Podyumların Ünlü "Meleği" Adriana Lima'dan 7 Formda Kalma Sırrı

Favorilerime
Ekle

Elbette şimdi size Adriana Lima kimdir, uzun uzun anlatmayacağız. Çünkü zaten hemen herkesin pek yakından bildiği, hakkında fikir sahibi olduğu bir isim kendisi.

Biz daha çok "Bu kadın nasıl böyle hep formda ve güzel" diye düşünenlere, güzel manken gerçekten neler yaparak formda kalıyormuş anlatmaya geldik. Çünkü kendisi hiç ama hiç göstermese de 1981 doğumlu ama biz, kendisini bildik bileli 20 yaşında göstermeyi başarıyor. Kabul edelim, bu nasıl mümkün oluyor, insan merak etmeden duramıyor.

Kendisi podyumların en ünlü "melek"lerinden olduğu için bu formda kalma sırlarından bazıları oldukça zorlu ve öyle herkesin denememesi gereken yöntemler, baştan söyleyelim.

Siz yine de "ben de uygularım ki" derseniz mutlaka doktorunuza danışmayı unutmayın deriz.

Hadi o zaman söz uzatmadan, geçelim Adriana Lima'nın formda kalmak için uyguladıklarına...

Herkes uygulasa keşke dedirtenle başlayalım: Protein ağırlıklı beslenmeye önem veriyor

zimbio

Adriana Lima, podyuma çıktığı o yoğun dönemlerin haricinde, gündelik hayatında da yediklerine içtiklerine dikkat ediyor tahmin edeceğiniz üzere. Böyle formda kalabilmek için en çok tükettiği besinlerse protein bakımından zengin, karbonhidrat bakımından olabildiğince fakir olanlarmış. Proteinin vücudumuza katkılarını düşününce aslında hepimizin yapması gereken de bu desek yanlış olmaz.

Eğer sizin de yeni yıl hedeflerinizden biri daha sağlıklı ve formda bir hayatsa mesela, bol bol protein alabileceğiniz şu yiyecekleri hayatınıza daha çok sokun deriz: Protein içeren besinler

Çünkü kahvaltı en önemli öğün: Güne yulaf unu, kuru üzüm ve yumurta beyazıyla başlıyor

thebuzztube

Protein ağırlıklı beslenmenin gereklerinden biri olarak Adriana Lima da kahvaltısından yumurtayı eksik etmeyenlerden. Ancak her gün aynı besinleri yiyemeyeceğinden bazı günler süt ya da kahve, bazı günlerse müsli, yoğurt ve balla kahvaltısını yaptığını da belirtelim.

Temel olarak bilmeniz gerekense Lima'nın da birçok uzmanın söylediği gibi kahvaltıdan akşam yemeğine doğru azalan kalorilerle ilerleyen bir beslenme programı var. Siz de sabah kahvaltınızı sağlam bir şekilde yaptıktan sonra gün içinde yediklerinizin miktarını gitgide azaltarak güzel bir beslenme programına sahip olabilirsiniz.

Gün içinde enerjik olmak mühim: Adriana Lima, gün boyu yiyecek tercihlerini doğal olandan yana kullanıyor

twitter

Öğle yemeği başta olmak üzere gün içinde de protein ağırlıklı beslenme düzeninden ödün vermeyen Lima, öğle yemeğinde daha çok tavuk ve balık gibi etleri tercih ediyor ve mümkün olduğunca ızgarada pişmiş et ve sebzeler yiyerek fazla yağ almaktan kaçınıyor.

Atıştırması gerektiğinde ise imdadına taze sebze ve meyveler yetişiyor. Özellikle salatalık ve havuç gibi kalorisi az, faydası dev yiyecekleri bol bol tüketiyor.

Akşam yemeği de neymiş: Akşam yemeklerini olabildiğince hafif geçiriyor

instagram

Akşam yemeklerinde gün içinde yediklerine oranla çok çok daha az yemek yiyen Lima, genelde günün son ana öğününü salatayla geçirmeyi seviyormuş.

Bu sayede çok daha huzurlu bir uyku çektiğini söyleyen güzel model, bir sonraki güne midesi boş ve uykusunu almış bir şekilde başlamanın en güzeli olduğunu düşünüyor.

Spor olmadan olmaz tabii: Hızlıca zayıflaması gerektiğinde ip atlıyor

shonshyne.blogspot

Mankenlik zor zanaat, bize hep çok zayıf gelseler de öyle projeler çıkıyor ki karşılarına, daha da zayıf olmaları gerekiyor ya da hamilelik kilolarını hızla vermek istiyorlar...

İşte tam da böyle bir durumda, Adriana Lima ikinci hamileliği sonrasında hızlıca kilo vermesi gerektiğinde kendisini sadece diyete değil spora da vermiş. Bol bol ip atlayarak vücudunun kardiyovasküler ve atletik kapasitesini hızla artırmış ve bu da yağ yakımının hızlanmasını sağlamış.

Anlayacağınız, eğer hamilelik ya da hastalık gibi farklı nedenlerle hızlıca aldığınız kilolardan kurtulmak için doktorunuza ve spor konusunda uzman olan insanlara danışarak kendinize en uygun yöntemi bulabilir, hızlıca kilo vermek için spordan destek alabilirsiniz. Sonucun güzel olacağının kesin kanıtları var elimizde, öyle diyelim. :)

Sadece ip atlamakla olur mu sandınız: Ünlü manken, vücudunun kusursuz gözükmesi için ağır egzersizler de yapıyor

bodyspiritual

Adriana Lima gibi herkesin hayranlıkla izlediği bir model olunca formda kalmak oldukça ciddi bir mesele oluyor haliyle. Bu yüzden sadece ip atlamak yeterli olmuyor, özellikle defilelere çok az zaman kala kendisini bol bol boksa ve squat'a veriyor.

Kaslarının gelişmesini ve vücudunun şekillenmesini hızlıca sağlayan bu sporları seçerken en önem verdiği konu ise yaptığı sporun makine kullanılmadan yapılabiliyor olmasıymış. Kendisini spor salonlarına mecbur bırakmayacak en doğal sporları seçtiği için bizim ayrıca bir hayranlığımızı da kazandı, ne yalan söyleyelim.

Spor ve müzik bir arada: Brezilya kökenli bir savaş sanatı olarak bilinen capoeira yapıyor

scoopnest

Brezilya kökenli yüzlerce yıllık bir savaş sanatı olarak bilinen capoeira, müzik ve sporun bir araya gelmiş hali aslında. Sadece vücudu forma sokmakla kalmayan bu spor, aynı zamanda ruhsal olarak da bir rahatlama sağlıyor, bu sayede de güzel mankenin kendini iyi ve enerjik hissetmesine destek oluyormuş.

Siz de sadece fiziksel bir rahatlama değil aynı zamanda ruhunuzu dinlendirecek, sizi tümden dinçleştirecek bir spor arıyorsanız capoeira'ya şans verebilir ya da kendinize en çok uyacak sporu uzmanlara danışarak keşfedebilirsiniz.

Kaynak: healthycelebDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?