Formda Kalmalarını Yaptıkları Spora Borçlu Olan 11 Bizden Ünlü

Favorilerime
Ekle

Her hallerine hayran olduğumuz, her zaman formda olmalarının sırlarını merak ettiğimiz ünlü isimlerin fit duruşları arkasında aslında beslenmelerine dikkat etmeleri kadar yaptıkları sporlar da var.

Öyle ki pilates olmadan yapamayan da var içlerinde, yaz kış yüzen de... Onlardan biraz ilham almaz mıyız?

Hande Yener: Tutkusu pilates

sondakika

Uzun yıllardır hiç ara vermeden pilates yapan Hande Yener, haftada üç gün birer saatini buna ayırıyor. Ayrıca koşu ve yürüyüş yapmayı da unutmuyor.

Sezen Aksu: Power Plate ve sabah yürüyüşlerinden vazgeçmiyor

milliyet

Hiç yaşlanmayan Minik Serçe spor olarak pilates ve Power Plate'i tercih edenlerden. Sabah mutlaka Çengelköy sahilde yürüyüşünü yapan Sezen Aksu'nun vazgeçemediği spor ise masa tenisi. Ona adeta bir tutkuyla bağlı.

Serenay Sarıkaya: Sırrı sıcak yoga

heysengo

Küçük salon sporlarını tercih eden Serenay Sarıkaya sporun tüm dallarıyla neredeyse ilgili. Serenay Sarıkaya aynı zamanda koşmayı, yürümeyi, yüzmeyi ihmal etmezken onun asıl sırrı "Bikram Yoga" (Sıcak Yoga). Bikram yogada 40 dereceye kadar ısıtılmış odada kişi 90 dakika boyunca 26 seri yoga hareketi yaparak hem toksinleri atıyor hem de kilo verebiliyor.

Yonca Evcimik: Dans yoksa yoga var

magazinkafe

Türkiye'de dans denilince akla gelen ilk isimlerden olan Yonca Evcimik danstan asla vazgeçemese de pilatese de şans verenlerden. Ayrıca yoga da yapıyor Yoncimik.

Hülya Avşar: Kortlar ondan sorulur

hulyacup

Türkiye'ye tenisi sevdirenlerin başında kuşkusuz Hülya Avşar geliyor. Ama Hülya Avşar sadece tenis oynayarak formunu korumuyor. Düzenli olarak yaptığı yürüyüşleri aksatmayan Avşar aynı zamanda kardiyovasküler egzersizlere de aynı derecede önem veriyor.

Kıvanç Tatlıtuğ: Kick boksu ülkeye sevdiren adam

gecce

Kuzey Güney dizisi çekimleri için kick boksa başlayan Kıvanç Tatlıtuğ bu sporun ülkede daha fazla duyulmasının da sebeplerinden. Hatta bunun için Dünya Eski Kick Boks Şampiyonu Ara Karanfil'den de özel dersler aldı Kıvanç Tatlıtuğ.

Eda Taşpınar: Sıkı vücudunu military bootcamp'e borçlu

kaanil

Eda Taşpınar birçok sporu deneyip onların yetersiz kaldığını düşündüğünde military bootcamp'e merak salmış. Bu arada military bootcamp vücut ağırlığı ve sistematik askeri egzersizler kullanılarak tempolu bir şekilde metabolizmayı hızlandırma, maksimum yağ yakımını ve dayanıklılığı artırma gibi faydaları olan bir egzersiz.

Elçin Sangu: Kalbi pilates için atıyor

peypi

Kiralık Aşk'ın Defne'si Elçin Sangu da kalbi pilates için çarpanlardan. Ebru Şallı'nın açtığı yolda ilerleyen ünlülerimizden olan Elçin Sangu spor hocasıyla birlikte pilates yaptığı fotoğraf ve videoları sık sık Instagram hesabından paylaşıyor.

Çağatay Ulusoy: Basketbolda mısın evlat?

milliyet

Lise yıllarında sürekli basketbol oynayan Çağatay Ulusoy'un basket tutkusu hala devam ediyor. Aletli jimnastiği de ihmal etmeyen Ulusoy, yürüyüş ve yüzmeden ise asla vazgeçmiyor.

Gülben Ergen: Fazla kilolarından aletli pilates ile kurtuldu

kelebekgaleri

Doğum sonrası kilolarını vermesini spora borçlu olan isimlerden biri olan Gülben Ergen de pilates tutkunu. Ama Ergen, daha çok aletli pilates yapıyor.

Murat Boz: Tenis de var squad da

ensonhaber

Uzun yıllar tenis oynayan Murat Boz'un hayatında sporun olmadığı bir dönem olmamış. Antrenörü Ziya Yazıcı'nın hazırladığı sıkı bir antreman programına uyan Murat Boz barfiksten squad'a kadar birçok egzersizi de bu program çerçevesinde uygulamış.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

zeynepiya11 Ocak 2017 7:15
spor gerçekten gerekli, hepimiz için. yapmıyoruz ama yaparız belki :)
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?