Yemek.com Şefleri Öneriyor: Mutfağınızda Mutlaka Bulunması Gereken 10 Kullanışlı Ürün

Favorilerime
Ekle

Yemek.com'un biricik şefleri Yasemin ve Ferhat'ı çekim arasında yakaladık ve onlara mutfakta işlerinizi kolaylaştıracak ürünlerin neler olduğunu sorduk. Her mutfakta yerini alması gereken, hayat kolaylaştıran birbirinden kullanışlı ürün önerilerini aldık ve sizin için bir bir sıraladık.

Hemen aşağıda sizi bekleyen bu birbirinden kullanışlı ürünler içinden ihtiyacınız olanları hemen belirlemeyi ve kendi mutfağınızın şefi olmanızı sağlayacak bu önerilere göz atmayı unutmayın. İlk kez mutfak kuracak ya da mutfağını yenileyecek olan sevdikleriniz varsa bu listeyi onlarla da mutlaka paylaşın, bizden söylemesi.

Standıyla birlikte: 6 Parça Blok Bıçak Seti

yemekcom-seflerinin-onerdigi-kullanisli-urunler-1

Her mutfağın en temel ihtiyaçlarından biri şöyle ergonomik ve keskin bıçak setleri. Uzun süre eliniz hiç yorulmadan şipşak kesme, doğrama işlerini yapmanızı sağlayacak ele oturan sapları, paslanmaz çelikten yapılmış olmaları sayesinde bu setteki bıçakların her biri işlerinizi tahmin ettiğinizden de fazla kolaylaştıracak. Üstelik standı sayesinde hem tezgahta şık duracak, hem kullanım kolaylığı sağlayacak hem de bıçaklarınız çok daha uzun ömürlü olacak. Fiyatı 1.332,63 TL.

Narenciyelerden peynire, birçok malzemeye uygun: Rende (Zester)

yemekcom-seflerinin-onerdigi-kullanisli-urunler-2

Her mutfakta bulunması gereken bir diğer ürün de rende. Zester olarak da anılan bu özel rendeler, narenciyelerden sert peynirlere, çikolatalardan muskat ve tarçın gibi farklı malzemelere, ihtiyaç duyabileceğiniz birçok yiyeceği hızlıca ve kolayca rendelemenizi sağlayacak. Onunla yaptığınız yemeklere muazzam aromalar ve tatlar ilave etmek çok daha pratik olacak. Fiyatı 219,25 TL.

Onunla yemek pişirmek çocuk oyuncağı: Thermo-Spot Teknolojili Yapışmaz Wok Tava

yemekcom-seflerinin-onerdigi-kullanisli-urunler-3

İdeal sıcaklığa ulaştığında tümüyle kırmızıya dönerek işlerinizi kolaylaştıran, mükemmel mühürleme için ideal sıcaklığı gösteren Thermo-Spot göstergesiyle bu tava, "Ben mutfakta pek de yetenekli sayılmam" diye düşünenlerin bile muazzam yemekler hazırlamasını sağlayacak. Rahat tutuş sağlayan sapı ve yapışmaz tabanıyla da işlerinizi kolaylaştıracak. Fiyatı 353,25 TL.

Şık tatlıların sırrı: Kelepçeli Kek Kalıbı

yemekcom-seflerinin-onerdigi-kullanisli-urunler-4

Görüntüsü kusursuz kekler, pastalar, tiramisular ve daha çeşit çeşit tatlılar hazırlamak için şöyle bir kelepçeli kek kalıbı kullanmalısınız. Kelepçeli olduğu için "Kek kalıptan çıkmıyor" derdi tamamen tarih olsun, en özenli tatlılar hep sizin ellerinizden çıkanlar olsun. Fiyatı 296,38 TL.

Hamur işi severleri böyle alalım: Hamur Kazıyıcı Spatula

yemekcom-seflerinin-onerdigi-kullanisli-urunler-5

Hamur işi yapmayı seviyor ama hamuru açma, kesme ve zeminden kazıma gibi işlemler yaparken uğraşmak istemiyorsanız bu hamur kazıyıcı ve kesici özel spatulalardan destek alabilirsiniz. Bulaşık makinesinde yıkanabilir bu çok amaçlı spatulayı dilerseniz pasta yaparken şekil vermek için dahi kullanabilirsiniz. Fiyatı 90,00 TL.

Çok amaçlı: Servis Kasesi

yemekcom-seflerinin-onerdigi-kullanisli-urunler-11

Mutfakta işleri kolaylaştıracak ürünlerin başında birçok amaçla kullanabileceğiniz bu servis kaseleri geliyor. Onu dilerseniz uyguladığınız tariflerde karıştırma kabı olarak değerlendirebiliyor, dilerseniz servislerde kullanabiliyorsunuz. Üstelik temizlemesi de çok pratik.

Lezzetli yemeklerin sırrı: Mermer Havan

yemekcom-seflerinin-onerdigi-kullanisli-urunler-7

Sarımsaktan cevize, küçülterek kullanmak istediğiniz birçok ürünü bu mermer havan ve tokmak sayesinde kısa sürede tam istediğiniz boyutlara getirebilir, mükemmel soslar, harika mezeler hazırlayabilirsiniz. Havan sayesinde kullandığınız malzemelerin tüm lezzeti de içinde kalacak, yaptığınız tüm yemekler artık çok daha lezzetli olacak. Fiyatı 63,84 TL.

Zaman kazandırma konusunda üzerine tanımıyor: Soyacak

yemekcom-seflerinin-onerdigi-kullanisli-urunler-8

Hem yumuşak hem de sert kabuklu yiyecekleri şipşak soymanın yolu bu soyacaklardan geçiyor. Bıçakla çok daha uzun sürede soyabileceğiniz yiyecekler şipşak kabuklarından temizleniyor. Yiyeceklerdeki istenmeyen parçaları çıkarmak için sivri bir ucu da bulunan bu pratik soyacağın fiyatı da 54,23 TL.

Tuz ve karabiber buraya: Manuel Değirmen

yemekcom-sefleri-oneriyor-1

Malumunuz, her şeyin tazesi güzel. Tuzunuzu, karabiberinizi öğütülmüş şekilde alıp ağzı açık tuzluk ve biberliklerde muhafaza etmek yerine karabiberi çekirdek olarak alıp her kullanımda kendiniz öğütebilecek şekilde bu manuel değirmenlere aktarabilirsiniz. Boyutunu kolayca ayarlayabileceğiniz, baharat karışımları hazırlamak için de kullanabileceğiniz bu manuel değirmenin fiyatı 96,99 TL.

Kaymaz, paslanmaz: Kızartma Küreği / Spatula

yemekcom-seflerinin-onerdigi-kullanisli-urunler-10

Kızartma yaparken rahatça kullanabileceğiniz, kıvrımlı ucu sayesinde yiyecekleri kolayca kavramanızı sağlayacak, ızgaralı olduğu içinse yiyeceklerdeki fazla yağın süzülmesine olanak sağlayacak özel bir spatula o. Kızartma küreği olarak da anılan bu spatulanın yiyecekleri kolayca kaldırıp çevirmenizi sağlayacak çok ergonomik bir sapı var üstelik. Fiyatı ise 47,99 TL.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?