Ne İçtiğinizi ve Kaç Kalori Aldığınızı Bildiren Akıllı Bardak Vessyl

Favorilerime
Ekle

"Artık yeni bir şey yok. İcat edilecek her şey icat edildi" * iddiasının doğru olmadığını ispatlamak için insanlık olarak elimizden geleni yapıyoruz, bu konuda çok iddialıyız.

İçindeki sıvıyı tanıyan ve aynı anda kalorisini de ölçmeyi beceren Vessyl ismindeki bardağa hemen sahip olmak, "içtiğim içeceğin ne olduğunu bana söyleyiveren bir bardağım olmadan geçip giden hayatıma yazıklar olsun" diye dağlara taşlara haykırmak isteyeceksiniz.

Yves Behar'ın tasarladığı ve Justin Lee'nin parçalarını birleştirdiği Vessyl, iç yüzeyi sayesinde az önce bardağınıza koyduğunuz sıvının çay mı yoksa bira mı olduğunu size hatırlatarak hayatınızı kolaylaştırıyor ve hatta yine aynı yüzey sayesinde içeceğinizi bitirdiğinizde vücudunuza girecek olan şeker ve kalori miktarını size bildiriyor.

Böylece etrafınıza "az önce 82 kalori aldım şekerim" deme şansına sahip oluyorsunuz.

Eğer isterseniz Vessyl'i mobil cihanız ile beraber de kullanabilir, kendinize günlük kalori ve şeker hedefleri de koyabilirsiniz.

* Yazının girişindeki talihsiz söz, 1899 yılı Amerikan Patent Dairesi Başkanı Charles H.Duell'e ait. Vessyl sağ olsun, kemikleri sızlıyor şu anda.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?