Bebek Bekleyen Kraliyet Gelini Meghan Markle'ın Uyması Gereken 9 Şaşırtıcı Kural

Favorilerime
Ekle

Bu yıl içinde Prens Harry ile evlenerek dünyanın en popüler gelinine dönüşen Meghan Markle şu sıralar anne olmak için gün sayıyor.

Kraliyet ailesine üç torun bağışlayan eltisi Kate Middleton'ın izinden giden Meghan Markle'ın hamileliği diğer yandan Kraliyet Ailesi kuralları sebebiyle her anne adayınki gibi geçmeyeceğe benziyor.

Aileye girdiği kısa süre içinde kuralları yıkmasıyla tanınan Meghan Markle'ın bu yasaklara uyup uymayacağını ise beraber göreceğiz.

Baby shower partisi yapmak yasak

Baby Shower bildiğiniz üzere bebeğin doğumundan önce, annenin arkadaşları tarafından anne ve bebek için düzenlenen, doğacak bebeğin ihtiyaçlarını hediyelerle tamamlama fırsatı sunan bir etkinlik. Amerika ve İngiltere'de oldukça yaygın olan baby shower ancak kraliyet kadınlarına yasak. Sebebi ise kraliyet ailesinin zenginliğinden dolayı bebek için hediye kabul etmenin uygunsuz olması.

Yurtdışına çıkmak yasak

Hamile kraliyet üyelerinin yurt dışındaki ülkelere uçakla seyahati hem annenin hem bebeğin sağlığı açısından yasaklanmış durumda. Üstelik henüz bir aylık hamile olsalar bile bu yasak baki. Bu durumda Meghan Markle memleketi olan ABD'ye bile gidemeyecek gibi gözüküyor.

Bebeğin cinsiyetini açıklamak yasak

Eşe dosta, basına açıklamayı geçtik doğacak bebeğin cinsiyetini anne ve babası dahi bilemiyor kraliyet kurallarına göre. Bu kuralı yıkan Prenses Diana olmuş ama Charles'a dahi söylememiş.

Doğuma ebelerin girmesi şart

Her ne kadar tıpkı Kate Middleton gibi Meghan Markle da doğumu hastanede yapacak olsa da doktorlar ve hemşirelere ek olarak doğumhaneye ebeler de girecek. Bu ebelerin doğuma aylar kala alkol kullanmayı bırakması ve gizlilik yemini imzalaması da şartlardan diğerleri.

Vücudu belli eden ve dekolteli kıyafetler giymek yasak

Bebek bekleyen kraliyet ailesi kadınlarının giyimlerine dair de sıkı kurallar var. Bebek doğana kadar vücudu belli eden kıyafetler, özellikle de göğüs dekolteli kıyafetler giymek kesinlikle yasak.

Ayak parmaklarını gösteren ayakkabılar giymek yasak

Kurallara göre halka karıştığı zaman Meghan Markle ayak parmaklarını açıkta bırakan ayakkabılar tercih etmemeli. Hamilelikte ayakların da şiştiği düşünülürse Markle'ın bu kurala ne kadar uyacağını göreceğiz.

Bebek doğduğunda ilk olarak Kraliçe öğrenmeli

Kraliyet kurallarına göre bebeğin doğumu anne-babanın ebeveynlerinden de önce ilk olarak Kraliçe öğrenmeli. Bu durumda Kraliçe II.Elizabeth ilk haber verilen olacak, ardından diğer aile bireyleri ve arkadaşlar öğrenebilecek.

Doğacak bebek ondan önceki bebeklerin giydiği vaftiz elbisesini giymeli

Orijinal vaftiz elbisesinin 2004 yılında emekliye ayrılana kadar 62 kraliyet bebeği tarafından giyildiği biliniyor. Meghan ile Harry'nin bebeği de ondan önceki bebeklerin giydiği kıyafeti giymek zorunda.

En az 6 ay annelik izni kullanmak zorunda

movies-and-tv

movies-and-tv

Bu 6 ay boyunca Meghan saraydaki resmi görevlerine katılım sağlamayacak. Ayrıca Prens Harry de ücretsiz izne çıkmak zorunda, tabii daha az süreliğine.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?