Ünlü Annelerin Doğum Sonrası Eski Formlarına Dönmek İçin Uyguladığı 13 Sır

Favorilerime
Ekle

Her zaman ekran önünde olan, özel hayatlarını bile her an gözler önünde yaşayan ünlü isimlerin kilo alıp vermesi her zaman bir olay olmuştur olmasına ama bugünkü konumuz çok daha başka.

Bu kez odağımızda ünlü anneler var. Hemen her kadının doğum sonrası vermek istediği o fazla kilolardan şıp diye kurtulan, adeta doğumhaneden çıkar çıkmaz eski formlarına kavuşmuşçasına görüntüleriyle şaşırtan anneler...

Doğumu boyunca neredeyse 60 kilo alıp hızla veren bile var üstelik.

Buyurunuz, ünlü annelerin doğum sonrası eski formlarına dönmek için uyguladığı yöntemleri birlikte öğreniyoruz.

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez, tam anlamıyla "yıllara meydan okuyor" şeklinde tanımlanan ünlü isimlerden biri. Ama o da tabii ki hamileliği sürecinde bol bol kilo aldı ve doğum sonrası da bu kilolardan bir hayli etkilenmiş. Doğumdan sonraki ilk birkaç ayında bu kiloları dert etmediğini söyleyen dünyaca ünlü isim, sonrasında da hafif yürüyüşlerle kilo verme çalışmalarına başlamış. Ardından da 6,5 kilometrelik koşu, 800 metrelik yüzme ve 29 kilometrelik bisiklet yarışına başlamış. Söylediğine göre "Yapılan sporu çeşitlendirmekte fayda var çünkü böylece vücudun adapte olması ve sonuca ulaşması için harcadığı enerji miktarı artıyor."

Yağmur Sarıoğlu

Futbolcu Sabri Sarıoğlu'nun eşi de doğum sonrası hızla eski formuna geri kavuşan isimlerden. İkinci çocuğunun doğumundan sonra paylaştığı fotoğrafla tüm takipçilerini şaşırtan, hatta "Kim der iki çocuk annesi. Çok fit." gibi çeşitli yorumlar alan Yağmur Sarıoğlu, doğum sonrası nasıl kilo verdiği ile ilgili çok soru gelince şöyle bir açıklamada bulunmuş:

"Merhaba, son paylaşımıma o kadar çok yorum gelmiş ki buradan herkese teşekkür etmek isterim, eksik olmayın. Merak edilen konulara gelince, Sarp'da olduğu gibi sadece emziriyorum, spor yapmıyorum. Bebek yaklaşık 2 aylık. 2 ay sonunda yürüyüşe, 6 ay sonunda da spora başlarım. Kilo meselesine gelince, 54 ile başladım, toplamda 23 kilo aldım, şu an 66 kiloyum. Vücut yapısı olarak kiloyu eşit aldığım için fazla göstermiyorum. İlk hamileliğimde olduğu gibi tahminen 6-8. ayımda eski kiloma dönerim. Acelem olduğunu düşünmüyorum."

Halle Berry

Dünyaca ünlü oyuncu Halle Berry, kızına hamileyken 15-16 kilo almış ama eski formuna dönme konusunda kararlıymış. Birkaç saatte bir ufak öğünler ile beslenen ünlü, sodyum bakımından zengin olan ve kızarmış olan yiyeceklerden kaçınmış çünkü kan-şeker seviyesini düzenli tutmaya çalışıyormuş. Bu dönemdeki en favori yemeği ise ev yapımı çorba veya ıspanak gibi koyu yeşil yapraklı bitkilerle birlikte balık ve kahverengi pilavmış.

Alessandra Ambrosio

Dünyanın en ünlü ve en çok sevilen mankenlerinden biri olan Alessandra Ambrosio da her zaman fit görünümüyle dikkat çeken isimlerden. Küçük öğünlerle beslenip beyaz pirinç yerine kahverengi pirinç yiyerek ve bol bol salata tüketerek doğum sonrası kilolarını verdiğini söyleyen ünlü yıldız, doğumdan sonraki ilk 3 ayda 20 kilo vermeyi başarmış.

Gülşen

facebook-gulsen-hamilelik-emzirme

Yaklaşık 20 kilo alarak doğuma giren ünlü şarkıcı Gülşen, bu kiloları kısa zamanda nasıl verdiğine dair oldukça eleştirilen isimlerden. Hal böyle olunca kendisini açıklama gereği duymuş ve doğum sonrası verdiği kilolarla ilgili şunları söylemiş:

"Zannedilenin aksine hiçbir şekilde aç kalıp diyet yapmadım. Sütün besin değerini arttıracak her şeyi yedim ve içtim, hala da buna devam ediyorum. Hiç bir şekilde kiloma takmadım. Bol su, balık, ceviz, meyve, hurma başta olmak üzere tatlı da bol miktarda tüketiyorum."

Bu süreçte Gülşen'in destek aldığı Yaşam Koçu Şeyda Coşkun da Gülşen'in kilo verme sürecini şöyle açıklamış:

"Doğum sonrası hurmalı yoğurt, balık, et, sebze ve meyve tüketti.Bu kadar kiloyu emzirerek verdi."

Mariah Carey

Dünyaca ünlü şarkıcı Mariah Carey, ikizlerini doğurduktan sonra yaklaşık 32 kilo fazlayla hastaneden çıkmış. 18 kilo kadar kısmının vücudunun sıvı toplaması nedeniyle kaldığı tahmin edilse de kendisi yine de kısa sürede ciddi miktarda kilo vermiş ve o dönem büyük tartışmalara neden olmuş. Kendini aç bırakmadan ama günde birkaç saatini spor yaparak geçiren Carey, neredeyse ayda 10 kilo veriyormuş. Ama söylediğimiz gibi verdiği kiloların birçoğu yağdan değil sudan olduğu için kısa sürede bu kadar kilo verebilmiş, aklınızda bulunsun.

Yasemin Özilhan

yasemin-ozilhan-formda-kalma-sirlari-one-cikan

Güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken Yasemin Özilhan, iki çocuk annesi olmasına rağmen fit görüntüsüyle merak edilen ünlü isimlerden. Ünlü isim doğum kilolarıyla ilgili şunları söylüyor:

"Doğumdan sonra zayıflamak için bir çabam oldu. Çikolatalı gofret yediysem onun kalorisi kadar da koştum. Özellikle Emine'de çok kilo aldım. Emzirme dönemi bitince ekmeği kestim. Bir daha hiç ekmek yemedim. İzzet de bu süreçte 20 kilo aldı. 90'lara çıktı. İkinci hamileliğimin sonunda o kilo vermeye başladı. Hala günde çift idman yapıyor. Ben de kick boks yapıyorum."

Jessica Alba

Dünyaca ünlü oyuncu Jessica Alba, kızına hamileyken toplamda yaklaşık 15 kilo almış. Doğum sonrası bu kiloları vermek içinse spordan destek almayı seçmiş. İlk etapta 20'şer dakikalık egzersizler yapan ünlü bu yöntemle ana kaslarını güçlendirmiş. Ardından da tüm vücut egzersizlerine başlayıp kolayca kilo vermiş. Açıkladığına göre eski formuna hızlıca dönebilmek için bir dönem korse bile kullanmış.

Pelin Karahan

Ünlü oyuncu ve sunucu Pelin Karahan, oğlu Ali'ye hamileyken toplamda 16 kilo vermiş ve doğum sonrası kısa sürede bu kilolarından kurtulmuş. Üstelik kendisi kilo vermek için özel bir diyet ya da spor programı da uygulamamış. Karahan kilo verme nedenini şöyle açıklıyor:

"Ali Demir'e hamileliğim sırasında 16 kilo aldım. Sonrasında 20 kilo olarak geri verdim. Doğumdan sonra spor yapmadım, buna fırsatım olmadı ama emzirdiğim için çok hızlı kilo verdim."

Beyonce

3 çocuk annesi dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce, her zaman formda görüntüsüyle biliniyor. Üstelik o da doğum sonrası kilolarıyla barışık olan insanlardan ama yine de kendine iyi bakıp kilo vermeyi unutmamış. Sırrı ise dünyadaki tüm anneler tarafından kabul edilen bir şey. "Kiloları emzirerek verdim ve her anneye öneririm. Hem bebek için hem anne için çok iyi."

Heidi Klum

Şimdilerde 45 yaşında olan, yıllara meydan okuyan mankenlerden biri olarak kabul edilen Heidi Klum da doğum sonrası hızla kilo verenlerden. Kilo vermek için spordan destek alan Klum'un spor eğitmeni ünlü yıldızın kararlılığını şöyle açıklıyor: "Heidi neye ulaşmak istediğini çok iyi biliyordu ve ulaştı."

Hamileliği boyunca 15-16 kilo alan ünlü mankenin nasıl kilo verdiğine gelince, kendisi uzun süre koşu bandından daha iyi olduğu kanıtlanan ve kürek makinesi olarak anılan aletle çalışmış. Bunun yanı sıra beyaz ekmeği, bazı karbonhidratları, belli meyveleri ve sağlıksız doymuş yağları ve trans yağları hayatından çıkarıp yerine brokoli, karnabahar, somon, tavuk, mantar, yumurta beyazı ve bakliyatları koymuş. ,

Kim Kardashian

3 çocuk annesi Kim Kardashian, ikinci çocuğunun ardından 31-32 kilo almış. Atkins diyetine başlayan Kardashian, bu diyetle her yemeğinin porsiyonunu kontrol edip az karbonhidrat almaya dikkat etmiş ve bu da aldığı kiloları vermesini sağlamış. Sağlıklı yağ ve besin lifi kullanımını destekleyen bu diyete göre aldığı kiloları vermiş.

Aslıhan Doğan Turan

haberturk

haberturk

Son zamanlarda doğum sonrası formda formuyla dikkat çeken isimlerden biri de Arda Turan'ın eşi Aslıhan Doğan Turan oldu. Doğuma kadar sadece 8 kilo aldığı söylenen Aslıhan Doğan Turan, 2 ay gibi kısa bir sürede bu kiloyu da tamamen verip eski formuna dönmeyi başardı. Aslıhan Doğan Turan'ın da hızla kilo verebilmesinin nedeninin hem halihazırda az kilo almış olması ve birçoğunun doğum sırasında gitmiş olması hem de emzirmesi olduğu söyleniyor ama kendisi henüz bu konuyla ilgili bir açıklama yapmamış, bizden söylemesi.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?