Kimsin Sen: Yemek.com Reklam Satış Müdürü Ekin'i Tanıyalım

Favorilerime
Ekle

Ekibimizin gizli kahramanlarını ifşa ettiğimiz Kimsin Sen, 3. bölümü ile karşınızda!

Aranızda önceki bölümlerimizi kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenleriniz vardır belki. Hatırlatalım hemen: İlk kurban olarak beni seçmişler ve doğum günümde yakalamışlardı, geçen hafta ise gündemimizde çiğ köfte aşkı ile Tugay vardı.

Bu hafta tuzağımıza düşen isim ise ekibimize kısa bir süre önce katılan Reklam Satış Müdürü'müz Ekin. Biz Ekin’e bu vesile ile bir kez daha hoş geldiiin demek istedik.

Bakalım Ekin’i nasıl sıkıştırmışız, neler anlatmış bizlere.

Selam Ekin, en klasik bölümden başlayalım. Kimsin sen, ne yer, ne içersin?

ekin-kimdir

Ben Ekin Buse Işık. Annesinin zeka küpü, ablasının minnoşu, babasının köftesi ve Dürüm'ün (kedim) annesiyim. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi mezunuyum. 2004 yılından bu yana da dijital sektörün en orta yerindeyim. 1 aydır Yemek.com’un Reklam Satış Müdüresi'yim.

3 öğün kahvaltı etmeye hayır diyemeyen, domates ve maydanozsuz bir hayat düşünemeyenlerdenim. Bu kadar benden. Gelsin ikinci soru.

Sürekli telefon başında görüyoruz seni. Hep bir sunum, bir proje peşindesin. Neler yapıyorsun Yemek.com’da?

Yaklaşık 2 senedir tüm ekibin elleriyle büyüttüğü Yemek.com, Mart ayı itibari ile marka iş birliklerine yeşil ışık yakıyor. Neler yaptığıma gelecek olursak; markalarla, ajanslarla Yemek.com iş birlikleri üzerine görüşmeler yapıyorum. Aralarında köprü görevi görüyorum. Bundan sonra Yemek.com’da marka iş birlikleri ve özel projeler ile bol bol karşılaşacaksınız.

Duyumlarımıza göre brief aldığın zaman ekip o gün işe gelmiyormuş, çok fena darlıyormuşsun. Doğru mu?

ekin-taniyalim

Külliyen yalan! Ciddi cevap vercem şimdi hazır ol! Bir kere işini çok seven bir ekiple çalışıyorum o yüzden bence çok şanslıyım. Her brief'i heyecanla karşılıyor, marka için neler yapabileceğimiz konusunda uzun uzun kafa patlatıyor, her brief için çok süper fikirler üretiyoruz. Bu durumdan şikayet ettiklerini hiç duymadım. Ben onları değil, onlar beni darlıyorlar daha çok brief istiyoruz diye

Her zaman böyle bir fırsatın olmaz. Buradan markalara ne söylemek istersin?

Gel vatandaş gel. 1 senedir peşimizden proje, iş birliği diye koştunuz. Buyurun bekliyoruz. Bulun beni. Kıps.

Çok iş konuştuk, hadi samimi olalım biraz. Mesai saatleri dışında neler yaparsın mesela?

ekin-kimdir-1-1

Koşa koşa eve gidiyorum. Mutfağa atıyorum kendimi. Yemekler hazırlayıp, keyif yapıyorum. Eskiden köstebek pastalar yaparken, şimdi üç malzemeli kurabiye yapıyorum.

Yemek aşkım zaten herkesin malumu. Güzel yemek yemezsem mutsuz olurum. Bir de güzel müzik dinlemezsem... Müzik hayatımın her yerinde gerçekten. Yataktan kalkarken Spotify listemi açıyorum ve moduma göre listelerimi değiştirerek tüm gün müzik dinliyorum.

Canlı müzik dinlemeyi tabi ayrıca pek severim, hafta sonu güzel dj performansları oldu mu, kaçırmam. Dans pistinde bir çılgın görürseniz o muhtemelen benimdir! Yoğun bir iş tempomuz var senin de gördüğün gibi. Günün yarısı toplantılarla, diğer yarısı ofiste ekiple projeler geliştirmekle geçiyor. Her gün aynı motivasyonla güne başlamak ve enerjimi yüksek tutmak için ayda minimum bir kez Transformal Nefes seanslarına katılıyorum.

Hem yemek, hem müzik dedin. Yemek yaparken dinlediğin özel şarkılar var mı?

Moduma, yaptığım şeylere göre listelerim var. İlk listem biraz indie, ikincisi ergenliklerim zamanlarıma döndüğüm liste ve son listem sakin modum için.

Kuşlar haber uçurdu. Ekin'e göre yemek yapan erkek pek bir seksiymiş dediler. Ne diyorsun?

Video ile halka seslendim ben çoktan Cemre'cim, kuşlar geç duymuş. Bir kez daha söyleyeyim. Yemek yapsınlar, beni de çağırsınlar.

Fransızca kamu yönetimi okumuşsun, Fransız kültürüne ayrı bir ilgi sezdik sanki. Mutfağı ve insanı hakkında ne düşünüyorsun?

ekin-taniyalim-3

Coucou, A dieu!!! Daha da bir şey söylemeyeyim, yaram derin!

Madem konusu geldi özel hayatını deşelim biraz. Yemeklerle tavladığın birisi oldu mu hiç?

Olmadı. Neden diyeceksin. Ben öyle her önüme gelene yemek yapmam, benim için özel insanlara yemek yaparım. Ona yemek yapıyorsam, zaten kalbimi çalmıştır. Kalbini çalmışımdır.

Daha fazla özele girmeden direksiyonu kırıyorum. Vazgeçemediğin 3 mekan?

Kahvaltı önemli, bayılıyorum kahvaltı etmeye. Radika’da nefis bir kahvaltıya asla hayır demem. Moda’da Naga Putrika’da bambaşkadır benim için. Caddebostan sahilde (artık diyette olduğum için) yeşil çay ve diyet bisküvi alıp, yürüyüş yapmak da ayrı keyifli.

Yemeklerden devam edelim. Tek cevap istiyoruz: Kokoreç, pizza, lahmacun, dürüm?

ekin-durumthecat

Dürüm. Hatta dürüm aşkımı kedime bile yansıttım.

Ekipteki herkes kedi aşkı ile biliniyor zaten. Neredeyse herkesin kedisi var...

Dürüm, tam bir survivor kedi. Sokakta ölmek üzereyken bulduk onu. 15 gün boyunca, 3 saat aralıklarla besledik. Veterineri evimiz belledik. Ölecek, bağlanmayın dediler. Sevgimizle yaşattık. Ve o dakikadan sonra evimizin bir bireyi oldu. Çok minikti, beyaz bezlere dürüm gibi sarıp, öyle götürüyorduk veterinere. Adı 1,5 Dürüm olarak kaldı. Üstelik vejeteryendir kendisi. Roka, semizotu ve marul yemeye bayılıyor.

Sonlara yaklaşıyoruz. Minik bir sorguya çektim Yemek.com halkını. Sence kim, ne demiştir senin hakkında?

ekin-taniyalim-4

Minnoş bir insanım nihayetinde, bence beni seviyorsunuzdur ^.^

Tutmayayım seni. Daha sunum hazırlayacaksın. Son sorum geliyor. Yemek.com’un senin için ne anlam ifade ettiğini tek kelime ile açıklamanı istesem?

Ohoo daha sunum hazırlayacağım Cemre!

Neyse soruna cevap verip, kaçıyorum. Yemek.com benim büyük sınavım. İngilizce tabiri ile “big challenge”. Bakalım, daha neler göreceğiz hep birlikte.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Tugay Güntekin4 Mart 2016 2:04
Ben bela okumam arkadaş! Ama saat 5'te brief getirme Ekin :D
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?