Dışarıda Yemek Yemenin Bazen Çok Mantıksız Olduğuna 11 Pahalı Kanıt

Favorilerime
Ekle

Mekan işleten dostlar ve dışarıda yemek yemekten büyük haz alan arkadaşlar kılıçları kuşanmadan belirtelim: Tabii ki her zaman mantıksız değildir. Özel bir gün olur ya da hava evde oturamayacak kadar güzel olur; dışarı çıkmak istersin. Bizi de çağır.

Ancak çoğu zaman oldukça pahalı ve dolayısıyla mantıksız bir menem dışarıda yemek yemek. İnsanın suya 3,5 TL verince psikolojisi bozulabiliyor.

"Teşekkürler biz içip de geldik": Su

Modern kurnazlıkların bir numarasında, bir mekana gitmeden önce 'evde içip de gitmek' vardır ya. Böyle giderse bir restorana gitmeden önce evde su içip öyle gideceğiz. Hayır, 3,5 liraya su mu olur?

"Dur ben bir kredi çekip geleyim": Kola

Mübalağa sanatının güzide örneklerinden biriyle başladık cümleye. Pişman da değiliz. En bayat anlatımla, bakkaldan 2 liraya alınabilen bir içeceği, 8-10 TL arasına satın alınca insanın edebi yönü gelişiyor.

"Kaç para ulan bir nane?": Limonata

İbrahim Tatlıses'in 1982 yapımı Nasıl İsyan Etmem filmindeki efsane replik, "Kaç para ulan flüt?". Bu repliğin yeni nesil versiyonu da nane. Bildiğimiz limonatanın üstüne bir parça nane atıyorsun, limonatanın fiyatı karaborsaya düşüyor, maaş ağlatıyor. Sahi kaç para ulan bir nane?

"Dünyanın bütün Sezar'ları, toplanın!": Salata

Toplanın abi. Sezar salata sata sata, sizin adınızı kullana kullana Yunanistan'ın dış borcunu tek kalemde ödeyecek paralar kazandılar. Bir telif hakkı falan isteyin. Şimdi burada fiyatları söyleyerek kimseyi rencide etmeyelim ama yüzde 10'unu alsanız yeter.

Bir dost notu: Sezar salata tarifi

"Set ekibinin maaşlarını ben ödüyorum galiba?": Patlamış mısır

pahali-patlamis-misir

Dünya üzerinde her gün duyulan tek cümle: "Abi bir sinema keyfimiz var, bu fiyatlar ne böyle?". Normaldir. Zira az önce aldığın büyük boy patlamış mısır ve kolayla, filmin sanat yönetmeninin maaşını ödedin, olsun o kadar.

İşveren olmadığını düşünenlere not: Ballı patlamış mısır tarifi

"Üstü kalsın, Nuh'un Ankara'nın hissesini alırsın": Makarna

Beyler unuttuğunuz şeyler var beyler: Makarna bu kadar pahalı bir şey olsaydı, öğrenci evi yemeği olmazdı. Makarna bu kadar pahalı bir şey olsaydı reçeteyle satılıyor olurdu. Makarna bu kadar pahalı bir şey olsaydı para üstüyle borsaya girip Nuh'un Ankara'nın hissesini almıştık (fena yükseldik).

Borsa sevmeyenlere daha iyi bir yatırım fikri: Makarna tarifleri

"Bunun 40 yıl hatırı değil 40 yıl borcu kalır": Kahve

Bir soluk dinlenecektik, iki sohbetin belini kıracaktık, üç arkadaş hasret giderecektik, 40 yıl borçlu çıktık. Neden öyle oldu o?

Neyse şunu şuraya bırakalım: Evde 5 Farklı Kahve Hazırlama Yöntemi

"Oldu olacak tavuğa da 7 kişi girelim": Tavuk yemekleri

Bu aralar tavuk yemekleri "Abi sen bize 2 servis aç" tadında. Kümes açmak istemiyoruz çünkü. En fazla bir tavuk şinitzel yiyip gideceğiz. Kümes açmaya gerek yok.

Peki o zaman: Tavuk tarifleri

"Önce altınlarını yiyorsun hep leblebi kalıyor sona": Çerez tabağı

Çerez tabağının bu fiyatlarda dolaşması için, içine kaju yerine yenebilir altın koyuyor olmaları gerekiyor, başka bir açıklaması yok.

"Dur ses etme, toptan Ortaköy'ü alıyoruz sanırım": Waffle

Waffle pahalı, Ortaköy'de yenen waffle daha bir pahalı. İnsan köprünün yarısını, sahil manzarasını, toptan Ortaköy'ü aldım sanıyor. Tabii hayaller böyle. Gerçekler, 4 kişinin 'gömüldüğü' 1 waffle.

Makinesinden pahalı waffle yemeyin: Waffle tarifi

Maalesef bonusu: Çay

tumblr

tumblr

Yorum görselde.Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

3

mustafa26 Mart 2015 6:09
Hepinizi Bergamaya bekliyorum, ister cam ormanları içinde ücretsiz cay ve suyun yaninda kaşarlı alabalık yiyin, yaninda kola mı içersiniz, şalgam mı , üstüne tahin helvası ve kahveyle final kişi başı 20 TL. İster bergama köfte ,piyaz yoğurt ve içecek artı kaymaklı tahinli kemalpaşa tatlısı yiyin 25 TL , sonra arasta da közde pişen kahvenizi için ,suyu bedava 1 TL , daha yazacaktim ama isim var :) Fiyatlar mart 2015
Yanıtla
yaşar22 Şubat 2015 3:48
Memlekette hırsız çok olunca yaptırım ve müeyyide de uygulanmazsa tabii ki ticaret adı altında hırsızlar da kol gelecektir.
Yanıtla
OSMAN HAYDAAAAAAAAR19 Şubat 2015 5:12
En fazla %2 olması gereken enflasyon değeri yüzde %7.4 ise dışarıda yemek mantıksız olur tabi laleler
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?