Bugüne Dek Starbucks Şubelerinde Yaşanmış Akıllara Durgunluk Veren 9 Olay

Favorilerime
Ekle

Bir kahvecide en fazla ne yaşanabilir ki diyorsun ama öyle durumlar oluyor ki duyduklarına inanamıyorsun.

İnsan Starbucks'a gittiğinde, en fazla olsa olsa bardağın üzerine adı yanlış yazılabilir gibi geliyor ama... Meğer öyle garip olaylar yaşanmış ki insan gerçekten hayret ediyor.

Evlilik teklifleri, 3,5 litrelik kahveler, hatta doğum yapanlar...

Buyurunuz, bugüne dek dünyanın en ünlü kahve zincirlerinden Starbucks'ta yaşanan en garip olaylar karşınızda!

Şöyle tatlı tatlı başlayalım: Starbucks'ın ilk açılan şubesinde sevgilisine evlilik teklif eden adam

Starbucks'ta yaşanan ilginç olayların belki de en tatlılarından biri bu! Bundan yıllar önce Ethan adlı bir adam bir Starbucks şubesine iş başvurusu yapmak için giriyor ve karşısına çıkan Starbucks çalışanı Kenna'ya aşık olup çıkıyor. Gel zaman git zaman bu iki güzel insan sevgili oluyorlar.

5 yıl sonrasındaysa Ethan, "Starbucks olmasa biz ne yapardık?" diyor ve sevgilisi Kenna'yı dünyada açılan ilk Starbucks olarak bilinen Starbucks Seattle şubesine götürüyor. Tabii bu ziyaretin sonunda sürpriz evlilik teklifi de geliyor.

İyi ki doğdun o zaman: Aceleci davranıp Starbucks'ta doğan bebek ve onun şerefine hazırlanan sürpriz

Matt ve Casey Dolber çifti bebeklerine kavuşmak için gün sayıyorlardı ki minik, biraz aceleci davranıp erken doğmaya karar verdi. Bunun üzerine hemen yola düşüp eşini hastaneye yetiştirmeye çalışan Matt, hastaneye yetişemeyeceklerini anlayınca arabayı yollarının üzerindeki Starbucks'a çekiverdi ve doğum orada gerçekleşti.

Starbucks da boş durmadı tabii, sağlıkla doğan minik bebek Sailor'ın şerefine, sadece o şubeye özel "Sailor Latte" çıkardı.

Olayın ayrıntılarını merak ediyorsanız sizi hemen şuraya doğru alalım.

"Yok artık" dedirtir: Yaklaşık 3,7 litrelik kahve siparişiyle rekor kıran adam

Kendini tam bir kahve tutkunu olarak tanımlayan Andrew Chifari, o güne dek verilmiş dünyanın en büyük kahve siparişini vermek istedi ve Starbucks'a giderek kendine 60 shot espresso, bolca beyaz çikolata, karamel, ve fındık gibi malzemelerden oluşan bir kahve ısmarladı. Yaklaşık 3.7 litre olan bu kahvenin ücreti de 54.75 dolardı fakat Andrew sadakat kartında biriktirdiği indirimler sayesinde bu parayı da ödemedi.

Zaten kendisinin kırdığı rekorun ömrü de çok uzun olmadı. Zira kendisinden kısa bir süre sonra dünyanın en pahalı Starbucks kahvesini alan başka biri daha oldu.

Rekor üstüne rekor: Hiç para ödemeden dünyanın en pahalı Starbucks kahvesini içip yeni rekortmen olan kadın

Dedik ya Andrew, kısa süreli rekorunun tadını çıkaramadan başka bir kadın daha Starbucks'ın en pahalı kahvesini içmek istedi ve eline 5,5 litrelik bir plastik kap alıp Starbucks'ın yolunu tuttu. Yine 60 shot'tan oluşan bu kahvede karamel, fındık ve beyaz moka şurubu, Chai aroması, soya sütü, krema, matcha tozu, vanilya çekirdeği tozu gibi çeşit çeşit malzeme vardı.

Bu kez kahvenin bedeli 57.75 dolara çıktı ancak Sameera Raziuddin de tıpkı Andrew gibi sadakat kartı sayesinde bu parayı ödemeden dümnyanın en pahalı Starbucks kahvesini içmeyi başardı.

Bu ilginç kahve siparişinin detaylarını öğrenmek isterseniz sizi hemen şöyle alabiliriz.

Bir kahve için değer mi: Her gün bedava kahve içmenin yolunu bulan "berbat müşteri"

Starbucks'tan her gün bedava kahve içebilmek için 365 ayrı sadakat kartı alan bir adam düşünün... Her gün, o gün onun doğum günüymüş gibi yaparak bedava kahvesini alıyor, üstelik verdiği siparişle de çalışanları çileden çıkarıyor.

En büyük boy bardakta, oldukça karmaşık bir kahve siparişi veren, ardından "Bugün benim doğum günüm." diyerek aldığı 365 karttan birini gösteren bu adamın yaptığı, bir çalışanın onu "berbat müşterimiz" şeklinde ifşa etmesiyle son buluyor.

Biliyoruz siz yapmazsınız ama biz yine de söylemiş olalım, böyle bir durum Türkiye'deki Starbucks'larda geçerli değil, zaten geçerli olsa bile böyle bir işe asla girişmeyin, zira bu ciddi bir suç.

"Bir kahve için tüm bunlara ne gerek var" dedirten bu adamın hikayesinin detaylarını öğrenmek isterseniz sizi şuraya doğru alabiliriz.

Kazanan yine Starbucks oldu: "Kendi Kupanı Getir" gününde Starbucks'ı acımasızca trollemeye çalışan Çinliler

9gag

9gag

Starbucks'ın Çin'de düzenlediği bir kampanyada sıra. Bu kampanyanın amacıysa karton bardak atıklarının çevreye olan zararını en aza indirmek. Yapılması gerekense basit, Starbucks'a giderken kendi bardağınızı yanınıza alıp öyle gidiyor, bu sayede kahvenizi ücretsiz olarak alıyorsunuz.

Ancak bu kampanyayı trollemeye çalışan Çinliler, işleri büyütüp ellerinde tencerelerle, damacanalarla Starbucks'a gidiyor ve olay bir anda tüm dünyanın eğlencesi haline geliyor. Tabii Starbucks kurallarını çok daha önceden açıkladığı için devasa kaplarla gelen müşterilerden 350 ml.'den fazla olarak koydukları her kahve için para alıyorlar. Sözün kısası, gün sonunda kazanan yine Starbucks oluyor.

Bu eğlenceli hikayenin tamamını okumak isterseniz şu yazımıza göz atabilirsiniz.

Sonucunu o bile tahmin edemezdi: Yazdığı küçücük notla intihar etmeyi düşünen kızın hayatını kurtaran barista

starbucks-intihardan-vazgecen-kiz

Aneroksiya tedavisi gören, psikolojisi bozulduğu için defalarca intihara teşebbüs eden ve o gün yine bu karamsar düşüncelere kapılmış olan bir kız...

Starbucks'a gidip kendine bir buzlu kahve söylüyor, baristanın kahve bardağına yazdığı "Gülümse" yazan notsa onu o gün kapıldığı tüm karamsar düşüncelerden uzaklaştırmayı başarıyor. Bekah adlı bu genç kızın, küçücük bir notla belki de hayatını kurtaran baristayla yaşadıklarını öğrenmek için şuraya göz atabilirsiniz.

Bu bardaklar atılmaz: Bardağa isim yazma olayını bambaşka bir boyuta taşıyan barista

baykus-bardak-starbucks

Bildiğiniz gibi Starbucks'ta sipariş alınırken isim sorulur ve müşterinin ismi bardağa yazılır. Ancak Starbucks'ta baristalık yapan Gabriel Nkweti Lafitte, bu durumu bambaşka bir boyuta taşıyıp tüm dünyayı kendine hayran bıraktı.

Baristalığın yanı sıra tasarım işiyle de uğraşan bu barista, müşterilerden isimlerini aldıktan sonra bardaklara sadece isim yazmakla kalmıyor, öyle de bir süslüyor ki her bir bardak bambaşka bir sanat eserine dönüşüyordu. Hal böyle olunca o karton bardakları atmaya kimse kıyamıyordu.

Bu şahane baristayı daha yakından tanımak ve birbirinden şahane eserlerine göz atmak isterseniz şu yazımıza bekleriz.

Ne güzel insanlar var: Starbucks'ta tam 378 kişinin birbirine kahve ısmarladığı gün

starbucks-bardak-shutter

Hatırlayanlar olacaktır, Starbucks'ta yaşanan bu olay çokça konuşulmuş, hepimize "İyi ki güzel insanlar var" dedirtmişti. Her şey, sabah 7'de bir kadının sıradaki adamın kahvesini de ödemek istemesiyle başlamış, kadının yaptığı bu jesti devam ettiren sıradaki müşteriler sayesinde bu iyilik zinciri 378 kişiye ulaşmıştı.

O gün kahve almak için gelen herkes kendi alacağı kahvenin, bir önceki kişi tarafından ödendiğini öğrenince hemen arkasındaki insanın kahvesini ödemek istiyordu. Ta ki akşamüstü olup da 379. kişi gelene dek...

379. kişi Starbucks çalışanının gün boyu sorduğu "Kahveniz bir önceki müşteri tarafından ödendi. Siz de bu iyiliği devam ettirmek ister misiniz?" sorusuna olumsuz yanıt vermiş ve bu iyilik zincirini kırmıştı. Sonu kötü bitse de hafızalarda güzel izler bırakan bir gün yaşanmıştı.

Olayı tüm detaylarıyla öğrenmek isteyenleri hemen şuraya doğru alabiliriz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Irem Yılmaz19 Aralık 2017 16:08
379. kişi tam sopalık
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?