Haftanın En Bayıldığımız Instagram Hesabı: damaktandimaga

Favorilerime
Ekle

Haftalar o kadar çabuk geçiyor ve biz o kadar mutlu oluyoruz ki anlatamayız. Sanki dün dailymorecoffee'nin o güzel Instagram hesabını sizlere sunmuş, mutfakpsikopatları'ndan henüz yeni bahsetmiş gibiyiz. opencuisine'in sıcacık mutfağını ise bugün hazırlamış gibi hissediyoruz.

Olsun. Biz bundan büyük keyif alıyoruz.

Doğal olarak bu hafta takip etmeniz gerektiğine inandığımız, bizim bakarken bayıldığımız Instagram hesabı "damaktandimaga"yı keyifle sunuyoruz.

damaktandimaga, plaza tabir edilen yazın soğuk, kışın sıcak şık şıkıdım ofisinde endüstri mühendisi olarak çalışıyor fakat kendisini ne blogger ne de gurme olarak sunuyor. Hatta kendini ve serüvenini şöyle açıklıyor:

Gel zaman git zaman fark ettim ki; yeni tatlar denediğim, yeni mekanlar keşfettiğim ve bunları sevdiğim insanlarla yaptığım, ardından çevremdekilerle bu deneyimlerimi paylaştığım anlar, benim hep çok mutlu olduğum, gözlerimin parladığı anlar olmuş.

İşte böylece ortaya "damaktandimaga" çıkıyor. Hadi dimağımızı güzel yemeklerle dolduralım!

O zaman bu hafta soguna geçen haftadan bir soğukla gonderme yapalim. #Oliebol, geleneksel bir Hollanda tatli coregi. Belcikalilar da bunu sahipleniyor fakat ismine Oliebol degil, Smoutenbollen diyor. Kullanılan malzemelerde minik farklılıklar var(mış). Neyse efendim, ulkeler kendi aralarinda o senin yok benim diyedursun, ben Hollanda tadimimdan bahsedecegim. Bizim lokmanin daha buyugu, serbetsizi, dışı az çıtırı, üzeri pudra sekerlisi diyebiliriz. Klasik #oliebol çeşitli ölçülerde, şeker, maya, un, yumurta, sut, yağdan yapiliyor. Fantezinize gore meyveli de yapılabilir tabi. Hollanda'da Oliebol yeni yilin geleneksel yiyeceği. Yilbasi gecesi bir kadeh şampanya eslikcisi ya da bencileyin tiplerin yol ustu hizli atıştırmaligi. En cok talep edileni, en odullusu Rotterdam şehir merkezindeki Oliebol'cu Richard.

@damaktandimaga tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Bonus: Yemek.com'un bir o kadar renkli ve doyurucu Instagram hesabı

Çok çalışmaktan yemek yiyemeyenler varsa içimizde panini ekmeğine domates, mozarella ve kıvırcık müthiş olur #yemekcom

Yemek.com (@yemekcom) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?