İstisnasız Her Kahve Dükkanında Karşılaşacağınız 12 Bol Köpüklü Tip

Favorilerime
Ekle

Kahve dükkanı dedik ama siz her köşe başında, hatta yan yana iki AVM’nin girişinde açılmış olan dünyaca meşhur şu zincir kahve dükkanlarını düşünün.

Yaklaşık 15 dakika sıra bekledikten sonra kahvenizi aldınız, şanslıysanız boş masa buldunuz ve kahvenizden bir yudum alıp çevrenizdeki masalara göz atmaya başladınız.

Öyleyse şu tipler size epey tanıdık gelecektir. Kahveniz soğuduysa başlıyoruz.

Instagram’a fotoğraf yüklemeye gelmiş olan Mehtap

Mehtap için ne içtiğinin önemi yoktur. Önemli olan şekil olsundur, havalı olsundur, sosyal medyaya yüklediğinde en az 100 like garanti olsundur. Bu yüzden Mehtap kahvesinden daha bir yudum almadan ilk önce fotoğrafını çekecek ve Instagram hesabına yükleyecektir. Kullanacağı 348743 hashtag’den öne çıkanlar ise #kahvekeyfi, #kahvezamani, #coffeelove, #instacoffee olacaktır. Sonra bunu selfie’ler izleyecektir. Arada kahvenden de içsen ne güzel olacak be Mehtap.

Ortamcı Ersin


Ortamcı Ersin geceleri bar bar gezip kızlara göz süzerken gündüz saatlerinde kendini kahve dükkanına atar. Arkadaşlarına “Çok güzel kızlar oluyor abi orada ya, geçen biriyle tanışmışım…” diye öve öve bitiremediği kahve dükkanında chai tea latte’sini yaklaşık 3 saat içinde içerken gözleri fıldır fıldır yan masalardadır. Bir bahane ile gidip beğendiği kızla konuşamasa hemen Tinder’a sarılır ve oradan amacına ulaşmaya çalışır. Çok yalnızdır bu ortamcı Ersin, yazıktır.

“Ay barista ismimi nasıl yazmış hahah” kızı Aysu


Aysu’nun espri anlayışı çok gelişmemiş olsa da gülmeyi, yüksek sesle kahkaha atmayı, eğlenmeyi çok sever. Onun için aldığı white chocolate mocha’nın üzerinde isminin “Aysun”, “Ayşe”, “Alien” gibi farklı şekillerde yazılması kadar komik bir şey yoktur, olamaz. Yanındaki kankalarıyla buna yarım saat gülecek ve sonra Facebook’a yükleyip oradaki yorumları okuyarak eğlencesine devam edecektir.

Düz adam Şakir


Kemal geleneklerine bağlı bir Türk gencidir. Bu sebeple gidip adı sanı bir garip olan kahvelerden almaz, sallama çay ile yetinir. Neden sahildeki çay bahçesine gitmediği ise hala kafaları karıştırmaya devam ediyor.

Altın gününü kahve dükkanına taşıyan ablalar


Geleneksel çaylı, kısırlı ev toplantılarını artık dışarıda yapmaya karar vermiş olan bu ablalar bol makyajlı yüzlerinden ve kürklerinden hemen tespit edilebilir. Her ne kadar “cool” durmaya çalışsalar da konuşmalarına kulak kabartınca “Ay Meliha, duydun mu, Perihan’ın kızı nişanı atmış…” gibi geleneksel gıybetlerine devam ettiklerinin farkına varırsınız.

Ticket’ını kahveye yatıran beyaz yakalılar


Öğle yemeği saatlerinde bu kahve dükkanları tıklım tıkıştır. Masalara ellerindeki karton bardaklarıyla çökmüş olan gömlekli, ceketli ağır abi görünümlü beyaz yakalılar -ay sonunda aç kalacaklarını bilseler de- kendilerini her öğlen yemeğinin ardından ticket’larıyla kahve almak zorunda hissederler. Konuştukları tek şey ise yine iştir, yine açgözlü müdürleridir, “Haftaya kesin istifa ediyorum ben”dir.

İlk randevularını “laktozsuz latte” eşliğinde yapan Tinder sevgilileri


Tinder’da “match” olduktan sonra sohbeti ilerleten Merve ile Hakan ilk buluşma için burada buluşurlar. Her ne kadar Hakan’ın tercihi alkollü bir bar olsa da Merve’yi korkutmamak için buraya gelmeyi kabul eder. Aralarındaki gerginlikten ve uzaklıktan onları hemen tanırsınız. Sevgili değil, arkadaş değil, kim bunlar derken Merve’nin çantasını alıp masayı terk etmesiyle başarısız bir Tinder hikayesi daha sonlanmış olur.

Telefonuyla yapışık yaşayan Gürkan 6S


Gürkan kahvesini alıp masasına kurulduktan oradan ayrılana kadar telefonunu elinden bırakmaz. Zaten şarjı bitene kadarlık ömrü vardır, o da bunun farkındadır. Yüksek sesli telefon konuşmaları bitince bir süre telefonundan sosyal medya hesaplarını kontrol eden, iki tweet atıp komik video izleyen Gürkan sonra sıkılıp canı bitene kadar Candy Crush oynar. Şarjı biten Gürkan’a yarın, yine aynı saatte, aynı yerde diyoruz.

İş görüşmesini kahve dükkanında yapan küçük patron Uğur


Uğur çok yoğun bir girişimci. O kadar yoğun ki ofis tutmaya bile vakti olmamış. Dolayısıyla iş adaylarını kahveciye çağırıp burada mülakata tabi tutuyor. İş toplantılarında misto içerek fikirleri köpürtüyor. Hayırlı işler diliyoruz.

Okuldan kaçan Damlasu ile Nazsu


Lise üniformalarıyla gündüz saatinde kahve içerken gözümüze çarpan Damlasu ile Nazsu okul çıkış saatine kadar mekandan ayrılmaz. Dedikodunun, aşk mevzularının dibine dibine vuran kankalar “Yarınki sınavda nerelerden sorumluyduk ya?” diye sınıf arkadaşlarını aradıktan sonra evlerine dağılırlar.

Beleş internet avcısı Deniz


Deniz'in amacı kahve değildir. Peki ya sosyalleşmek mi? Haşaaaa... Deniz için ev "bedava internet" olan yerdir. Bunun için internet kotasını sınırsızca sömürebileceği o kahve dükkanı onun için bulunmaz kaftandır. Evden sabah saatlerinde bilgisayarını sırtlanıp çıkan Deniz akşama kadar kahve dükkanının masalarını meşgul edecek ve bir günü daha beleşe getirmenin huzuruyla akşam evine dönecektir.

Aşk böcükleri Didem ile Mehmet

https://www.pinterest.com/pin/17451517275558674/ | Pinterest

Pinterest


Elleri ellerinden bir saniye bile ayrılmayan Didem ile Mehmet diğer elleriyle karton bardaklarından kahvelerini yudumlarken diğer yandan da “aşkııım”, “beybisi”, “bitaneeem” sözleriyle birbirlerini aşırı aşka boğarlar. Sarılıp sarılıp öpüşen, birbirlerinin gözlerinde kaybolan bu sevgililer insanı aşktan soğutur, hayata küstürür. Görürseniz daha uzak bir masaya kaçın. Tavsiyedir.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?