Yemekten Sonra Bulaşıkları Biricik Sevgilinize Yıkatabilmeniz için 7 Bahane

Favorilerime
Ekle

Eşinizle ya da sevgilinizle yediğiniz o lezzetli akşam yemeğinden sonra ortaya çıkan iki en büyük sorundan birisi bulaşıklardır bir diğeri de çok yemenin verdiği şişkinliktir. Şimdi, bizi bugün ilgilendiren söz konusu bulaşıklar.

Bulaşık yıkamayı sevmediğinizi biliyoruz. Çünkü kimse sevmez. Eğer evinizde makineniz de yoksa, tam bir işkence.

Bu durumda çeşitli bahaneler ile bulaşıkları arkadaşınıza itelemeniz gerekecektir.

Nasıl mı? İşte bööyle

Hain olun, sinsice planlar yapın

Kazanacağınızdan emin olduğunuz bir konuda iddiaya girin. Kaybeden ne mi yapacak? Durun tahmin edelim, akşam bulaşıkları yıkayacak!

Uzlaşıyormuş gibi görünün (ama uzlaşmayın heheh)

“Sen yıka ben kurulayım” cümlesini biraz da şirinlik yaparak söylerseniz, yine bulaşık yıkamaktan kurtuldunuz demektir.

Aniden uykunuz gelsin, "ay kıyamam ben sana" sözünü bekleyin

Yemekler yendi, masa toplandı bulaşıklar yıkanmaya hazır. Ama hay Allah aniden uykunuz geldi ve uzandığınız kanepenin üzerinde uyuyakaldınız. Ki bu görüntü dünyanın en masum görüntüsüdür. Asla uyandırılmaya kıyılmaz.

Oje süresiniz gelsin, tam da bulaşık zamanında gelsin

Kızlar bu öneri sizin için: “Yaa daha bugün manikür yaptırdım canım ya” ya da “Oje sürüyorum da sen halletsen iki dakikada” diyebilirsiniz.

Ona hayır diyemeyeceği bir teklif yapın

Beyler bu önerimiz de size geliyor: Eğer bulaşıkları sen yıkarsan yarın sana alışverişinde yardımcı olurum" derseniz o bulaşıklar yıkanır hatta temiz olanlar da elden geçirilir. Tabii saatlerce torba taşımak mı bulaşıkları yıkamak mı, o karar size kalmış beyler.

Sofrayı da kuran kaldırır değil, sofrayı kuran bacaklarını uzatır

Yemek masasını hazırlayın, yemekler bittikten sonra masadan kalkarken de klasik olarak “ben hazırladım sen de bulaşıkları halledersin” diye bir iş bölümü yapın.

Tüm bunlar işe yaramadıysa...

wisegeek

wisegeek

Ona küçük küçük sevgi dolu sözler söyleyin. Bulaşıkları ne kadar da temiz yıkadığından, siz yıkadığınız zaman çıkmayan lekelerden bahsedin. 5-10 dakika sonunda sizi dinlemek bulaşık yıkamaktan daha yorucu olduğu için bulaşıkları yıkayacaktır.

Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuza göre gerçekten bulaşıkları sevgilinize yıkatmaya çalışıyorsunuz. Ya siz var ya siz, ne kadar hınzır ne kadar kurnazsınız siz! 


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Burak26 Ağustos 2015 18:42
Ya da hiç uğraşmayın makineye atın
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?