Yalnızca Kedilerin Takıldığı Kafe: Lady Dinah's Cat Emporium

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21761 takipçi431 içerik

Sıkça Yenen Konular

Yemek.com
Ocak 17, 2018
Öznur Doğan
Ocak 14, 2015
YENİ
5
Sütaş
Kasım 26
15 dakika
Zeynep Çetin
Kasım 18

İngiliz bir bilim insanı geçtiğimiz aylarda kedilerin insanları büyük kedi olarak gördüğü savını ortaya atmış ve son yılların açık ara en çok konuşulan konusu kedilere dair yeni bir tartışma alanı yaratmıştı. (bkz: haberi)

Biz de bu tartışmaya yeni bir boyut katalım: İnsanlar kedileri küçük insan olarak görüyorlar.

‘’Nasıl yani?’’

Tamam belki tüm insanlık henüz öyle değil ama İngiltere’den gelen haber bir yerden başladığımızı gösterir nitelikte.

Şöyle ki İngiltere’de açılan bir kafe yalnızca kedilere hizmet veriyor. Kafenin, kedilerin diğer kedilerle doğal ortamlarında vakit geçirebilecekleri bir bahçe ve sahipleriyle vakit geçirebilecekleri bir konsepti var. Adı da Lady Dinah’s Cat Emporium.

Kafede 1 çift ikiz kediyle birlikte toplam 10 da kedi yaşıyor. Yani kediler hiçbir zaman tek başına takılacakları bir kafeye gitmiş olmuyorlar.

Ayrıca “Ben öyle herkesle aynı yerde takılamam, önüne gelenin gittiği mekana gitmem” diyen can tekirlerimiz için de iyi haberi verelim: Lady Dinah’s Cat Emporium’a rezervasyonsuz gidilemiyor. Hatta kafe, Haziran 2014’e kadar da tam kapasite hizmet veriyor ve yeni rezervasyon alamıyor.

Hazır konusu açılmışken ve “İnsanlar kedileri küçük insan olarak görüyorlar” gibi büyük laflar etmişken ekleyelim: Keşke bütün hayvanları insan olarak görsek ve onları birer eğlence ögesi olarak görmeyi, daha iyi bir statü için sırtımıza geçirmeyi ve barınaklarda sahiplenilmeyi bekleyen binlerce dost varken gidip binlerce TL ödeyip satın almayı bıraksak.

Güzel olmaz mıydı?

Son olarak kafenin resmi sitesini incelemek isteyenleri şuraya, tanıtım videosunu izlemek isteyenleri de aşağıya alalım.

Görsel: ladydinahs

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?