Moda Dünyasındaki Güzellik Algısını Değiştiren Kate Upton'ın 9 Zayıflama Sırrı

Favorilerime
Ekle

Kate Upton, kuşkusuz dünyanın en güzel ve en başarılı modellerinden biri. Ama Kate Upton, o incecik, sıfır beden modellerden biri olmadı hiçbir zaman. Dolgun ve kıvrımlı vücut hatlarıyla bilinen Kate Upton "balık etli" olarak anılmaktan da hiç şikayetçi değildi ta ki kişisel spor eğitmeni Ben Bruno onu bir zayıflama programına ikna edene kadar.

Bu program sonrası Kate Upton öyle gözle görülür bir şekilde kilo verdi ki insan gerçekten bunu nasıl başardığını merak ediyor.

Kate Upton'ın zayıflık sırlarını kişisel spor eğitmeni Ben Bruno'dan dinliyoruz.

Her şeyden önce çok istekliydi

youtube

Kate Upton her ne kadar modellik kariyeri boyunca kıvrımlı vücudundan ve fazla kilolarından hiç şikayet etmemiş olsa da bu diyete karar verdiğinde çok istekliydi ve kendine çok güveniyordu. Gerçekten çok fit olmak istediğini söylüyor, bunun için her şeyi göze alabileceğinden bahsediyordu. Nişanlanmış olması da onun için bir motivasyon oldu ve bu istekli hali onun başarıya ulaşmasında çok büyük bir etken oldu.

Fitness programının büyük bölümünü kuvvet egzersizleri oluşturuyordu

wiserwriters

Kate Upton, haftanın beş günü, her gün birer hatta bazen ikişer saat olmak üzere kuvvet antremanları yaptı. Bunlar vücudun belirli bölgelerini değil tüm vücudu çalıştıran egzersizlerken daha çok ağırlık kaldırma, hip thrust ve lunge hareketini kapsıyordu. Kadınların çoğu kas yapacaklar diye güç egzersizlerinden kaçınırken doğru yapıldığında vücudun sıkılaşmasına yardımcı olan bu hareketlerden Kate korkmadı ve böylelikle vücudunu şekle sokarken fiziksel olarak da güçlendi.

Ağır bir kardiyoya programında yer yok

instagram

Bruno'nun yönlendirmesiyle Kate Upton koşu bandında zaman harcamak yerine kardiyoyu dairesel çalışma programına dahil etti. Zira Kate'in istediği forma girmesi için kuvvet egzersizleri ön plandaydı.

Sadece spor değil, yaptığı diyet de başarısının sırrı

instagram

Kate Upton bunu kısa dönemde bir kilo kaybı değil uzun dönemde sağlıklı bir hayat tarzı değişimi olarak gördüğü için hem spora hem de diyetine eşit derecede önem verdi ve ona verilen diyet programını bir kez bile aksatmadı.

Çok protein tüketti

Pesto Soslu Tavuk Salatası Tarifi

Kate Upton'ın diyetinde protein ön planda. Her öğünde protein almaya dikkat eden model aynı zamanda en sevdiği yemeklerden olan sebzeli ve tavuklu salata ya da hindi köfteden bu proteini almaya çalıştı.

Şekeri ve işlenmiş gıdaları hayatından çıkardı

instagram

Bruno, Kate'in bu diyete başladığından beri şeker ve işlenmiş gıda tüketmediğini söylüyor. Bu da istediği kiloya düşmesinde çok fazla etkili olmuş.

Her zaman daha fazlasını yapmaya çalıştı

delish

Söz konusu spor olduğunda Kate yerinde saymadı. Egzersizlerini yavaş yavaş artırdı. Daha fazla ağırlık kaldırdı, daha ağır egzersizler yaptı. Bundan 8 ay önce 10 kiloluk kettlebell kaldırabilen Kate Upton şimdilerde 90 kilolukları bile kaldırabiliyor.

Köpeğiyle birlikte spor yapmaya bayılıyor

instagram

Kate Upton, her şeyden çok sevdiği köpeği Harley'i spor salonu dahil her yere götürüyor. Sabah koşularında, akşamüstü yürüyüşlerinde Kate'in en büyük motivasyonu ve en iyi arkadaşı Harley.

Arada bir kendini şımartmaya izni var

followupfashion

Bruno, Kate Upton'ın yaptığı diyette kendini çok baskı altında hissetmesini istemediğini söylüyor. Bu yüzden arada bir Kate'in kendini şımartmasına izin var. Böyle zamanlarda bir kadeh şarap içebiliyor ya da diyetinde olmayan ama canının çok istediği bir şeyi yiyebiliyor.

Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen herkese örnek ve ilham olsun.

Kaynak: delish.comDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?