Yemek Sektöründen Uzak Kalamayan Ünlülerin Sahip Olduğu 10 Keyifli Mekan

Favorilerime
Ekle

Belki de her hafta mutlaka uğradığın, o her gün önünden geçtiğin mekan, hayranı olduğun ünlü ismindir. Olamaz mı? Olabilir.

Belki o çok sevdiğin atıştırmalık, tam da o kaçırmadan izlediğin dizinin o çok sevdiğin oyuncusunun elinden çıkmıştır. Kısacası, Bülent Ortaçgil'in de dediği gibi, belki yollarınız çok önceden kesişmiş, hatta onun kağıt parası döne dolaşa senin cebine girmiştir, kim bilir.

Çok sevdiğiniz ünlülerin çok seveceğiniz mekanlarına gidelim diyoruz bugün. Bizimle birlikte keşfetmeye hazırsanız sizi de alalım hemen böyle.

Not Just Coffee - Bergüzar Korel

jansopelo.weebly

Cihangir'in kendine has atmosferine Bergüzar Korel'den de katkı gecikmemiş ve ünlü oyuncu nefis bir kahveci açmış. İyi ki de açmış, çok da güzel, çok da sevimli olmuş.

Yolunuz Not Just Coffee'ye düşerse kendisinin elleriyle yaptığı lezzetlerden de tatma fırsatı bulabilirsiniz, bizden söylemesi.

Dadı Mutfakta - Gülben Ergen

roportajgazetesi

Gülben Ergen yıllar önce biten ama tadı damağımızdan silinmeyen nefis dizisi Dadı hatırına olsa gerek adı "Dadı Mutfakta" olan bir restoran sahibi. Esentepe'de hizmet veren restoran, paket servis ve özel organizasyonlar alanında hizmet veriyor.

Arşiv - Arda Turan

yiyenadam

Arda Turan da Şişli'de açtığı Arşiv adlı esnaf lokantasıyla restoran sahibi ünlüler arasına katılanlardan. Esnaf lokantası demişken, bugüne kadar bildiğiniz esnaf lokantalarını unutturacak, organik ürünler kullanılarak hazırlanan geleneksel Türk yemekleriyle aklınızı başınızdan alacak bir lokantadan söz ediyoruz.

Mestet Kasap Steakhouse - Erkan Petekkaya

haftasonu

Son yıllarda sayıları gitgide artan modern kasap dükkanlarına bir yenisini ekleyen isimlerden oldu Erkan Petekkaya. Ünlü oyuncunun Beykoz'da yer alan bu restoranında sadece ete doymakla kalmayabilir, aynı zamanda organik birçok ürün de bulabilirsiniz.

Müzeyyen - Gamze Karaman

korsankedi

Model, oyuncu ve sunucu Gamze Karaman da ününü açtığı restoranla taçlandıran bir isim. Ablası ile birlikte Koşuyolu'nda açtıkları Müzeyyen adlı bu restoranın adı, sanatçı Müzeyyen Senar'dan geliyor.

Tahmin edeceğiniz üzere Türk sanat müziği eşliğinde yemeğinizi yiyebileceğiniz bu mekanda özellikle mezeler çok beğeni topluyor.

Tatlı Huzur - Esra Akkaya

tatlihuzur

Kalamış gibi adı huzurla özdeşleşmiş bir yerde tam da adına yakışır bir kafe açan isimlerden oyuncu Esra Akkaya da akıllarda sadece oyunculuğuyla değil nefis lezzetleri ve minnoş mekanıyla da kalmaya kararlı. E artık bir tatlı huzur almaya gidersiniz. :)

Marie Antoinette Chocolatier - Rojda ve Ruken Demirer

alwaysfashion

İki başarılı oyuncu olan Rojda ve Ruken Demirer kardeşler de 2010 yılında hayata geçirdikleri çikolatacı açma hayalleriyle başarıyı yakalayan ünlülerden. Şimdilerde farklı yerlerde şubeler de açan iki ünlü isim, bu başarılı çikolatacıları sayesinde sadece Türkiye'de değil yurt dışında da isimlerinden sıkça bahsettirmeyi başarmışlar üstelik.

Agora Meyhanesi 1890 - Ezel Akay

twitter

Balat'ta hizmet veren eski Agora meyhanesini yeniden canlandırmak amacıyla kollayı sıvayan isimlerden Ezel Akay da yeme-içme sektörüne hızlı ve etkili adım atanlardan oldu.

Ünlü yönetmen, sahibi olduğu bu meyhanede özellikle farklı ve her biri kendine has özellikler taşıyan mezeleriyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Sebastian Beach - Hande Yener

magazinci

Bodrum Yalıkavak'ya bir beach açan Hande Yener de işletmeciliğe atılan isimlerden. Ünlü şarkıcının sahibi olduğu plaj daha ilk yılından oldukça konuşulanlar arasına girmeyi başardı bile.

La Plaj - Hadise

metrosfer

Hadise de Hande Yener gibi işletmeciliğe Bodrum'da atılan ünlülerden. Üstelik o da sektöre plaj sahibi olarak başlayanlardan.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?