Facebook'dan Kanka Hizmeti: "Sarhoşsun, Bu Fotoğrafı Paylaşmak İstediğine Emin misin?"

yemek.com
Ufuk Utaş
Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karame ... Devamını okuyun
Ufuk Utaş
252864 takipçi393 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Ocak 14, 2015
Yemek.com
Ocak 17, 2018
Ceren Sungur
Ocak 4, 2016
Öznur Doğan
Şubat 6, 2015

Saat 20:00 sularında başlar gece, alkol alımı her geçen dakika artar, her zaman olmaz ya eğleniyorsunuzdur da o akşam, çakırkeyif hali başlar, biraz daha içersiniz, sonra ayıklık hali "Bana ayrılan sürenin sonuna geldim diyerek gider".

Gerisi toz duman. Gerisi ertesi sabah pişman olunası selfie'ler, gerisi burundan shot içme anları ve yuva yıkan, işten eden Facebook'da fotoğraf paylaşma tatlışlığı.

İşte bu 'tatlışlık'tan dili yananları duymuş olacak ki Facebook, hiç içmeden, size göz kulak olan kanka kıvamında bir işe kalkışmış.

Sarhoşken Facebook'a fotoğraf atmaya niyetlendiğinizde Facebook Dijital Asistanı, "Kanka, dansöze ağzınla para takmaya çalıştığın fotoğrafı atma Facebook'a istersen, malum karın ekli, kayınvaliden ekli bu gece parkta uyumayalım" diye uyaracak.

"Peki bu dijital kanka bizim sarhoş olduğumuzu nereden bilecek?"

Şöyle ki Facebook'un bunun için hazırladığı uygulama, yapay akıl ve görsel tanıma özelliği içerecek. Attığınız fotoğrafta alkol var mı, verdiğiniz poz 'peyniiiir' yerine 'öpüjem' kıvamında mı anlayacak. Tabii işin uygulamasında ne kadar başarılı olacak, orası tartışılır.

Tartışılacak bir konu da bizim sarhoşken ne kadar laf dinleyeceğimiz olmalı. Gözünüzde şimdiden "Maaark (Facebook'un kurucusu olan) sen kimsin lan benim attığım fotoğrafı karışıyorsun, bizim Allah'tan başka korkumuz yok" nidaları arasında telefonuyla kavga eden birilerini getirebilirsiniz.

Neyse son söz olarak, Facebook'a bu ince düşünceli halinden ötürü teşekkürlerimizi yollayalım.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?