vermekle ilgili olmadığını söylüyor ve hayatında benzer bir değişim yaşamak isteyen herkes için şunları ekliyor:

"43 yaşımdayım ve evet kendimi 23 yaşında hissediyorum. Bunun bir sebebi gençlik kiloma dönmem, evet. Ama daha önemli bir sır var: Ben bundan bir buçuk sene önce, maddi ve manevi olarak; yaşadığım en büyük krizin ortalarında bir yerde, hayatımı tamamen değiştirmeye karar verdim. Bunun için de kendimi değiştirmek zorundaydım.

Önce hayatımda bana zarar veren herkese güle güle dedim. Sınırlarımı yeniden belirledim. Teneffüse çıkmayı, yavaşlamayı öğrendim. Ben deli gibi çalışmadığımda da bu dünya dönüyormuş meğerse.

Benim için gerçekten önemli ve değerli olanların kıymetini bir kez daha anladım. Artık sevdiklerime vakit ayırmak gibi bir maddem var haftalık iş programımda.

Egon zedelenecek, canın yanacak bazen avazın çıktığı kadar ağlayacaksın, evet. Değişmek kolay değil. Ama finalde huzur garanti...
Böyle bir süreç dünden yarına olmuyor elbette. Arada hatalar, yanlışlar oluyor muhakkak... O sırada kendine gelip attığın her küçük adımı takdir etmek çok önemli. O yüzden en küçük başarını bile küçümseme, kutla.

İşte böyle... 'Gözünün içi parlıyor' diyorsunuz ya, sebebi vallahi bunlar."

Azmiyle bambaşka bir insana dönüşen Yeşim Ceren Bozoğlu'nun bu değişimi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: 1, 2Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?