Hızlı Kilo Alıp Vermekten Haşimato Hastalığına Yakalandığını Açıklayan Gupse Özay

Favorilerime
Ekle

Ağzımız kulaklarımızda izlediğimiz "Yalan Dünya" adlı dizideki "Nurhayat" karakteriyle hayatımıza giren, ardından "Deliha" filmleriyle Türk sinemasının güldürebilen kadın oyuncuları arasında haklı bir yer edinen Gupse Özay geçtiğimiz gün Instagram hesabından hayranlarına bir sağlık itirafında bulundu.

Oynadığı filmlerde "Deliha" karakteri kilolu bir karakter olarak kurgulandığı için bu role girmek adına 20 kilo alan Gupse Özay, başka bir film projesinde oynadığı karakter için 20 kilo vermişti. Aşırı kilo alıp vermelere birkaç projede daha devam eden Özay, hızlı kilo alıp vermekten hipotiroid haşimato, karaciğer yağlanması gibi vücut bağışıklık sistemini alt üst eden rahatsızlıklara teşhisi konduğunu Instagram'dan hayranlarıyla paylaştı. Ama neyse ki sonu olumlu bitiyor.

Buyurun, Gupse Özay'ın ağzından o sağlık itirafı;

"Beyler bayanlar... Şu kilo alıp verme olayıyla ilgili özelden çok soru geliyor. Sağlık ile ilgili bir konu olduğu için ve yanlış örnek olmamak için açıklama yapmak ve toplu bir cevap vermiş olmak isterim..."

"Biliyorsunuz ki Deliha'nın ilk filminde epey kilo almıştım. Ardından 'Görümce' filmimde epey verdim"

"Sonra Deliha 2'de tekrar aldım. Her seferinde alıp verdiğim kilolar da 20 küsürler... Az değil yani"

"Şimdi başta baktım motivasyonla ve gazla acayip hızlı veriyorum, alıyorum. Oh ne güzel. Etraftan gelen uyarılara da 'yek yeaaaa bişi olmaz karaktere girmem lazım' falan diyorum"

"Taaa ki sağlığım bana tokat atana kadar... Deliha'nın çekimlerinden sonra aldığım 20 küsür kiloyu vermek için her zamanki gibi yemeği azaltıp harekete ağırlık verdim"

"Lakin bu sefer bi sorun var. Hep gittiğim detox merkezinin Antalya şubesine falan gittim ama hayret yav ne yapsam veremiyorum. Aksine kilo almaya devam ediyorum. Üstelik bütün gün uyuyorum. Çok uyuduğum için ağlıyorum..."

"Sonra tekrar uyuyorum. Sonra dedim ki herhalde yoruldum ben. Dedim yurt dışına gideyim orada vereyim. Tropik iklim, meyve sebze deniz... İyi fikir. Gittim. Tayland'a. Detox merkezine. -Bknz: fotodaki halim Tayland uçağında..."

"Oradaki Taylandlı doktor ikinci gün dedi ki test yapalım sana. Dedi senin tipin iyi değil şişsin. (Tipin kaymış da diyemiyor) Günde 16 saat uyuyorsun. Normal değil bu dedi. Peki abim dedim test yapalım."

"Aha! Test sonucu geldi. TSH oranım 185.. (Tiroidi olanlar bilir) Adamcağız yanlışlık var deyip yeniden yaptı. Yok sonuç doğru."

"Neyse, ben stresten ve hızlı kilo alıp vermekten dolayı, hipotiroid, haşimato (ki bunun filmlerimde şakasını dahi yapmıştım) karaciğer yağlanması ve hipoglisemi teşhisiyle Türkiye'ye geri gönderildim"

"Ve Mart ayından beri tedavi oluyorum. Suçluyum; bunu hak ettim. Şimdi 17 kilo verdim. 5 kilo daha vericem ve bir daha asla kısa sürede kilo alıp vermeyecem. Çünkü gerizekalılık bu. "

"Özet; aman diyim doktor kontrolü olmadan asla kilo alıp verme olayını abartmayın. Dengeli olmak önemli..."

"Bi de şekeri ekmeği falan net kesin. Yemeyin valla... Öperim sizi çok..."

https://www.instagram.com/p/BlDWfpthMZd/?hl=tr&taken-by=gupseo | Instagram

Instagram


Bu arada haşimato hastalığı ile ilgili detaylı bilgileri şuradaki yazımızda bulabilirsiniz. Aman diyelim...

Seviyoruz seni Güpse Özay, sakın bizi üzme hep en kocamanından gülümsetmeye devam et...Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?