Facebook'dan Kanka Hizmeti: "Sarhoşsun, Bu Fotoğrafı Paylaşmak İstediğine Emin misin?"

Favorilerime
Ekle

Saat 20:00 sularında başlar gece, alkol alımı her geçen dakika artar, her zaman olmaz ya eğleniyorsunuzdur da o akşam, çakırkeyif hali başlar, biraz daha içersiniz, sonra ayıklık hali "Bana ayrılan sürenin sonuna geldim diyerek gider".

Gerisi toz duman. Gerisi ertesi sabah pişman olunası selfie'ler, gerisi burundan shot içme anları ve yuva yıkan, işten eden Facebook'da fotoğraf paylaşma tatlışlığı.

İşte bu 'tatlışlık'tan dili yananları duymuş olacak ki Facebook, hiç içmeden, size göz kulak olan kanka kıvamında bir işe kalkışmış.

Sarhoşken Facebook'a fotoğraf atmaya niyetlendiğinizde Facebook Dijital Asistanı, "Kanka, dansöze ağzınla para takmaya çalıştığın fotoğrafı atma Facebook'a istersen, malum karın ekli, kayınvaliden ekli bu gece parkta uyumayalım" diye uyaracak.

"Peki bu dijital kanka bizim sarhoş olduğumuzu nereden bilecek?"

Şöyle ki Facebook'un bunun için hazırladığı uygulama, yapay akıl ve görsel tanıma özelliği içerecek. Attığınız fotoğrafta alkol var mı, verdiğiniz poz 'peyniiiir' yerine 'öpüjem' kıvamında mı anlayacak. Tabii işin uygulamasında ne kadar başarılı olacak, orası tartışılır.

Tartışılacak bir konu da bizim sarhoşken ne kadar laf dinleyeceğimiz olmalı. Gözünüzde şimdiden "Maaark (Facebook'un kurucusu olan) sen kimsin lan benim attığım fotoğrafı karışıyorsun, bizim Allah'tan başka korkumuz yok" nidaları arasında telefonuyla kavga eden birilerini getirebilirsiniz.

Neyse son söz olarak, Facebook'a bu ince düşünceli halinden ötürü teşekkürlerimizi yollayalım.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?