Mint - Ağız Kokusunu Ölçen ve Önleyen Alet

Mint: Ağız Kokusunu Ölçüyor ve Kötü Kokuyu Önlemek İçin Tavsiyeler Veriyor

Favorilerime
Ekle

Sizin tabii ki ağzınız kokmuyor hiç ancak birçoğumuzun ara ara da olsa yediğimiz içtiğimiz şeylerden dolayı kötü ağız kokusu problemi olabiliyor. Sarımsak, soğan, kahve, yumurta ve peynir gibi bazı süt ürünleri, baharatlı yiyecekler ve bilumum diğer lezzetli ancak ağız kokusu yapan yiyecek ve içecek gün içinde birçoğumuzu sosyal anlamda zorlayabiliyor.

İşin sıkıntılı tarafı ise ağzımızın kokup kokmadığını çoğu zaman anlamıyoruz. Anladığımız an, karşımızdakinin yüz ifadesinin değiştiği an oluyor.

Bu sorun, teknoloji sağolsun çok yakında çözülecek gibi gözüküyor. Breathometer'in Indiegogo'da bağış beklediği Mint isimli ufak aleti ile ağzınızın kokup kokmadığını öğrenebiliyor, hatta kötü koku için çözümler öğrenebiliyoruz.

Örneğin eğer kötü kokunun nedenlerinden biri olan dehidrasyon yaşıyorsanız, bir üfleme ile Mint size daha fazla su tüketmeniz gerektiğini, kötü kokunun böyle çözülebileceğini söylüyor. Ya da 5 üzerinden kokunuzu ölçüyor ve hemen sakız çiğnemeniz gerektiği uyarısını veriyor. Bunun dışında Mint'in mobil uygulamasından günlük ağız kokusu verilerinizi çıkartıp, doktorunuzla da paylaşabiliyorsunuz.

Mint bizim baya ilgimizi çekti. Siz de eğer kendiniz ya da bir sevdiğiniz için Mint'in faydalı olabileceğini düşünüyorsanız Indiegogo'daki Mint sayfasına bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Gitmeden önce aşağıdaki videodan da ekstra bilgi edinebilirsiniz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?