http://www.mirror.co.uk/news/technology-science/technology/belty-smart-belt-can-tell-4922648 | mirror - kendini ayarlayan kemer

Sonunda Geldi: Fazla Yemek Yendiğinde Kendini Gevşeten Akıllı Kemer

Favorilerime
Ekle

Jenerasyon üzerine jenerasyon... Yıllardır biz bu anı bekliyorduk. Büyük büyük dedelerimiz de aynı sorunu yaşıyordu, onların oğulları ve onların oğulları ve onların oğulları da aynı sorunu yaşıyordu.

Bizler... Çok yediğinde kemerini gevşetmek ya da açmak zorunda kalan zavallı erkekleriz biz. Sonunda birileri bizi de düşündü ve çok yemek yediğimizde kendini gevşeten akıllı bir kemer icat etti. Bu an, tarihi bir an. Bu an Popescu'nun Arsenal'a attığı penaltı, Deivid'in Inter'e vurduğu vole ya da Sergen'in Chelsea'ye attığı goller kadar önemli ve tarihi bir an [alkışlar, sevinç naraları, tezahüratlar].

Fransız girişim Emiota'nın bir icadı olan akıllı kemer Belty, sensörleri ve sahip olduğu yapay zeka sayesinde çok yemek yediğinizde sizin yerinize gevşeyip, Türk kaslarınızı rahatlatabiliyor.

Hiç ihtiyacınız yok, biliyoruz ama Belty aynı zamanda size fitness programı da çıkartabiliyor ve cep telefonunuza bağladığınız takdirde oturma ve ayakta durma alışkanlıklarınıza göre de kendini ayarlayabiliyor. Örneğin oturduğunuzda kendini gevşetebiliyor, kalktığınızda kendini sıkabiliyor.

Onlarca jenerasyonun beklediği an sonunda geldi ancak biraz daha beklemek zorundayız çünkü teknoloji fuarı CES'te tanıtılan Belty halen prototip aşamasında.

Ancak bir gün gelecek ve biz o gün kemerlerimizi birbirimize gösterip kaç tabak daha mantı yiyebileceğimiz üzerine iddiaya gireceğiz ya da yarım saatte kaç midye dolma yenilebilir üzerine tartışmak yerine yarışacağız. İşte biz o gün kazanacağız.

Gel artık Belty, gözümüz yollarda.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?