Yemeğe 3 Dakika Erken Çıktığı İçin TV'de Özür Dileyerek Maaşını İade Eden Japon

https://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/japonyada-ornek-davranis-devlet-tvsi-calisani-ogle-yemegine-erken-ciktigi-icin-ozur-diledi-2479964/#&gid=1&pid=1 | sozcu
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253434 takipçi1755 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Haziran 2
YENİ
Duygu Arslan
Haziran 10
YENİ
Zeynep Çetin
Haziran 14
YENİ
Zeynep Çetin
Haziran 9

Japonya'nın bu gezegenin en ilginç ülkelerinden biri olduğunu artık hepimiz biliyoruz. İcatları, gündelik alışkanlıkları bir yana bir de işlerini aşırı ciddiye alışları, çalışkanlıkları var ki hemen her gün bizi şaşırtmayı başarıyorlar.

25 saniye erken kalkan tren için herkesten özür dileyen Japon yetkililerin şokunu yeni atlatmıştık ki bu çekik gözlü dostlarımızın memleketinden yeni bir haber geldi.

Haber bu sefer öğlen yemeğine 3 dakika erken çıkan bir çalışanın meydana getirdiği "skandal"ı kapsıyor.

Yemek saatinden 3 dakika önce yemeğe çıkan 64 yaşında bir çalışan

Her şey Japonya'daki Kobe kentinde yer alan "Kobe Su Dağıtım Bürosu" adlı kamu şirketinin yöneticilerinin 64 yaşındaki bir çalışanlarının yemeğe normalden 3 dakika önce çıktığını tespit etmeleriyle başlıyor.

7 aylık dönem boyunca 26 kez yemek saatinden 3 dakika önce yemeğe giden çalışanın bu yaptığını bir kriz, bir skandal olarak nitelendiren Japon şirket ise değişik bir adım atmaya karar veriyor.

"Son derece üzücü bir skandal"

Yemeğe üç dakika erken giden memurla birlikte televizyon kameralarının karşısına geçen şirket bir basın toplantısın düzenleyerek kamuoyundan özür diliyor. "Son derece üzücü bir skandal yaşandı, içten özürlerimizi sunarız" diyerek yayında eğilerek özür dileyen şirket yöneticilerinin yanı sıra yemeğe erken çıkarak toplamda mesaisinin 78 dakikasını böyle harcadığı iddia edilen çalışan da pişman olduğunu söyleyerek yine herkesten özür diliyor ve yarım maaşını iade edeceğini anlatıyor.

nextshark

nextshark

Bizde benzer bir durum yaşansa sizce sonuç ne olurdu? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?